Bahçeli Kocaeli\'nde SANCAKLI\'yı işaret etti

MHP'nin Perşembe  Pazarı'nda gerçekleştitilen miting öncesinde belediye meclis üyeleri ve partililer sabahın erken saatlerinde gelmeye başladı. Alandaki süsleme işlemlerinin ardından emniyet alanda kendi güvenlik önlemlerini aldı. Miting saati 19.00 olarak açıklanmasına rağmen geç başladı.


AİLELER VE ÇOCUKLAR ÇOĞUNLUKTA
Mitingin yapılacağı alana mitingten yaklaşık iki saat öncesinde partililer gelmeye başladı. Alana giriş kapısının açılmaması nedeniyle gelen partililer alanın çevresinde bulunan tezgahlarda vakit geçirdiler. Alanın kapılarının açılmasının ardından ise gelenler yavaş yavaş alana alınmaya başlandı. Mitinge daha çok ailelerin ve çocukların katılması dikkatlerden kaçmadı. 


MHP'LİLER ŞARKILARLA COŞTULAR 
Miting alanında en erken belediye başkanı olan İzmit Belediye Başkan adayı Ayhan Arpacı gelenlerle ayaküstü sohbet etti. Alana kalabalık bir grupla gelen Karamürsel Belediye başkan adayı İbrahim Usta, sloganlar eşliğinde alana girdi. Alana giren kalabalık gruplar, çalan şarkılara eşlik ederek hep ağızdan "Devletin başına Devlet gelecek" sloganları attı. 


MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ PERŞEME PAZAR ALANINA GELDİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Perşembe Pazarı alanına gelerek konuşmasına başladı. Kocaeli’ni ve miting alanında toplanan vatandaşları selamlayarak konuşmasına başlayan Devlet Bahçeli, “30 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimleri nedeniyle Türkiye’yi ilçe ilçe il il gezmekteyiz. Bugün akşamın geç vaktinde Kocaeli’nde sizlerle beraber olmaktan çok büyük bir mutluluk duyuyorum. Varlıklarınızla bu geceyi aydınlattınız. Allah sizden razı olsun” dedi.İŞTE BAHÇELİ'NİN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI:
 

Çok muhterem Kocaelililer, 30 Mart seçimler Türkiye’nin sosyal ve ekonomik sorunlarının karmaşıklaştığı bir ortamda, iç ve dış tehditlerinin arttığı bir sürede yapılacaktır. 30 Mart seçimlerine 25 siyasi parti katılmakta. Bu demokrasimizin vazgeçilmez unsurudur. MHP gelenekli köklü bir parti olarak, temiz siyaset amaçlı bir siyasi kuruluştu. MHP seçimlere katılmakta ve değerli adaylarını toplumla buluşturmaktadır. MHP adaylarını Türk milletine takdim etmiş.

 

ÖNCE MİLLET, ÖNCE ÜLKE
Bizler milli irada olarak bu seçimleri sabırlı bir şekilde sürdürürsek, Türk milletinin kaderi en geç 2015 Haziran genel seçimlerinde belirlenmiş olacaktır. 11 yılı aşkın ülkemiz AKP tarafından yönetilmektedir. Aziz vatandaşlarım sayın Recep Tayyip Erdoğan, 4153 gündür ülkeyi yönetmektedir. Bazı konuların çok iyi anlaşılması ve kavranması gerekir. Milli görüş çizgisinden ayrılan bir grup insan tarafından kurulmuş AKP’ye insanların yönelmesiyle bu parti iktidar olmuştur. Milletimiz buna gösterdiği teveccüh 11 yıldan bu yana iktidarı almalarına sebep olmuştur. Hangi siyasi partiden olursak olalım. Önce milleti önce ülkem diyen bir anlayışla yaklaşmalıyız.

 

ALO FATİH
Sayın Recep Tayyip Erdoğan balkon konuşmalarını unutup kendisini güçlendime çabasına girmiştir. İlk önce medyadan kendilerine yanaşanlarını kullanmaya başlamıştır. Daha sonra televizyon kurdurmaya, daha sonrada bir takım baskı unsurları oluşturarak dördüncü kuvvete egemen olmuştur. Bunun en yakın örneği “Alo Fatih” olmuştur.

 

AÇLIK SINIRININ ALTINDA 13 MİLYON VATANDAŞ VAR
Güç alanı genişleyen Recep Tayyip Erdoğan güç çılgını olmuş ve Türkiye’yi otoriter bir anlayışla yönetme hevesine kapılmıştır. Ve sayın Recep Tayyip Erdoğan hiç kimseyi dinlemez, milletvekillerine güvenmez ve iki üç aklı uçuk danışmana Türkiye’yi uçuruma sürüklemiştir. Türkiye’de birleşmiş kaynaşmış, yuva kurmuş 36’ya bölerek bir etnik çatışma ortamı yaratmıştır. Bununla beraber bir demokratik açılım uydurarak Türkiye’yi bölünme aşamasına getirmiştir. Değerli vatandaşlarım ülkemiz 76 milyondur. 76 milyonun yüzde 59’u yoksuldur. Yoksulluk sınırının altında yaşayan 44 milyon vatandaşımız vardır. Bu yoksulların altında birde açlık sınırının altında kalan vardır. Bunlarda 13 milyondur. 


AKP'NİN KUYRUĞU 17 ARALIK'TA KOPTU
İnsanlar aç. İnsanlar yoksul. Her gün karmaşa her gün cinayet ve öyle bir gün oluyor adam ki cinnet geçiriyor. Çoluğu çocuğu katlediyor. Bu manzaralar her gün yaşanıyor. 17 Aralık AKP için kara bir sondur. Silivri’nin mahkemelerini kuran bir savcı artık bir yolsuzluk sorgulamasıyla 41 kişinin tutuklanmasını istemiştir. Şuan tam 91 gün olmuştur. AKP’nin dananın kuyruğunun koptuğu gün o gündür. Bu 41 kişi içinde iş adamları var, belediye başkanları var, genel müdürler var. Öyle bir genel müdür ki ayakkabı kutusuna 4 buçuk milyonu sığdırabiliyor. İran’dan gelmiş bir uşak var. Boğaz’da oturuyor. 4 bakanın oğlunu avucunun içine almış sömürüyor.

 

AKP’Yİ OY KAYBINA UĞRATALIM
Sayın başbakan bu inatlaşmayla bir yere gidemesin. Yarın meclise gelen teskereler gelecek. Kasımpaşalılıkla övünüyor, geçiniyorsun. Bana göre Karagümrüklüler daha delikanlıdır. Bu arada başbakandan emekliyle ilgili, esnaf ve çiftçi ile ilgili bir söz duyuyor musunuz? Yolsuzluk ve rüşvetin sonuna kadar gidilmeli. Sen kendini aklayıp paklamalısın yada çaldıklarım bu kadar yeter demen lazım. Şu an ülkemiz bu noktaya gelmiştir aziz vatandaşlarım. Bizim bir çıkış yolu bulmamız lazım. Bu çıkış yolu demokrasi ile olmalıdır. Demokrasinin en yakını seçimdir. En yakın seçim 30 Mart’tır. O sebepten dolayı 30 Mart’ta bir yandan belediye başkanlarımızı seçelim ve AKP’ye mili irade dersi vererek oy kaybına uğratalım.

 

KOCAELİ’NİN KAPTANINI YİNE KAPTAN YAPIN
Sizin bu dinamizminizi kendi günahlarını örtmek için, sandık yerine sokağa çekmek isteyenlere dikkat edin. Sokak karanlıktır. Sokakta kim kimdir bilinmez. Sandığa gidin ve mührü vurun. Cumhuriyeti’nin 90’ıncı yılında ilelebet baki kılmak için sizler varsınız. Oy pusulasının sonunda MHP var üç hilalli olarak. Çok kolay bulunur. Sandığa gidince, “Üç hilalim şimdi seni görüyorum ve demokrasi içinde sana mührü vuruyorum” diyeceksiniz. Oraya mührü vurdunuz ve MHP’ye yol verdiniz. Peki mührü vurduğunuz yere bir sancak dikmeyecek misiniz. İşte o sancak Saffet Sancaklıdır. Kocaeli’nin kaptanını yine Kocaeli’ne kaptan yapacak mısınız?


MİTİNGDEN NOTLAR:

-Sabahın erken saatlerinden itibaren MHP'li yöneticiler ve İzmit belediye meclis üyesi adayları bayrak asma işlemlerine başladı. 

-Miting alanın çevresine çok sayıda esnaf tezgah açtı. Tezgahlarda su, köfte, çay gibi gıdalar satıldı. 

-MHP lideri genel başkanı Devlet Bahçeli'nin katılacağı miting için alana özel olarak jeneratör getirildi. 

-MHP İzmit Belediye meclis üyesi adayı Esat Muratoğlu sabah 08.20'de alana ilk gelen isim oldu. 

-MHP lideri Devlet Bahçeli'nin miting saati: 19.00 olarak açıklanmasına rağmen Eskişehir'deki mitingin uzaması nedeniyle miting geç başladı. 

-Mitingin başlama saati uzayınca alana giriş için de kapılar geç alındı, alanda özal Hareket polisleri de yer aldı. 

-Devlet Bahçeli'nin katılacağı miting için tüm ilçelerden otobüsler kaldırıldı. 

-Alanda ışıklandırma olması rağmen alandaki ışıklandırmanın yetersizliği gözlerden kaçmadı. 

-Alana hemen girişte polis aramasından geçen vatandaşlara ücretsiz olarak MHP bayrakları verildi. 

-MHP'nin mitingine çok sayıda aile, yaşlı ve çocuğun katılması gözlerden kaçmadı.

-Alana balonlarla yazılan 'HIRSIZ VAR' yazısı gözlerden kaçmadı. 

-İlçe Belediye Başkan adaylarının tamamının isimlerinin okunup Bahçeli'nin konuşma yapacağı otobüse çıkarken en büyük alkışı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Saffet Sancaklı aldı.

-Alana ilk gelen belediye başkan adayları Saffet Sancaklı, Ayhan Arpacı, Halit Altuntaş'tı

-MHP Derince  Belediye Başkan adayı Halit Altuntaş ile Körfez eski başkanı Erhan Yenilmez alanda uzun uzun sohbet ettiler

-Perşembe pazarı alanı çevresinde ki arka sokaklar özel otomobiller ile dolu, mitinge sadece Kocaelilerin katılması, il dışından katılımın olmaması dikkat çekti

-Kürsüden basın mensupları kürsüye davet edilerek montazjsız fotoğraf çekilmesi istendi

-Dr. Devlet Bahçeli henüz saat 08:30 olmasına rağmen alanda yerini almadı

-Ülkücüler Perşembe pazarı alanının büyük bölümünü doldurdu. 50 bin hedef tutmadı ama kalabalık ülkücülerin moralini bozmadı

-Alanda andımız okunudu

-Perşembe Pazarı alanında internet sorunu yaşanıyor.

-Bahçeli 21.15 itibariyle alana geldi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.