Alaattin Çakıcı Şimdi de Bekir Bozdağ'a Mektup Yazdı!
Kırıkkale F Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan hasta olan annesini ziyaret etmesi için izin verilerek İstanbul’a götürülen Alaattin Çakıcı'nın, Tekirdağ F Tipi Cezaevi'ne naklediği öğrenilmiş ve ziyaretin ardından Tekirdağ'a götürülmüştü

Yeni gittiği cezaevinden Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a mektup yazan Çakıcı, "Türkiye hapishanelerini şahsen hiç ziyaret ettiniz mi? Lütfen ediniz. Kurumunuzda adınıza hareket eden bazı bürokratlar 4. Murat'ın 5. Adamı gibi davranıyorlar" dedi.

Bakan'ın özel hayatını ve kişiliğini de araştırdığını belirten Çakıcı, "O git-gel akıllı sultanın buralarda çok kiralığı vardır. Elini çabuk tutsun. Sonra çok üzülür." ifadelerini kullandı.

Çakıcı'nın 3 sayfalık mektubu şöyle:

KIZDIĞIM ZAMAN KASIMPAŞA LAĞIMI BENİM AĞZIMDAN DAHA TEMİZDİR

Tekirdağ 1 No'lu F Tipi Cezaevi Müdürlüğü'ne

Sayın Adalet Bakanım

Sizden evvel tüm adalet bakanlarına (Cemil Çiçek dahil) her yattığım hapishaneden adam gibi yattım, boyun eğmedim. Sizden evvelki bütün bakanlara diplomatik dille söylemek istediklerimi bazen UYAP üzerinden, bazen basın yoluyla, bazen mahkemede söyledim.

Kızdığım zaman Kasımpaşa lağımı benim ağzımdan daha temizdir ama diplomatik bir dille kullanırım.

EĞER ALAATTİN YATIRIM YAPIYOR DİYE DÜŞÜNÜRSENİZ...

Siz bakan olduğunuzdan bugüne kadar hakkınızda en ufak bir olumsuz cümle kullanmadım. Çünkü araştırdım sizi, namuslu bir adamsınız. Eğer bu sözlerimi "Alaattin yatırım yapıyor" diye düşünürseniz sizin hakkınızdaki olumlu düşüncelerimiz negatif olacağını bilin.

Allah'a teslim olmuş bir adam ne sultan tanır ne sadrazam. Gelmiş olduğum bu cezaevinin mutlaka bir kuralı vardır. Hiçbir kurum düzeni bozmak istemez. Cezaevide yatan tüm bireyler baskı ile değil, sevgi ile topluma hazırlanırlar. Türkiye hapishanelerini şahsen hiç ziyaret ettiniz mi? Lütfen ediniz.  

Kurumunuzda adınıza hareket eden bazı bürokratlar 4. Murat'ın 5. Adamı gibi davranıyorlar. İsmini vermiyorum çünkü ona son sözlerimi "Benim için artık bu saatten sonra sözün bittiği yerdir sultan efendi" diye açıklamamda söylemiştim.

O GİT-GEL AKILLININ BURALARDA ÇOK KİRALIĞI VARDIR

Geldiğim cezaevinde adam gibi yatarım. Gerekirse ölmesini de bilirim. Ölmesini bilmeyenin yaşamaya hakkı yoktur ve Allah'a olan imanı da zayıftır. O git-gel akıllı sultanın buralarda çok kiralığı vardır. Elini çabuk tutsun. Sonra çok üzülür.

ÖZEL HAYATINIZI VE KİŞİLİĞİNİZİ ARAŞTIRDIM

Sizin imam hatipli olduğunuzu, hukuk fakültesini yüksek dere ile kazandığınızı da biliyorum. Özel hayatınızı ve kişiliğinizi de araştırdım.

Allah'a teslim olmuş kişi, adil olmayan bir sultana biat etmez. Zaten ülkemiz krallık değil ki sultanlık olsun.

Makamınıza ve şahsınıza saygılarımla...

Sayın Bakan'ın

HÜKÜMETİNİZE  KUTUPLAR KADAR UZAĞIM

Tüm partiniz ve hükümetiniz içerisinde hiç kimseye  yakın değilim, buzullardaki kutuplar kadar uzağım.

Onurlu ve namuslu, Allah'a teslim olmuş, makam mevki için Allah'ı unutup insani değerlerini yitirmiş , hukukun üstünlüğünü rafa kaldırmış, insanları Alevi-Sünni diye ayıran, bireyin temel hak ve özgürlüklerini sözde savunuyorsanız size de saygı duymuyorum.

Yukarıda birinci ve ikinci sayfada bahsettiğim kriterlere harfiyen, Allah'a teslim olarak inanıyorsanız 2. sayfadaki gibi sadece makamınız ve şahsınıza saygılarımla arz ederim.

ADALET MÜLKÜN TEMELİ DEĞİLDİR

NOT: Adalet mülkün temeli değildir! Adalet tüm mülklerin gerçek sahibi olan alemlerdeki ve yaşadığımız dünyadaki her canlı ve cansız varlıkların içindeki iradenin sahibi olan Allah'a aittir."
İşte o mektubun orijinali: 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.