AKP’nin vatandaşa hakaret ansiklopedisi ’Küfürlarousse’

 

Mayıs 2005

 
VATANDAŞA: “BURASI SAKATATÇI DÜKKANI DEĞİL”

 Erdoğan Uşak’ta konuşmasını yaparken bir kişi, elindeki ’satılık böbrek’ yazılı dövizini gösterince Erdoğan, ‘Bak! Satılık böbrek var diye ilan vermiş. Burası sakatatçı dükkanı değil!” dedi.

AĞUSTOS 2012

 ŞEHİTLERE: “BİRKAÇ MEHMET ÖLDÜ DİYE MECLİS TOPLANMAZ”

 AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, CHP'nin TBMM'nin toplanmasına yönelik çalışmalarını eleştirirken, ''Birkaç Mehmet şehit oldu diye Meclis'i toplamayız'' dedi.

AĞUSTOS 2012

 GAZİ VE ŞEHİTLERE: “GAZİLİK ŞEHİTLİK SEKTÖR OLDU”

Daha önce şehit yakınları ile gazilerin Başbakanlık önünde yaptığı protestoda gaziler Başbakanlık korumalarının saldırısına uğramış, orantısız şiddete maruz kalmıştı. Bu olaydan bir süre sonra Recep Tayyip Erdoğan 31 Ağustos 2012 tarihinde katıldığı bir televizyon programında şehitlerden ve gazilerden bahsederken şöyle dedi: “Şehitlik ve gazilik adeta sektör oldu”

EKİM 2012

 SPORSEVERLERE: “TERÖRİST HOLİGAN”

 Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Bayanlar Tenis Şampiyonası'nda Bakanları protesto edenler için de "terörist holiganlar" nitelendirmesi yaptı. "İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda yaşanan görüntüler Türkiye'nin imajını yaralıyor. Belli bir grup, holigan olarak, bunlar terörist holiganlar, çirkinlikle salonu tahrik ettiler.”

EKİM 2012

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAYANLARA: “MARJİNAL GRUPLAR, ERGENEKONCULAR”
 Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP'yi 29 Ekim kutlamasına katılanlar hakkında şöyle dedi: "Orada kimlerin olduğu belli, ulusalcılar, Ergenekoncular.”

OCAK 2013

 ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERE: “OY VERMEZSEN VERME”

 Erdoğan, Gaziantep'te Organize Sanayi Bölgesi'ndeki nişasta ve yem fabrikasının açılışına katıldı. Bir öğretmenin "Şubat'ta atama yoksa oy da yok" sözüne karşılık veren Erdoğan, " Al onu kendine sakla. Tamam kendine sakla. Sen vermen gereken yere ver. Sen kendine sakla" diye konuştu.

MART 2013

ASGARİ ÜCRETLİYE: “800 TL İYİ PARA”

Asgari ücretle ilgili eleştirileri yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "800 lira iyi para. Peynirin, ekmeğin, zeytinin fiyatı bellidir. Geçinilmez diye bir şey yok. Geçinirsiniz" diye konuştu.

MART 2013

ÇEVRECİLERE: “NANKÖRLÜK YAPMA OTUR”

Şırnak'ta Silopi Termik Santrali'nin açılış törenine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşması sırasında kendisine tepki gösteren bazı izleyicilere sert çıktı. Erdoğan "Nankörlük yapma, sus nankörlük yapma. Ekmek bulamazsınız yemeğe, ekmek gelince de tepersiniz. “

MART 2013

GAZİLERE: “GAZİLİĞİ İSTİSMAR ETME”

Abdullah Öcalan’ı İmralı’ya kendisinin koymadığını belirten Recep Tayyip Erdoğan, ancak bu kararın isabetli olduğunu söyledi. “Bebek katiliyle bir araya geliniyor” diyen bir gaziye yanıt veren Erdoğan, “Çözüm umudu varsa onu ararız. Gaziliği istismar etme” dedi.

MAYIS 2006

ÇİFTÇİYE : “ANANI DA AL GİT BURADAN”

 “Recep Tayyip Erdoğan: Böyle bağırılmaz ki, terbiyesizlik yapma. Kemal Öncel: Terbiyesizlik yapmıyorum. Lütfen bana hakaret etmeyin. Recep Tayyip Erdoğan: Artistlik yapma. Kemal Öncel: Artistlik yapmıyorum, ben sanatçı değilim. Recep Tayyip Erdoğan: İyi bir sanatçısın. Kemal Öncel: Tarım bakanımızın anayasayı ihlal ettiğini biliyor musunuz? Recep Tayyip Erdoğan: Lan terbiyesizlik yapma. Kemal Öncel: Lan mı? Recep Tayyip Erdoğan: Evet. Kemal Öncel: Lan mı? Canın sağ olsun. Recep Tayyip Erdoğan: Şu anda çiftçiye ne verildiğinin farkında mısın? Kemal Öncel: Ne zaman? Recep Tayyip Erdoğan: Şimdi. Kemal Öncel: Benim mahsulüm öldükten sonra mı? 2 senedir anamız ağlıyor. Recep Tayyip Erdoğan: Hadi ananı al git buradan.”

MART 2006

ANNEYE: “SENİN ÇOCUĞUN DA İŞSİZ KALSIN”

Vatandaşları azarlamasıyla sık sık gündeme gelen Recep Tayyip Erdoğan, Keçiören İlçe Kongresi’nde bir vatandaşın, "Çocuğum işsiz" tepkisiyle karşılaştı. Erdoğan, vatandaşa müdahale eden korumalara önce "Bırakın" diye çıkıştı. Vatandaşın yeniden "Çocuğum işsiz" diye bağırması üzerine ise Erdoğan, şöyle tepki gösterdi: "Senin çocuğun da işsiz kalsın. Otur, otur. Bana kişisel sorunlarını getirme, genel sorunları getir. Genel nerede ona bak."

ŞUBAT 2009

GAZETECİLERE: “BUNLAR KÖPEKLERİYLE YATAR, KÖPEKLERİYLE KALKARLAR”

Erdoğan, seçim çalışmaları çerçevesinde Sivas’ta halka hitap ederken, yine basına çattı. Erdoğan şöyle dedi: “Ama, bunların şu anda yandaş medyaları var. Yandaş medyaların oralarda yandaş köşe yazarları da var. Bunların sevgili köpekleri vardır onlarla yatarlar onlarla kalkarlar.”

NİSAN 2011

DOKTORLARA: “MARJİNAL GRUPLAR”

Sağlık çalışanları, “Tam Gün Yasası ve Performansa Dayalı Ücret Uygulamasını” protesto etmek, “özlük haklarının korunmasını” istemek amacıyla yurt genelinde iki günlük iş bırakma eylemi başlatırken, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, eylemi, “Küçük marjinal gruplar olabilir” diye yorumladı.

MAYIS 2011

GÖRME ENGELLİ İŞÇİYE: “GÖZLERİN GÖRMEDİĞİ HALDE SANA İŞ VERMİŞİZ”

Sorunlarını anlatmak isteyen görme engelli geçici işçi Nurullah Mehmetoğlu, Maliye Bakanı Şimşek’in yardımıyla Bakan Akdağ’ın yanına geldi. Taşeron firmada çalıştıklarını belirten Mehmetoğlu, “Biz burada asgari ücretle çalışıyoruz. Koşulların iyileştirilmesini istiyoruz” dedi. Bu sözler üzerine Bakan Akdağ, “Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz. Daha ne istiyorsun? Para kazanıyorsun değil mi?” diye sordu.

MAYIS 2012

GAZETECİLERE: “SİZİ TASMALARINIZDAN KURTARDIK”

AKP'nin TT Arena'da yapılan il kongresinde konuşan Recep Tayyip Erdoğan, medyayı sert bir dille eleştirdi. Erdoğan şöyle dedi: "Medyada da akbabalar var. Sizi tasmalarınızdan kurtardık. Şimdi ise boyunlarında uluslararası tasmaları taktılar."

NİSAN 2012

BU TOPRAKLAR KİRALIK HIYAR TARLASI DEĞİL

 İçişleri Bakanı îdris Naim Şahin, Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluş törenlerinde yaptığı konuşmada "Bilmeliyiz ki bu topraklar bizim için kiralık sebze bahçesi değil, kiralanmış buğday tarlası değil, kiralanmış şeker pancarı tarlası değil. Ya?.. Kan akıtılmış, can verilmiş, yerin altında bir dünya oluşturulmuş aziz ve kutsal vatan toprağı" dedi.

NİSAN 2012

VATANDAŞA: “BİR TAKLA AT DA GÖREYİM”

Erzurum'da 5 TEDAŞ işçisinin öldüğü gölette incelemelerde bulunduktan sonra Pasinler'e giden İçişleri Bakanı Şahin, kendisini gördüğü için sevindiğini belirten bir vatandaşa, "Nereden bileyim sevindiğini, hadi bir takla at, oyna da göreyim" dedi.

ŞUBAT 2012

2B MAĞDURU VATANDAŞA: “HADDİNİ BİL, İŞİNE GELMİYORSA ALMA

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Aksulu grup arasındaki 2B tartışması bir vatandaşın Bakan Eroğlu'nun konuştuğu kürsünün önüne gelerek elindeki tapularla protestosunu sürdürmesi üzerine gerginleşti. Eroğlu, vatandaşa, “İşine gelmiyorsa alma. Devletin arazisi" diye karşılık verdi.

EYLÜL 2006

DEPREM ÇADIRINA SARAY BENZETMESİ

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, deprem çadırlarını incelerken yanındaki Diyanet İşleri Başkanı’na dönerek, “Sayın başkanım yani biz de bir çadırla burada mekan tutalım” diye espri yaparken, yaklaşık 10 kişinin kaldığı bir çadırın önünde de “Koskocaman sarayda oturuyorsunuz hiç gel dediğiniz yok” demediniz dedi.

AĞUSTOS 2009

VATANDAŞA: “ANNENE SOR O BİLİR”

Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır’da yaptığı konuşmasında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu aracılığı ile yaptıkları işleri anlatırken ''Anneler dikkat edin bakın pozitif ayrımcılık yapıyoruz ve size veriyoruz parayı, babalara değil. Bankadan bizzat siz alıyorsunuz bu paraları. 589 bin çocuğumuzun annesi bunu alıyor'' diyen Erdoğan, alandakilerden birisinin sözleri üzerine, ''Alan anneler bilir. Kahvede vakit geçiren babalar bu işi bilmez. Annene sor, o bilir'' karşılığını verdi.

MART 2009

VATANDAŞA: ARTİSTLİK YAPMA

Seçim gezilerini sürdüren Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Bitlis'te AKP seçim bürosunu ziyaret etti. Eker, derdini anlatmak isteyen bir kişiye, "Artistlik yapma, sesini yükseltme" diyerek tepki gösterdi. Aynı cümleyi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da Mersinli çiftçiye kullanmıştı.

EYLÜL 2006

ASKERE: “ASKERLİK YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİLDİR”

Balıkesir’de TOKİ konutları toplu açılış ve temel atma törenlerine katılan Recep Tayyip Erdoğan, Şehit cenazesi görmek istemiyoruz’ diye tepki gösteren kişilere “Askerlik yan gelip yatma yeri değildir” diye cevap verdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.