AK Partili Şentop\'a göre MHP\'nin adayları silik
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "CHP büyükşehirlerde, illerde, ilçelerde, aday üretememiş. MHP de aynı şekilde, bakıyorsunuz en silik adaylar, isimlerini hatırlayamadığınız kişiler, İstanbul'da, Ankara'da aday gösterilmiş" dedi.
 
Şentop, Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi ilçesinde, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu ve İstanbul Milletvekili Harun Karaca ile partisinin düzenlediği programa katıldı.
 
Burada konuşan Şentop, Türkiye'de yerel seçime gidilmesine rağmen, bir genel seçim veya bir referandum havasının hakim olduğunu söyledi.
 
Muhalefet partilerinin yerel seçim çalışmalarını eleştiren Şentop, "Burada muhalefet partilerinin projeleri yok. Yerel seçimlerle ilgili politikaları yok. Türkiye'nin genel meselelerinden afaki olarak konuşuyorlar" diye konuştu.
 
Şentop, muhalefet partilerinin yerel yönetimlerde gösterdiği adayların parti dışından seçilmesini eleştirerek, şöyle konuştu:
 
"Bakın CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı, CHP'li mi, değil. Adamı daha önce partiden atmışlar, CHP'li olamazsın diye partiden ihraç ettikleri bir adam. Şimdi yerel seçim öncesinde alıyorlar sadece aday olmak üzere partiye geliyor. CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı CHP'li mi, değil. Mansur Yavaş daha önce MHP'den aday olmuş 2009'da. CHP ile hiç alakası olmayan bir adam, tüm hayatı CHP ile mücadele, kavga içinde geçmiş birisi, onu da sadece aday olmak için getiriyorlar partiye aday yapıyorlar. CHP'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı CHP'li mi, değil. Bu arkadaşta bizim Hatay büyükşehir olmadan önce 2009'da AK Parti'den belediye başkanı olmuş bir arkadaşımız. Büyükşehir olunca İskenderun gibi bir ilçe dahil olunca Hatay'a dedik ki 'oraya daha vizyon sahibi birisini aday gösterelim'. Adalet Bakanımız Sadullah Ergin'i oraya aday gösterdik, bunun üzerine o arkadaşımız da gitti CHP'den aday oldu. Yani muhalefet partilerinin sadece yerel politika, proje eksiklikleri yok, adam eksikliği de var."
 

"CHP büyükşehirlerde, illerde, ilçelerde, aday üretememiş. MHP de aynı şekilde, bakıyorsunuz en silik adaylar, isimlerini hatırlayamadığınız kişiler, İstanbul'da, Ankara'da aday gösterilmiş" ifadesini kullanan Şentop, şunları kaydetti:
 
"Peki bir seçime doğru gidiyoruz, bu ne manaya geliyor? Bakın biz, genel başkanımızın başkanlığında 3 aydan fazla bir zaman aday belirlemek için çalıştık. Ne yaptık? Partimizin ilkelerini temel felsefesini belirlemiş birisi olsun, partimizin yerel politikalarını, projelerini benimsemiş birisi olsun, partimizi temsil edecek birisi olsun diye adaylar arasında tercihte bulunduk. Bir partiyi temsil etmeyen, partili olmayan birisini siyasi parti niye aday olarak gösterir seçim kazanmak niyeti yokta onun için."
 
MAKSATLARI AK PARTİ'Yİ YAVAŞLATMAK
 
Şentop, seçimin bir yarış olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:
 
"Bu seçimin zaten çok tuhaf bir tablosu var değerli arkadaşlar, seçim nedir, bir yarıştır, hep beraber başlangıç çizgisine diziliyoruz, bütün partiler koşmaya başlayalım diyoruz, start verildi, başladı, koşuyoruz. Bir bakıyoruz AK Parti koşuyor. Ama diğer partiler koşmuyor, ne yapıyorlar? Birisi AK Parti'nin beline sarılmış onu geri çekmeye çalışıyor, birisi ayağına çelme takmaya çalışıyor. Meseleleri yarış yapmak, AK Parti'yi geçmek değil, hızlı koşan AK Parti'nin hızını yavaşlatmak. Onun için birbiriyle alakası olmayan çevreler bir araya geldiler. İttifak ettiler, CHP, MHP, cemaat, bazı STK'lar. Şimdi Ergenekoncuları da saldılar onlar da ittifakın içerisine dahil oluyorlar. Maksat AK Parti'yi yavaşlatmak. Peki neden? Türkiye kötüye mi gidiyor? Onun için mi bu ittifak oluşturuldu? Hayır. Türkiye'nin bütün göstergelerine baktığımızda bir yıl öncesine göre, beş yıl öncesine göre, hele hele AK Parti öncesi döneme göre çok daha iyi durumda. En önemli rakam büyüme rakamları. 2013 yılına ait büyüme rakamları Türkiye'nin yüzde 4,5. Bakın bu dönemde Japonya yüzde 2,5 büyümüş, Amerika 1,9, AB yüzde sıfır, Almanya yüzde 0,6 büyümüş. Türkiye, dünyada büyüme rakamlarına baktığımızda, ekonomik hacim bakımından 4. büyük ülke olmuş."
 
Türkiye'de sosyal barışın sağlanmasında önemli adımlar atıldığını anlatan Şentop, "Bir buçuk yıldır burada kan akmıyor. Şehit cenazeleri gelmiyor. Bu kolay bir mesele değildir. 90'lı yılları hatırlayın, Türkiye terörle anılan bir ülkeydi. Bu 80'lerde de böyleydi, 70'lerde de böyleydi. 100 yılı aşkın bir zamandır, Türkiye'deki bir problemin altına sadece elini değil bütün bir gövdesini sokan Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan. Bunu bir başka siyasetçi zaten göze alamazdı. Cesaret edemezdi" ifadelerini kullandı.
 
Şentop, AK Parti hükümeti döneminde Türkiye'nin uluslararası itibarının arttığını vurgulayarak, "Ekonomisi, sosyal barışı, siyasi istikrarı yakalamış Türkiye'nin hasımları bundan rahatsız. Bugün yaşananlar, Türkiye'nin uluslararası itibarını düşürmek için, ekonomik ve siyasi istikrarını bozmak için hazırlanmış bir proje. Türkiye içindeyse bazı siyasi partiler ve cemaat bu uluslararası projenin taşeronluğunu yapıyorlar. Fakat milletimiz bu tabloyu çözdü arkadaşlar. Gittiğimiz Başbakanımızın mitinglerindeki tabloyu görüyorsunuz. Eski siyaset bitmiştir, artık yeni AK Parti'nin getirdiği siyaset anlayışı hakimdir" dedi.
Kaynak: AA
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.