Adnan Baran Ülkücüler adına konuşamaz

AKP iktidarının MHP'ye karşı başlattığı psikolojik savaşın yeni aktörü Adnan Baran... Peki 1980'den beri Ülkücü Hareket ve MHP ile hiç bir ilgisi olmayan, ismi KCK operasyonunda PKK'lılarla anılan, referandumda evetçi,çözüm süreci destekçisi  Adnan Baran kimdir, hangi selahiyetle Ülkücüler adına konuşabilmektedir...

12 Eylül öncesi MİT'in ilk kullandığı isimlerden olan Adnan Baran Çorum olayları sebebiyle cezaevine girmiş 80 sonrası cezaevlerinde yaşanan İslamcı bölünmelerde başı çekerek Ülkücü Hareketi terk etmiş  Kürt asıllı bir Çorumlu.

Cezaevinden çıktıktan sonra MHP ile hiç bir ilişkisi olmayan ve geçimini çek senet tahsilatçılığı ile sürdüren Adnan Baran için Mehmet Eymür  Aksaray ve Kemerburgaz’da otel gaspı yapmışlardır ve halen çek senet tahsilatıyla uğraşırlar diye yazmıştır.

12 Eylül öncesi hizmet ettiği kanalların Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi sahneye sürdüğü Adnan Baran'ın Bağımsız Ülküücler Platformu da AKP tarafından nemalanan kağıt üzerinde var olan bir platform.

Yandaş medyanın Ülkücüler Erdoğanı destekleyecek diyerek toplumsal algıya yön vermek istediği psikolojik operasyonun baş rol oyuncusu Adnan Baran'ın karanlık ilişkilerini yayınlamaya devam edeceğiz.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adnan BARAN 7 yıl önce

1. Tapelerde geçen konuşmanın içeriği bu haberin yalan olduğunun ispatıdır. Konuşmalardan da anlaşıldığı üzere KCK’lı denilen şahıs Bağımsız Ülkücüler Platformu’nu basından duyduğunu söylemektedir. Konuşmanın geçtiği gün Bağımsız Ülkücüler olarak Çukurca’da şehit edilen askerlerimizin katledilmesini protesto etmek için yaptığımız basın açıklamasına BDP’ye yakın olan yayın organlarını da davet ettik görüşmenin amacı budur. 22 Ekim 2011 günü yaptığımız basın açıklamasını da size gönderiyorum.

2. Cezaevinden çıktıktan sonra MHP ve Ülkücü kuruluşlarla bağım olmadığı iddiası da yalandır, 2000-2003 yılları arasında Mhp İstanbul İl Delegesiydim.

3. Yasa dışı işlerle uğraştığım şeklinde yazılanlar iftiradır. Bu iddia sahiplerine sesleniyorum: Elinizde bilgi belge varsa yetkili mercilere vermelisiniz, aksi taktirde iddia sahiplerini müftteri olarak ilan ediyorum.

Teröre İnat Sağduyu

Ülkücülerden Çağrı

Teröre İnat Sağduyu

Teröre İnat Sağduyu Terör, şemdinli saldırısıyla adeta zirve yaptı. Bu saldırıyla birlikte şehitler kervanına

24 vatan evladı daha katıldı. Pkk terör örgütü , dış güçlerin taşeronu olduğu artık ayan

beyan ortadadır. Ülkemizde ne zaman yeni bir gelişme ve önemli kararlar alınmanın

arefesinde mutlaka terör saldırısıyla karşı karşıya kalmaktayız. Büyük terör olaylarını geriye

dönüp incelediğimizde bunu rahatlıkla görebiliriz. Hiçbir türk yada kürt evladı asırlardır bir

arada kardeşçe yaşayan bu milletin evlatlarını karşı karşıya getirmek için böylesine haince

eylemler yapmazlar. Pkk terör örgütü asla kürt kökenli kardeşlerimizin ne temsilcisi ne

de savunucusudur,bu şer odağı kürt ve türk halkını karşı karşıya getirmek için her birisi

birer lavrens gibi çalışmaktadırlar. Terör örgütü er yada geç akıttığı kanda boğulacaktır.

Buradan BDP yönetiminede sesleniyoruz. Sizler terör örgütüyle aranıza açık ve net mesafe

koymadığınız sürece terör örgütünün legal(!) uzantısı olmaktan öteye geçemezsiniz.

Partinizin isminin barış olması sizleri barış elçileri yapmıyor. Savaş tamtamlarıyla barış

çağrısı yapmaktan vazgeçin. Dünkü devlet aklı,bölgede kürt halkına karşı baskı ve asimile

politikası izlemiştir ancak bu gün kürt halkına baskı ve asimile politikasının devam ettiğini

iddia etmek gerçeklere karşı kör olmaktır. Sivil ve demokratik bir anayasa hazırlığının

başladığı bu günlerde böylesine provakatif eylemlerin yapılması çok manidardır. Yıllardır

anayasal haktan eşit yurttaşlıktan bahseden çevreler ülkedeki yaşayan herkesi kucaklayacak

farklılıkları yasal teminat altına alacak anayasa hazırlığının başladığı günümüzde bu tür

eylemler yaparak yeni anayasa hazırlığını sabota etmektedirler. Kendilerini kürt halkının

temsilcisi, barış elçisi gibi lanse edenler bilmelidirler ki artık maskeleri düşecek meydanlara

sürdükleri o insanlarıda daha fazla istismar edemeyeceklerdir. Er yada geç barış ve kardeşlik kazanacaktır . Pkk terör örgütü bu gibi eylemleriyle bizleri sokağa dökmek BDP binalarına saldırtmak, kürt halkını potansiyel tehdit görmemizi , kürt kökenli komşularımıza karşı kem gözle bakmamızı istiyor. Bölgede devletin geçmiş dönemdeki ceberrut tavrı yeniden hortlasın demokratik kazanımlar insan hakları askıya alınsın vs,vs,vs… istiyorlar.

Bağımsız ülkücüler olarak bizler, diyoruz ki ; terör örgütünün oyununa gelmeyelim . İnadına kardeşlik, inadına barış , inadına demokrasi ve insan hakları diyoruz. Buradan tüm siyasi partilere sesleniyoruz. Lütfen şehitlerimizi istismar etmeyin.

Terör üzerinden oy hesabı yapmayın. Gün,birlik ve beraberlik günüdür. Terörden ve kandan

siyasi ikbal beklemek, oy devşirmeye çalışmak terörizmle eşdeğerdedir. Terör örgütü bu

eylemleriyle ülkede kürt ve türk halkının ayrışmasını amaçlamaktadır. Terör örgütünün

oyununa gelmeyelim lütfen. Terörü tel’in etmek için ülkenin hemen her köşesinde protesto

eylemleri yükselmektedir. Terörü sonuna kadar lanetleyelim. Terör örgütüne inat kürt ve

türk halkının kardeşliğini haykıralım. Amacımız gerçekten terör örgütünün kahrolması ise

o halde terör örgütünü kahredecek sağ duyuyu gösterelim.Teröre inat türk ve kürt halkının kardeşliğini haykıralım. Eylemimizi , söylemimizi barış ve kardeşlik üzerine yapalım. Bağımsız ülkücüler platformu adına : Adnan BARAN

Avatar
Adnan BARAN 7 yıl önce

Siz düştüğünüz lağam çukurundan her şeyi doğru görmenize beklemek safdillik olur. Kötü söz sahibine ait olduğunu bir kez daha hatırlatırım, tanımadığın insana iftira edecek kadar bayağılaşmışsın. Sen kimsin bilmiyorum kendin alkolik olmalısın ki herkesi kendin gibi zannedmişsin beni tanımış olsaydın alkolle uyuşturucu ile olan mesafemi de bilirdin sizin gibilere Allah bildiği gibi yapsın diyorum.

Avatar
imamoğlu 7 yıl önce

adnan şerefsizin önde gideni bunun kendine hayrı yok sarhoşun biri -bu piç ülkücülüğü anması için önce iki rekat namaz kılmalı.çünkü AKP mensuplarıda aynı yolun yocuları tencere yuvarlandı kapağını buldu hesi piç malüm insanlar sahtekarlar.

Avatar
tuğrul 7 yıl önce

otapelere bakacak olursak senin it gibi peşine takıldığın tayyip erdoğanın da dünyanın enbüyük hırsızı olduğu gözüküyor ednancım

Avatar
Adnan BARAN 7 yıl önce

Size daha öncede yazdım.Müfterilik yapmaktan vazgeçmeyeceksiniz.Bahsettiğiniz tapenin içeriğini yayınlayın.O tapede görüştüğüm kişiye ''Bdp Pkk'nın temsilcisidir.Asla kürt halkının temsilcisi olamaz'' sözüm cımbızlanmış.O görüşmenin içeriği yapcağımız basın açıklamasına davet olduğu ortadadır.Eğer zerre dürüstlük varsa o gün yapdığımız basın açıklamasınıda yayınlayın.O açıklama 'pkk dış güçlerin taşeronudur.Kürt ve Trük halkını ayrıştırmak için haince eylemler yapıyor' diye başlayan o bildiriyi neden yayınlamadınız ?Israrla 1982 yılından sonra Mhp ile ilişkimin olmadığı yalanını söylüyorsunuz 2004 yılına kadar is. maltepe üyesi aynı zamanda ilçe ve il delegesiydim yine 2004 yılındaki yerel seçimlerde mhp'den sandık görevlisiydim.İftira atacaksanız desteksiz yapmayın.Hiçbir zaman yasa dışı işlerle uğraşmadım.Eğer çek senet tahsilatçısı arıyorsanız Mhp Mkyk da ki bazı isimleri dikkatli inceleyin.Eğer bulamassınız kimler olduğunu ve neler yaptıklarınıda ben sizlere söyleyebilirim.Pardon bu iftiralarınız hesabını bu dünyada hukuk önünde öbür taraftada mahkeme-i kübrada soracağım ! Satılık olanlar herkesi kendi gibi zannederler !