232 çocuk ‘Baba’ diyemeyecek

 

On­lar ar­tık bir da­ha ‘ba­ba­’ di­ye­me­ye­cek. Çün­kü, on­la­rın ba­ba­la­rı kat­li­am gi­bi bir fa­ci­ada ha­yat­la­rı­nı kay­bet­ti. 181 ma­den­ci­den ev­li olan 116’sı ge­ri­de 232 ye­tim bı­rak­tı.

 

22 ma­den iş­çi­si ise he­nüz ye­ni ev­len­miş­ti. Yi­ne ha­ya­tı­nı kay­be­den 38 iş­çi­nin an­ne ba­ba­sı ise he­nüz oğul­la­rı­nın mü­rüv­ve­ti­ni gö­re­me­miş­ti. Ka­za­da ya­şa­mı­nı yi­ti­ren beş ni­şan­lı iş­çi­nin, dü­ğün ha­zır­lık­la­rı­na da yas düş­tü.

 

Bu ra­kam­lar 181 ma­den­ci­nin ge­ri­ye bı­rak­tık­la­rın­dan or­ta­ya çık­tı. Ge­ri ka­lan 120’siy­le il­gi­li de­tay­lı bil­gi­le­rin de önü­müz­de­ki gün­ler­de açık­la­na­ca­ğı öğ­re­nil­di. Fa­ci­ay­la il­gi­li acı bir not da şu: Ya­şa­mı­nı yi­ti­ren 6 ma­dencinin be­bek­le­ri de doğ­ma­dan ye­tim kal­dı. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.