YOLUN YOLUMUZDUR BAŞBUĞUM-A.Savaş ÇOLAK

Tarihin yapraklarını çevirseniz her döneminde kahramanların yetiştiğine şahit olacağınız bu Mübeccel millet, Başbuğ Alparslan Türkeş'i de bağrında büyütmüş, millet yolunda verdiği amansız mücadelenin ardından dünya takvimiyle 4 Nisan 1997 tarihinde âlem-i bekaya uğurlamıştır.

 

Onun mücadelesinde şüphesiz ilahi bir yardım söz konusudur.

 

Yoksa sadece Anadolu Türklüğünün değil tüm dünya Türklüğünün Başbuğu olamazdı.

 

Bütün ömrünce esir Türklüğün hürriyet mücadelesine yol başçılık etmiş, Komünizmin yıkılması ve yeni bir Türk cihan hâkimiyeti mefkûresinin temellerini atmak için sıfırdan başlayarak, Türkiye'nin güçlenmesini,  imanlı ve inançlı bir gençlik yetiştirerek Türk milletin kaderini yeniden çizmeyi arzulamıştır.

 

Türk milleti için yaptıklarını anlatmak nafile bir gayretten öte geçecek değildir, onun millet için yaptıkları şüphesiz anlatılmaz büyüklükte işlerdir.

 

Başka milletlerin hayranlığına soyunmuş, yabancı karakterleri kendine kahraman edinmiş, kültür emperyalizminin rüzgârına kapılıp savrulan gençliğimize; Türk tarihinin derinliğini, yüceliğini, gurur ve şuurunu gönüllerine nakşederek emperyal kültürlere esir olmasının önüne geçmiş, milletimize hizmet yolunda inançlı kadroların yetiştiricisi olmuştur.

 

Başbuğ Türkeş, Türk milletinin kurtuluş ve yükselişini,  kendi dini inançları ile milliyetçilik ülküsüne sarılmakta görmüştür.

 

 Eserleri ve fikirleri gençliğimizi aydınlatmaya yeni ufuklar göstermeye bugün de devam etmektedir.

 

Seksen yıllık ömründe her nefesini Türklük için harcayan dava adamı olmak, bizim için emsalsiz bir örnektir.

 

Başbuğ Alparslan Türkeş'in ektiği fidanların bugün çınar olduğu ve o çınarların gölgesinde yeni fidanların yetiştiğini görmek, Başbuğun davasını ne kadar sağlam temeller üzerine kurduğunu, mücadelesini ve haklılığını göstermektedir.

 

Başbuğ Alparslan Türkeş'in iki mirası Ülkü Ocakları ve onun siyasi organizasyonu olan Milliyetçi Hareket Partisidir.

 

Şahsiyetli Milliyetçi Hareket kadroları, Milliyetçi-mukaddesatçı çizgisinden taviz vermeden, gece gündüz çalışarak millet ve devlet uğrunda mücadele etmeye devam etmektedir.

 

Ülkücü Türk gençliğine Emanet bıraktığı davası, Lider Devlet Bahçeli'nin taşıdığı bayrakla gönül seferberliğine devam etmekte, Başbuğ Türkeş'in ülkülerini ve sevgisini gönüllere nakşetmektedir.

 

Başbuğun ebedi âleme uğurlanışında oluşan mahşeri kalabalığın başlattığı iktidar yürüyüşü, büyüyerek devam etmekte, tüm dünya Türklerini kucaklamak üzere hedefine doğru sağlam adımlarla ilerlemektedir.

 

Yaktığın ateş hale taze, bozkurtların senin izindedir.

 

Yolun yolumuzdur Başbuğum!


Biz bu yoldan dönersek gök girsin, kızıl çıksın!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.