Türk Milletinin çatısı-Savaş Çolak

Cumhurbaşkanlığı konusunda AKP medyasının gayretlerini görmezden gelmek mümkün değil.
Tayyip Erdoğan'ın kamuoyunda azalan itibarına, AKP'nin düşen oyunu da kattığınızda Cumhurbaşkanlığı hayal gibi gözüküyor.
Bunu aslında AKP'li yöneticilerin kurduğu cümlelerden, Tayyip Erdoğan'ın öfke kusan üslubundan da anlayabiliyoruz.
Yalnız basınımızın mümtaz şahsiyetleri biz onlara aramızda “havuz medyası” da diyoruz, köşelerden bir yol tutturmuş gidiyorlar, onlara göre Tayyibe varmayan yol neye yarar?
Bunun için 2 yöntemde karar kıldıkları anlaşılıyor.

Birincisi; Tayyip Erdoğan'ın nasıl iyi ve dirayetli bir Cumhurbaşkanı olacağını anlatıyor, seçmene zaten bu iş bitmiş, başka adaylara oy verip uzatmaya gerek yok havası estiriyorlar.
İkincisi ise daha adları bile açıklanmayan adayları yıpratarak toplum nezdinde itibarsızlaştırmaya çalışıyor, Erdoğan karşısında şansı olmadığından dem vuruyorlar.
Bu manada sürekli aday kim olacak tartışmasında ismin erken açıklanmamasının ne kadar doğru bir karar olduğu ortaya çıkıyor.
Daha adı bile ortada olmayan adaya neler ihdas ettiklerine bakarmısınız.
"Yaratık, zübük, vs."
Bu tanımlar Sayın Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı adayının sahip olması gereken vasıfları açıkladıktan sonra dillendirilmeye başlandı.

Arzu edilen Cumhurbaşkanı Türkiye’nin tamamını kucaklayacak birinin köşke çıkmasıdır.

Bana göre daha güzel bir temel prensip olamaz.

Milletin tamamına eşit mesafede yaklaşan bir cumhurbaşkanı kulağa çok hoş geliyor.

Tayyip Erdoğan’ı en çokta bu deli ediyor.

Her seferinde toplumun kendisine oy vermeyen kısmını yok sayan, yaftalayan,hakaret eden, ötekileştiren bir figür olarak bu tanıma ne kadar uzak bir aday olduğunu anlıyor.

Sayın Bahçeli’nin saydığı diğer vasıflara havuz medyasının ve AKP’nin itirazı da burada başlıyor.

Böyle vasıflara sahip bir insan yok derlerken aslında, Recep Tayyip Erdoğan’da bu vasıflar yok demek istiyorlar.

Devlet Bey’in saydığı vasıfları hatırlayalım ne demişti; “Milliyetçi olacak, muhafazakâr olacak, mukaddesatçı yani manevi değerlere bağlı olacak, laiklik ilkesini özümsemiş olacak, demokrat olacak, laik olacak, hukukun üstünlüğüne inanmış olacak…”

Böyle bir Cumhurbaşkanı milletimizi temsil noktasında bir devlet adamında olması gereken vasıflardır yani doğası gereği Türk milletine baş olacak kişi bu vasıfları taşımalıdır.

Böyle bir adayın uzlaşmayla seçilmesi de çok büyük önem arz etmektedir.

Sayın Devlet Bahçeli’nin, Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşları tarafından krize dönüştürülerek oldubittiye getirmek istediği seçime karşı, geniş bir mutabakat ortamı yaratarak başta son 3 Cumhurbaşkanı olmak üzere, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarıyla görüşerek, süreci tıpkı Cumhurbaşkanı adayının toplumu kucaklayacağı gibi seçmeninde cumhurbaşkanını kucaklamasını arzulamaktadır.

Milletimizin huzuru, milli ve manevi değerlerin korunması ve yaşatılması için gösterilecek çatı aday büyük bir umut olacaktır.

AKP yöneticileri ve havuz medyası haricinde herkeste heyecan yaratan bu girişimler devam ettikçe AKP seçmeni de çatı adayın en doğru karar olduğunu görecek ve bu adayı destekleyecektir.

A.Savaş Çolak

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kara 4 yıl önce

Sayın Bahçelinin önceki çatı adayı ve Başkanı Siirtli Abdullah dı

O Abdullah ki Ne Mutlu Türküm diyen Yazısını ilkellik Türk Milliyetçiliğini bölücülük Cumhuriyeti yıkmayı da fazilet olarak görmüştü İlk Kürdistan sözünü kullanna ilk Norşini kullanan odur .... Sayın Bahçeli sinsi Türk ve Türk Cumhuriyeti düşmanı birini ziyaret edip yüce görüşlerini almış ayrıca Bizim Yine adayımız olun sizi destekleyelim demiş Sanki şu Türk yurdunda şerefli haysiyetli onurlu Türk kanı taşıyan biri kalmamış gibi Sayın Bahçeli yardımlarıyla yine bir devşirmeyi Cumhurbaşkanı seçtirecektir Merak buyurulmasın.