SADAT'ın misyonu ve vizyonu!

SADAT Uluslararası Savunma Danışmanlık Şirketi ve Adnan Tanrıverdi adına gönderilen açıklamaya dün bu sütunda yer vermiştim.

Esasen, yazımda SADAT ve Tanrıverdi ile ilgili sözler, Gaziantep milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ'a aitti. Dolayısıyla muhatapları öncelikle Ümit Özdağ olmalıydı.SADAT, yazım için "baştan aşağı iftira" dedi ama gönderdikleri açıklama, Özdağ'ın iddialarını teorik düzeyde doğrulayan bir "itiraf" niteliğindeydi.

***

Zira açıklamada, "SADAT A.Ş.'nin misyonu, uluslararası alanda Silahlı Kuvvetlerin ve İç Güvenlik Güçlerinin organizasyonu, iç güvenlik ve savunma alanında stratejik danışmanlık, iç güvenlik ve askeri eğitim ile donatım alanlarında hizmet vererek, İslam Ülkeleri arasında savunma ve savunma sanayi işbirliği ortamı oluşturmayı ve İslam Dünyasının kendine yeterli bir askeri güç olarak da Dünya Süper Güçleri arasındaki hak ettiği yerini almasına yardımcı olmaktır." deniliyordu.

Yine açıklamada "SADAT A.Ş.'nin vizyonu, hizmet verdiği ülkelere yönelik, jeopolitik durumuna uygun, tehdit değerlendirmeleri yaparak, bu değerlendirmelere uygun, ülke savunmasının ve iç güvenliğinin temini için en etkin ve modern ihtiyaçları karşılayacak şekilde Silahlı Kuvvetlerinin ve İç Güvenlik Güçlerinin organizasyonunu sağlamaktır." ifadeleri vardı.

***

Tam bu satırları yazarken denk geldi. Ulusal Kanal'da konuşan emekli general Beyazıt Karataş, SADAT başkanının Cumhurbaşkanı'nın yetkilerini kendi yetkisi sanmaması gerektiğini söylüyor ve yaptıkları işlerin yargılanmalarına yol açacağı uyarısında bulunuyordu.SADAT'ın açıkladığı "misyon" ve "vizyon"un gereği olan yetkiler, Cumhurbaşkanı'nda hatta TBMM'de bile yoktur! Ümit Özdağ SADAT ile ilgili açıklamasında işte bu "misyon" doğrultusunda İslam ülkelerinde girişilen uygulamaları eleştiriyordu.Bu tür işler, sadece şirketin değil, başdanışmanı dolayısıyla Tayyip Erdoğan'ın şahsında büyük bir tuzağa düşürülmek istenen Türkiye'nin de başının derde girmesine sebep olmaz mı?

***

Açıklamada bu tür işlerin yasa dışı olmadığı belirtiliyor. Anayasa'da TSK'ya bile tanınmayan yetkiler, hangi yasayla özel güvenlik şirketlerine tanınabilir?Açıklamada, "Adnan Tanrıverdi'nin şeref ve haysiyetini zedeleyici, yalan, yanlış, hakaretlerle dolu, kişilik haklarına saldırı niteliği taşıyan gerçek dışı haber yapılmıştır." deniliyor. Oysa yazıda Tanrıverdi'nin eyalet sistemini öngören ifadelerine yönelik, Ümit Özdağ'ın birkaç kelimelik hatırlatması vardı. Bu hatırlatmada hakaret veya kişilik haklarını ihlâl yoktur.

Arslan BULUT 

YENİÇAĞ

Anahtar Kelimeler:
SadatMisyonuVİZYONU
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hademe333 12 ay önce

Mazlumun sesi olmaya gayret eden bir insan için kim ne konuşursa konuşsun bence yeri yoktur.28 şubatta islamiyeti yaşadığı için bu insanı görevden emekli edenlerin şimdiki deynekçileri ellerine kalem almışlar yaz yaz dur. islam birliği yolunda gidenler iki dünyada da kazanan taraf olacaktır. diriliş başladı sizinde kaçış ve iftira süreciniz başladı hançer teröristlerin kalbine saplandı. Vessalam