Melih Gökçek\'in Glocal Forumla ne işi var?

AKP günlerdir süren Gezi Parkı İsyanının ardında küresel güçleri ve yerli işbirlikçilerini arıyor ve bu zemin üzerinden gerginlik ve ayrışma politikası izleyerek bu krizi iç siyasette fırsata dönüştürmeye çalışıyor.

 

AKP üst düzey yöneticilerinin açıklamalarına bakıldığında daha düne kadar bütün uluslar arası güçler ve uluslar arası medya tarafından desteklenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bir küresel oldubitti ile devrilmek isteniyor…

Peki, öyle mi?

Zaten kendisi bir küresel siyasi proje olan ve bugüne kadar karşılaştığı her siyasi krizi-darbe girişimini bu çevrelerin desteği ile atlatmayı başaran AKP ve Erdoğan niçin küresel bir darbe girişiminin hedefi olsun?

Ya da üst düzey yöneticilerinin neredeyse tamamı küresel güçlerle sıkı ilişkisi olan AKP niçin devrilmek istensin?

Her şey nasıl da birbirine karıştı değil mi?

Küresel destekli bir finansal kriz sonrası iktidara gelen AKP bugün bu küresel çevrelere sözde kafa tutuyor.

Kendi Gençlik Kollarına IRI program asistanı sıfatıyla Soros destekli OTFOR ile bağlantılı Sırbistan Demokratik Partisi''nin sözcüsü Djordje Todoroviç’e seminer verdiren AKP Gezi Parkı olaylarının ardında OTFOR’u görüyor.

Küçük oğlunu başında eski MOSSAD 2.Başkanı David KİMCHE’nin bulunduğu Glocal Forum’un Gençlik Parlementosuna üye yapan Melih Gökçek Uluslar arası komplodan söz edebiliyor.

**

AKP medyası gece gündüz Gezi Parkı İsyanının ardındaki güçleri arayadursun biz de biz de AKP’nin Küresel Kraliyet ile olan ilişkisini ortaya koyalım.

Bu ilişki yumağını açığa çıkarma düşüncemizin ilk ayağını her fırsatta MHP’ye saldıran, Ülkücüleri suistimal eden, Gezi Parkı İsyanında da gevezeliği ile öne çıkan ve AKP’nin Sincan mitinginde yaşanan Üç Hilalli Bayrak olayını organize eden Melih Gökçek oluşturuyor.

MOSSAD’ın kontrolündeki Glocal Forum ile arasından su sızmayan ve oğlu Osman Gökçek’i bu İsrail kontrolündeki örgütün Gençlik Parlamentosuna üye yapan Melih Gökçek bugün Gezi Olaylarının ardında başka uluslararası güçleri işaret ediyor…

Komik değil mi?

Melih Gökçek’in Glocal Forumu nedir önce onu bir görelim isterseniz

**

Kendisini belediyeler, sivil toplum örgütleri, özel sektör temsilcileri, akademisyenler, sanatçılar, spor liderleri ve yerel yöneticilerle işbirliği yapmak suretiyle uluslar arası dayanışma sağlamaya çalışan ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş Glocal Forum ve çok kültürlülüğü savunuyor. İtalya merkezli bu kuruluşun başında geçmişte Mossad 2.Başkanlığı yapan David Kimche var.

Dünyanın değişik ülkelerinde yerel siyasetçilerle işbirliği yapan Glocal Forum’un Türkiye işbirlikçisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek…

Bugün Uluslar arası komplonun şifrelerini çözmeye çalışan Melih Gökçek 2006 yılında Medeniyetler Buluşması konulu 5. Glokalizasyon Konferansına ev sahipliği yapıyor. Konferansın açılış kurdelesi da bugün küresel güçlerin hedefi olan Sayın Başbakan Erdoğan yapıyor.Dönemin Papa’sının sağ kolu Kardinal Walter Kasper’inde konuk olarak katıldığı bu konferansta Yılın Barış Adamı ödülünü de alan Melih Gökçek ve Glocal Forum Başkanı David Kimche birbirinden hiç ayrılmadı.

Denilebilir ki her Belediye Başkanı Uluslar arası bir konferansta isteyerek ya da istemeyerek böyle karanlık isimlerle yan yana gelebilir. Bu yaklaşım doğrudur ve eleştirilemez.

Ama Gökçek ailesinin başında eski bir MOSSAD ajanı olan Glocal Forum ile irtibatı sadece bir konferanstan ibaret değil.

Milliyetçi-Muhafazakâr Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’te bu MOSSAD kontrolündeki Forum’un Gençlik Parlamentosuna üye.  Bugüne kadar adı pek duyulmamış Türkiye Gençlik Federasyonu Başkanı sıfatıyla Glocal Gençlik Parlamentosunun 100 üyesinden birisi Osman Gökçek.

Ankara’da eğitim faaliyetleri yapan ve Ankara gençliğine ücretsiz burs, dershane imkânı sağlayarak gençliği Glocal Forum’un çok kültürlülük ve mozaik düşünceleri doğrultusunda yönlendiren Türkiye Gençlik Federasyonunun bu maddi kaynakları ise bilinmiyor.

Cemaat ve vakıf destekli eğitim kurumlarının bile ayakta kalmakta zorlandığı bu alanda Türkiye Gençlik Federasyonunun kim tarafından finanse edildiği ise merak konusu…

**

MHP Gurup Başkan Vekili Oktay Vural’ın da 2009 yılında gündeme getirdiği Glocal Forum-Melih Gökçek ilişkisi bugüne kadar aydınlatılamamıştır. Garip olan neredeyse üst düzey her yöneticisinin böyle uluslar arası ilişkilere ve yakınlığa sahip bir iktidar partisinin kendisine ayna tutma yerine sorunun kaynağını dışarıda aramasıdır.

MÜJDAT ÖZTÜRK 17-06-2012

www.gazete2023.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.