Mehmet Baransu\'dan bomba çıkışlar ve iddialar...

Taraf yazarı Mehmet Baransu kendi gazetesinin bir başka yazarının eleştirdiği yazısından sonra haberx.com'a verdiği röportajla günün en çok konuşulan isimleri arasında yeraldı. Hülya Okur'un sorularını yanıtlayan Baransu gündeme dair yaptığı açıklamalar kadar medya temalı çıkışlarıyla, dikkat çekti.

"BEL ALTINA İNMEDEN HALLEDECEĞİM MUSTAFA'YI"

Star-24 grubunun tepe ismi Mustafa Karaalioğlu'na dönük çok sert ifadeler kullanan Baransu "Mustafa Karaalioğlu korksun, şu anda Mustafa Karaalioğlu’na kilitlendim. Kilitlendiğim insanların listesinde ilk sıraya transfer ettim." dedi. "Mustafa Karaalioğlu benden korksun. Bazı şeyler var, yazmazsam namerdim. Bel altına inmeden halledeceğim Mustafa’yı." diyen Baransu, Karaalioğlu'nun MİT'in tetikçiliğini yaptığını ve kendisine iftira attığını iddia etti.

MEHMET OCAKTAN VE YASEMİN NAK İDDİASI

Baransu'nun iddialarından TMSF'nin Akşam gazetesinin tepesine atadığı Mehmet Ocaktan da nasibini aldı. Baransu isim vermeden Mehmet Ocaktan ve Akiam gazetesini ima eden ifadelerinde Akşam'ın alay konusu olan yeni köşe yazarı Yasemin Nak'ın Ocaktan'ın sevgilisi olduğunu iddia etti. Baransu "hükümet bir medya organına el koydu, o adamı başına atadı, o adam ilk iş olarak sevgilisini götürdü oraya. Geçen hafta sevgilisi köşe yazısı yazdı. Sevgilisi ilk yazısında milletin alay konusu oldu." dedi.

NERMİN YURTERİ'Yİ BAŞBAKAN ATADI, DİGİTÜRK'Ü ŞAHENK ALACAK!

Medya düzenine dair çarpıcı iddialarda bulunan Baransu, NTV grubunun patronu Ferit Şahenk'e verileceğini iddia etti. Baransu, NTV'deki son istifalardan sonra kanlın tepe ismi olan Nermin Yurteri'nin de Başbakan tarafından atandığını söyledi. "Nermin Yurteri’yi NTV’ye Başbakan getirdi, Nermin olacak dedi bitti." diyen Baransu Habertürk Grubu ve Turgay Ciner içinse "Habertürk’ü, Show tv’yi Turgay Ciner’e hangi ihaleyle verdin, tek emirle veriyor, sanki babasının malı…Başbakan’ın hocasının oğlu Fatih Saraç’ı Habertürk’te iki numaralı adam yaptı, habertürk oldu kanal7." dedi.

İşte Baransu'nun haberx'e verdiği röportajdaki ilgili bölümler:

KARAALİOĞLU'NUN YÜZÜNE TÜKÜRECEĞİM!

Açıkça söylüyorum, ismini vermemiştim, Mustafa Karaalioğlu’nun ismini vereceğim. Gazeteci Yazarlar vakfının iftarı var ve iftara sadece Mustafa Karaalioğlu’nu görmek için gidiyorum. İki laf edeceğim ve sonunda da tüküreceğim yüzüne. Ben kimin ne olduğunu çok iyi biliyorum. Star gazetesinden kovulan bir isim var, müstear isimle internet sitelerinde yazılar yazıyordu ve şu an da gerçek ismiyle yazıyor, bu adam bu insanların bütün rezilliklerini elinde tutuyor ve şantaj yapıyor, tazminatını aldı, iş alıyor vs. ve oturup köşelerinde ahlak dersi veriyorlar. Bazen sakin olayım diyorum ama bunların anladığı dil bu. Oturur kendi köşelerinden attıkları iftiraların özrünü dilerlerse o zaman belki helalleşebilirim. Bugünkü genel yayın yönetmenlerinin, Uğur Dündar’dan, Ertuğrul Özkök’ten, Oktay Ekşi’den hiçbir farkları yok. Dün asker gönderiyorlardı metin yazdırıyorlardı, bugün asker gönderiyor Mustafa Karaalioğlu metni giriyor, MİT’in tetikçiliğini yapıyor. Habertürk’e Hakan Fidan yazı göndermiş, yazıyı röportaj adı altında sorular sıkıştırmışlar. Onlar gitti, bunlar geldiler. 28 Şubat’ta geçti bu da geçer. 28 Şubatçılar yargılanıyordu, bunlar da yargılanırlar.
“MUSTAFA KARAALİOĞLU BENDEN KORKSUN”
Mustafa Karaalioğlu korksun, şu anda Mustafa Karaalioğlu’na kilitlendim. Kilitlendiğim insanların listesinde ilk sıraya transfer ettim. Bu tehdit değil, ben böyleyim, beni tanısın insanlar, bana haksızlık yaptıkları an, özür dilemedikleri müddetçe ben kilitlenirim. Mustafa Karaalioğlu benden korksun. Bazı şeyler var, yazmazsam namerdim. Bel altına inmeden halledeceğim Mustafa’yı. O MİT’in tetikçiliğini yapmanın, hakkımda iftiralar atmanın hesabını bana verecek. Diyorlar ki, sen nasıl Genel Kurmay Başkanına kafa tutarsın, kim ya Genel Kurmay Başkanı diyorum? Burada “İlker, İlker” diyordum, Ahmet Altan benimle dalga geçiyordu, ne İlker’i? diye. İlker Başbuğ, Paşam demem ben. 
Ama niye “Aslan Paşanın kulakları” demiştiniz. 
O başka bir şey. Beş para etmeyen insanlar çok önemli görevdeler. Ülkenin bu kadar rezil bir durumda olma sebebi bu. Nisa süresinde liyakat bölümü var, dehşete düşersiniz. Kadın ve para bunları bozuyor, baskı ile yetişmişler, kompleksleri var, Ertuğrul Özkök kompleksi… Ertuğrul Özkök kim ya?
SEVGİLİSİNİ İLK HAFTA GAZETEDE YAZAR YAPTI!

Adam bana 1 yıldır iftira atıyor, derdi de Uludere(çünkü Uludere’de bir skandal yaşandı ve bu gerçekleri ben yazdım) MOSSAD ajanı , CIA ajanı vs diyor. MİT’in sözcülüğünü yapıyor, hükümet bir medya organına el koydu, o adamı başına atadı, o adam ilk iş olarak sevgilisini götürdü oraya. Geçen hafta sevgilisi köşe yazısı yazdı. Sevgilisi ilk yazısında milletin alay konusu oldu. isim vermeden twitter’da yazdım: “Atandığın yere ilk işin sevgilini götürüp, köşe yazarı yaparsan, rezil bir yazı yazar, ilkokul seviyesinde, köşe yazısı da değil, kompozisyon” Adam beni aradı, twitterımda isim olmadığı halde…şunu söyledim: “Bir yıldır bana iftira atıyorsun, ne kadar kolay iftira atıyorsunuz, siz nasıl hesap vereceksiniz?” “Camia…vs bir şeyler söyledi, tweetimi sildim. Bakın ben size bir şey söyleyeyim: “5 milyara Allah’ı satacak adamlar var”
“GAZETECİLERİN 100 YILDA YAPAMAYACAKLARINI 5 YILDA YAPTIM”
Ama o insanlar sizde de komplekse yol açmış sanki. Bir röportajda, sizi etkileyen olayları anlatırken, bir, Uğur Dündar’ın Arena programında, Yılmaz Özdil ve Nedim Şener'le birlikte sizinle dalga geçip, "Sahte belge üretti" demesini bir de Ertuğrul Özkök'ün "Küçük adam özür dile" sözlerinden bahsediyorsunuz. 
Hayır bir çok şey var benim hayatımda. Siz demeseniz aklıma bile gelmez. Uğru ne yazmış vs. Bunların topluma verdiği zararları hiç unutamam. Uğur Dündar’ın 28 Şubat sürecindeki yalan haberlerini, Ertuğrul’un manşetlerini, Sabah’ın, Yeni yüzyıl’ın, Radikal’in manşetleri arşivimde durur. Benim için bir kompleks değil. Ben onlar olmaya çalışmadım, bir görev için şuram buram oynamadı. Taraf’ta bana çok görev söylendi, her zaman benim üzerimden bir tartışma olduğu için hiç birini kabul etmedim. Ne Ahmet Altan öncesi, ne sonrası, ne Oral Çalışlar dönemi, künyede ismimi göremezsiniz, göremeyeceksiniz de. Ana avrat küfredip, para uğruna başka programlar yapmadım ben bazılarıyla. O yüzden bir kompleksim yok. Benim kitaplarım kimsenin hayal edemeyeceği listelere girdi, 2010 yılında romancıların girdiği listeye 10.sıradan girdim. Bu ülkede bütün gazetecileri çarpın toplayın, üst üste koyun, onların yüzyılda yapamayacaklarını Taraf gazetesinde 5 yılda yaptım. Bana medya tarihi okutmasınlar, iletişim mezunuyum. Herkesin kimin ne yaptığını bilirim, fırın basanların bu ülkede nasıl kahraman olduklarını biliyorum, ben Hürriyet’e de çalıştım, Kelebek bar’da, bar masalarında neler konuşulduğunu çok iyi biliyorum. Ben kompleks yapıp birilerini kafaya takacak biri değilim.
"TARAF SÖZCÜ OLMAZ”
Taha Akyol, “Tarafın tarafları” başlıklı yazısında “Taraf Ergenekon zihniyetiyle aynı noktaya geldi!” şeklinde suçlamaların yapıldığını belirtmişti. Siz ya da Taraf, zihniyet olarak nereden nereye geldi? Hep aynı yerde miydi?
Biz hep durduğumuz yerde duruyoruz. İlk gün neredeysek oradayız, demokrasinin yanındayız dedik…Değişenler başkaları, Aydın Doğan ile ortaklık kuranlar, hırsızlarla ortaklık kuranlar, kendi hırsızlarını koruyanlar. Turgay Ciner ile, 28 Şubatçılarla, uyuşturucu kaçakçılarıyla ortaklık kuranlar, Feritlerle ortaklık kuranlar kendilerine baksınlar. Ve bir de Başbakana Taraf gazetesindeyken eleştiren insanlar vardı, şimdi onların gazetelerinde yazmaya başladılar, birkaç kişi de yazacak, birkaç kişi de vekil olmak için, arşivler duruyor, kimin nasıl değiştiği ortada, daha önce ne yazmış, şimdi ne yazıyor? Biz o gün de sert muhalefetimizi yapıyorduk, bugün de yapıyoruz. Ben bazılar gibi “Ak Parti %70 hayırlı iş yaptı, %30 yolsuzluğu, usulsüzlüğü de görme” diyemem. Tarafı Ergenekon sözcüsü yapmaya çalıştılar, Yıldıray da bunun sözcülüğünü yaptı ama Taraf sözcü olmaz. Onlar sözcü olurlar ama Taraf olmaz, Taraftaki arkadaşlar omurgalı arkadaşlar, bazı şeyler için hayatlarını ortaya koydular. 
“CEMAAT-İKTİDAR SAVAŞINI CEMAAT KAZANIR”
“28 Şubat 13 yıl sonra yargılanıyorsa, bugünün hırsızları da yargılanacaktır. Hırsız bürokratlar, hırsız işadamları. Türkiye’de bu derin yapılar yargılanacak. Türkiye şu anda arka odalarda ihale dağıtılarak soyuluyor.” Bugünün hırsızları kimler? 
Bugünün hırsızları belli, iktidardaysan hırsızsın. Cemaat-iktidar savaşında kim kazanır diyorlar, cemaat kazanır. Cemaatin eli temizdir, iktidarın eli kirlidir her zaman. Sadece Ak Parti ile ilgili değil, tüm iktidarların eli kirlidir çünkü hırsızlığa bulaşırlar. Millet her şeyi görecek inşallah. Benim umudum şu, millete bunlar göstersin kendi arkadaşlarını. Yoksa kendi yol arkadaşlarının ne kadar hırsız olduğu çıkacak ortaya, bunu saklamaları imkansız.
BAŞBAKAN NTV'NİN TEPESİ İÇİN "NERMİN OLACAK" DEDİ BİTTİ!

Ben muhafazakar kesim içinden gelen bir insanım. Muhafazakar kesim biraz geç anlar (vefadan dolayı geç anlar, aptallıklarından dolayı değil), anladığı zaman da siler. Kimin ne olduğunu herkes görecek. Gezi olaylarının nasıl bir yalan olduğu da ortaya çıkacak. Görüntü var dediler veremiyorlar, içki dediler yok, faiz lobisi kim, garanti bankasına fırça çekti, Ferit Şahenk’i getirdi ayağına, bir şeyler anlattı, digitürk’ün, lig tv’nin Şahenk’e gittiğini göreceğiz. Habertürk’ü, Show tv’yi Turgay Ciner’e hangi ihaleyle verdin, tek emirle veriyor, sanki babasının malı…Başbakan’ın hocasının oğlu Fatih Saraç’ı Habertürk’te iki numaralı adam yaptı, habertürk oldu kanal7. Benimle belboy diye dalga geçen adam oraya transfer oldu, yakışır! Bunları gördükçe gülümsüyorum. Adam olduklarını zannediyorlar ama adam değiller. Benim bu kadar rahat olmamın nedeni de bu, makam, mevkiinin gözümde hiçbir kıymet harbiyesi yok. Nermin Yurteri’yi NTV’ye Başbakan getirdi, Nermin olacak dedi bitti. Böyle garip bir medyadayız şu anda. Millet geziyi de öğrenecek, ama iktidarın yalanlarıyla değil. Ha gezide abartılı şeyler olmadı mı, yakıp yıkan guruplar onlara destek verdi ama akıllı yönetici bu tip provokasyonun önüne geçebilecek insandır. Ama gezi parkından sonra Ak Parti’den ayrılan insanlar vardı, bir daha oy vermeyi düşünmeyen insanlar…Tayyip bey gördü ki, o yakıp yıkan insanları gördükçe tekrar Ak Partiye y

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.