Mecbur muyuz? Mehmet Fatih Doğrucan

Farklı zaman ve mekanlarda USTA’nın yüzde % 50’si olmayan VATAN EVLATLARI ağzından bir derleme size…

İnanılıyor ki USTA;

Küresel bir komplo tarafından 11 yıl desteklenen, iktidarda tutulan, ordusunu yargılayan veya kendi iddiası doğruysa YARGILATAN, 3 tarafı denizle çevrili ülkenin donanmasını aciz eden, kendi ile ihtilafa düşen her yapıyı HAİN ilan eden, ARABESK ve AVAM tepkilerle kavga yolunu seçen, Maşaallah dediği her Ülke liderine 3 günlük ömür biçilen zat-ı şahaneye, MECBUR muyuz?

Ben İnanıyorum ki USTA;

Ülkede SİYASET ve ADAMA kıran girmiş gibi, Zat-ı şahaneniz olmaksızın ÜLKE olmayacakmış gibi, VATAN-MİLLET ve DEVLET’ten, bir adam daha yüksekmiş gibi, etrafındaki daire ASHAB-I KİRAM’mış gibi, Sosyal Medyada yönetilen örgütlü cehalet çok aydınlıkmış gibi, Şahsiyet-i Aliyye’nizin Nev-i Şahsına Münhasır Efkarı demokrasiymiş gibi, Devletimiz CUMHURİYET’ten çok İMPARATORLUK’muş gibi, davranmaya MECBUR muyuz?

Ve Bundan Sonra tahminen İnanılacak ki USTA;

Soruşturulamayan yolsuzluğun AKLANMASINA, dış mihrak ve komplo iddiaları ile PAKLANMASINA, ortaya çıkan probleme kafa yoranların HAKLANMASINA, Hesap veremeyenlerin DİN-DİYANET’e yaslanmasına, YANDAŞ tabunun, herhangi bir eleştirenden durduk yere kıllanmasına MECBUR muyuz?

Canınızın istediği ile ittifak kurup bozmanıza, dengesiz medyanızın üslubsuzca yazıp-çizmesine, sizden nemalanan güç sarhoşlarının geri kalan herkesi ezmesine, Bilmek yerine inanmak arzusunda olan tabanınızın, çırılçıplak hakikatler karşısında dahi hep bir PİSLİK sezmesine, tahammül kapasitemize bile tecavüz edilmesine MECBUR muyuz?

Bugün sanki İNÖNÜ varmış gibi, CHP bu ülkede sanki 10 yıldır iktidarmış gibi, MHP koalisyonsuz tek başına iktidar olmuş gibi, Amerikancı gelip de bugün Rusçu davranmamışsınız gibi, Ayak altı yaptığınız MİLLİYETÇİLİĞİN tek temsili imişsiniz gibi, Milli Mücadele yılları ile KAVGA etmemiş ve yeniden MİLLİ MÜCADELE yapacakmışsınız gibi, inanmaya MECBUR muyuz?

Asırlardır şerefle taşıdığımız MİLLİYETİMİZ ile hesaplaşılmasına, Tarih boyunca Medeniyet kuran milletimizin sarsılmasına, 90 yıldır bizi birlik kılan devletimizin tartılmasına, “BuMillet”in, say dediğimizde sayamayacağınız, 36 parçaya yırtılmasına MECBUR muyuz?

AMA BUNA MECBURUZ.

Sorsak şöyle EVRENSEL bir soru…? “Sizi en iyi kim veya ne yönetir” Mesela bir Padişah mı? Bir Kral mı? Bir Diktatör mü? Veya bir parlamento mu? Bakanlar kurulu mu? Başbakan mı? Polis mi? Savcı mı? Ordu mu? Seçkinler mi? Hiç biri değil, arkadaşlar… Sizi en iyi YASA yönetir. YASA-HUKUK olmayan yerde YÖNETİM yoktur, YÖNETİŞİM hiç yoktur. GÜDÜLENİM vardır ve sadece güdülürsünüz YASAYA ulaşana kadar…

Vaziyete göre HUKUK, niyete göre YÖNETMELİK değişirse biz buna YASA değil FERMAN diyoruz. Zannediyorum ki, FERMAN devri geride kalalı bizim için 137 yıl oldu… Hani öyle CUMHURİYET filan da değil daha eski… Bize güvenmez iseniz, II. Abdülhamit’e güvenin…

Şimdi YASA karşısında koca koca PAŞALAR bile boynu kıldan ince vaziyetteyken, YASA yerine FERMAN uygulamasına geçildiği anda, Ben demiyorum Bu toprakların geleneği olan ECDAD KÖROĞLU diyor. “Ferman Padişahınsa…….”

İşte bu sebeple YASA’ya ve YASAL olana mecbursunuz… Hem de HAL ortaya çıktığında değiştirmeksizin…

Dr. Mehmet Fatih DOĞRUCAN

https://twitter.com/fatihdogrucan

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.