Bir­gün şim­di de Er­me­nici­li­ğe başladı

“Er­me­ni Soy­kı­rı­mı­” eki ya­yın­la­yıp, teh­ci­ri "zu­lüm ta­ri­hi­nin baş­ya­pı­tı" ola­rak sun­du.

Sav­cı Ki­ra­z’­ı şe­hit eden DHKP-C’­li te­rö­rist­le­ri ak­la­yıp, dev­le­ti ka­ra­la­ma­ya ça­lı­şan Bir­gün ad­lı ga­ze­te­nin, re­hin ola­yı es­na­sın­da o te­rö­rist­ler­le gö­rüş­tü­ğü or­ta­ya çık­mış­tı. Bir­gü­n’­den Zey­nep Ku­ray, “ey­lem­ci­” di­ye söz et­ti­ği DHKP-C’­li te­rö­rist­ler­den Şa­fak Yay­la ile olay es­na­sın­da iki kez te­le­fon­la ko­nuş­tu­ğu­nu açık­la­mış­tı.

Bir­gün, bu­gün de ya­yın­la­dı­ğı ek ile söz­de Er­me­ni Soy­kı­rı­mı id­di­ala­rı­nı ger­çek­miş gi­bi su­nup, dev­le­ti ve Türk mil­le­ti­ni ka­til gi­bi gös­ter­di. Açık açık Er­me­ni­ci­lik ya­pı­lan ki­tap­ta, “bir hal­kı yok et­me­k”­ten söz edil­di, Os­man­lı­yı sır­tın­dan han­çer­le­yen Er­me­ni­le­re yö­ne­lik teh­ci­ri için “bar­bar­lık, kat­li­am, zu­lüm, je­no­sit, sür­gün, soy­kı­rı­m” gi­bi ifa­de­ler­le “zu­lüm ta­ri­hi­nin baş­ya­pı­tı­” yo­ru­mun­da bu­lu­nul­du.

RES­MEN TE­RÖR PRO­PA­GAN­DA­SI

Te­rö­rist ey­lem­de ha­ya­tı­nı kay­be­den Sav­cı­mı­za “şe­hi­t” de­me­yen, DHKP-C’­li te­rö­rist­ler­den “ey­lem­ci­” di­ye söz eden Bir­gün'ün, te­rö­rist­le­re po­lis mü­da­ha­le­si­ne tep­ki gös­te­rip, em­ni­yet güç­le­ri ve dev­le­ti ka­til gi­bi gös­te­re­rek res­men te­rör pro­pa­gan­da­sı ya­pı­yor ol­ma­sı ve şim­di de dev­le­ti ve mil­le­ti ka­til gös­ter­me­si­ne rağ­men ya­yın ha­ya­tı­nı sür­dü­rü­yor ol­ma­sı dik­kat çe­ki­yor.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.