Bahçeli şimdi siyaset yapmaya başladı!M.Fatih Doğrucan

 

MHP’nin Adana mitingi birçok şeyin cevabı aslında...

Mesela SÜREÇ diye pompalanan ve BARIŞ diye şişirilen ne olduğu belirsiz bir duruma duyulan tepkiyi, MHP’nin mitinglerinden görebiliyoruz..

Türk Demokrasi Hayatının en spesifik partilerinden birisidir MHP... Yıllarca marjinalmiş gibi gösterilip LİNÇ EDİLMEYE çalışılmalarına rağmen, GENÇLİK çağının her zaman dokunduğu bir parti olarak, bu ülke vatandaşlarının ya hayatında ya da mazisinde yer tutmuştur.  

Bu sebeple liberalimsi iktidar zurnaları veya yetmez ama evetçi imitasyon sosyalistler bozulacak olsa da, MHP ile, bu ülkenin birlik umudu yeşermeye başlamış ve iktidarın ise tam karşısındaki yeni alternatifi halini almaya başlamıştır. Bir buçuk milyon insan bugün perşembenin gelişinin çarşambadan belli olduğunu gösterdi bizlere...

MHP’ye ilgi duyuyorlar ve MHP kafalarına yattığı gün AKP diye bir parti belki de TASFİYE evresine doğru yol alacak... Bugün Adana İstasyon Meydanında daha önce ön gördüğüm olayın izlerini gördük resmen... Cemaat ehlinden tarikat ehline, Sosyal Demokratından Ulusalcısına çok farklı yelpaze ’’Devlet’in başına Devlet gelecek’’ sloganına alkış tuttu...

Bu miting Hükümetin destek olduğu ÖSO politikasının iflası olduğu gibi, CHP’nin de destek olduğu ESAD politikasının iflası olarak okunmalıdır. Kendi milleti ve vatanı ile HEMHAL olmayı ön gören ve ilişkiyi sadece insani boyutta öneren MHP, reçete halini almaya başlamıştır.

Bu miting, KÜRTÇÜ politikayı masumlaştıran iktidarın kısa devre yapması, kafası karışık olarak ortada kalarak, ara ara KÜRTÇÜ politika desteğine soyunan CHP’nin dağılma süreci olarak da anlaşılmalıdır. Anlayacağınız, MHP’yi tasfiye etmeye çalışan ve CHP’yi dönüştürmeye çalışıp muvafak olan AKP, MHP’yi tasfiye etmek yerine kendi tasfiye sürecine doğru yol alıyor.  

Fakat Şeytan azapta DOST acıda olsa gerek ben sözlerimin geri kalanında İKTİDARA yürüyen bir partinin hazırlıksız yakalanmaması adına eleştireceğim. Çünkü bugün MHP’nin iktidara yürüyüşü MİLLET ve MİLLİYETÇİLİĞİN son kurşunudur.

Hiçbir dengesizin ise KEYFİYET ile bu istikbali TARUMAR etmeye Hakkı yoktur. Şu anda MHP’nin oyları yükseliştedir ve çoğunlukla kararsız vatanseverlerin ve eski küskünlerinin tercihini yakalamaktadır. Fakat bu oyların en az yarısının değişkenlik niteliği daha değişmemiştir. Kalıcı olabilmesi adına bir an önce önlemler gerekmektedir.

ÜLKÜCÜ YAYIN, BENGİTÜRK TV

Televizyonculuk yapmayı bilmiyor olabilirsiniz. Hatta bu konu ile ilgili sadece gönüllü ordusu gibi de davranabilirsiniz. Fakat bu partinin iktidarı yolunda en önemli engel siz olamazsınız... Jimmy Jeep kameranız var ve yüzeysel taramalardan öte gitmiyor.

Genel Başkan coşku ile konuşup halk karşılık verdiğinde bu estetiği aynı anda aktaramıyorsunuz. Ayrıca ikide bir de aynı isimlerden röportaj almanız artık gına getirmiştir. Siz MHP Genel Merkezinin basın müşaviri misiniz yoksa medya mensubu musunuz? İkide bir de ALKIŞ desibeli ve reverans kabiliyeti pek yüksek olanlarla mı röportaj yapacaksınız...

Mesela Eskişehir vekilimiz Ruhsar Hanımdan başka konuşacak bir kadın politikacımız yok mudur mesela...

Meral Akşener’in beyinin amcası vefat etti ve mitingin yapıldığı gün toprağa verildi... gerekli gereksiz herkesi arayıp röportaj aldığınız günde, bu acısına rağmen Meral AKŞENER, sosyal medya üzerinden MHP Adana Mitingi’ni takip ediyor ve Twitter üzerinden yorumları Retweet yapıyordu. Bir telefon ile TOPLUMSAL KARŞILIĞI olan Akşener’e bağlanmak ve onu duymak isteyenlerle buluşturmak gücünüze mi gidiyor...

Koray AYDIN bugün miting meydanındaydı... Genel Başkan’ın karşısında yarıştığı halde Genel Başkan’ı üzmeyecek ve tabanı bir arada tutacak büyüklüğü gösteren Koray AYDIN’ın o miting alanında oluşu MHP’nin şovu olamaz mıydı mesela...

En az Genel Başkan kadar teşkilatçı ve feraset örneği Koray AYDIN’ı göstermeyerek gölgeleyebileceğinizi ve parti içi monarşiyi Genel Başkan bile şu an düşünmüyorken sağlayabileceğinizi mi zannediyorsunuz yoksa...

Bu partinin Kongre öncesi oyu yüzde 11 iken, kongre esnasında oyu yüzde 16 ya çıkmışsa, bunda Medya ortamını hareketlendiren Koray AYDIN’ın dinamizmi yok mudur mesela. En önemlisi kongre sonrası camianın dağılmasına müsaade etmeyecek gerçekliğin sahibi Koray AYDIN değil midir?

 Kalabalığın arasına karışıp milletle bütünleşmiş Sinan OGAN’a yönelmemenizi de hiç anlamıyorum. Hadi Koray AYDIN köklü bir teşkilatçı, Meral Akşener toplumsal sempati öğesi de manüple ediyorsunuz. Sinan OGAN’ı niye kullanmıyorsunuz.

Bugün ülkücü hareketi bütün medya organlarının takip ettiği Ümit ÖZDAĞ, neden Bengütürk’ün görüş alanına girmez. Doğrusunu söylemek gerekirse sizler TELEVİZYON veya TELEVİZYONCU gibi değil, Genel Merkez tarafından ismi çarşaf listelere dahil ettirilmiş İLÇE DELOEGESİ gibi davranıyorsunuz.

Hareketin iktidarı GENEL BAŞKAN’ın dediği gibi birleşme ve kenetlenme ile mümkün... Bırakınız TALİMAT beklemeyi de GAZETECİLİK yapmaya başlayın artık... Alptürk TV ve Ortadoğu gazetesi üzerinde konuşmayacağım bile...

GENEL BAŞKAN DEVLET BAHÇELİ...

Bugün Edebi süsü en az verilmiş bir metinle halka doğrudan hitap etti... Hatta bununla da ne kadar iyi etti...

Bu sebeple dil sürçmeleri minimumda kaldı. Bilim kafasının sanat kafasından daha iyi olduğu muhakkak olan Bahçeli böylece ETKİ anlamında daha dinamikti.

Hareketi hamaset parantezine alanların eline koz geçmemiş oldu. Yerinde ve kararında edebi doz yine bir parça aşılsa da, doğrudan verdiği mesajlar önemliydi.

Mesela KÜRT ile PKK konusunu ayrı tutmayı geleneksel olarak ifade etti. Millet’in hiçbir ferdinin sığıntı olamayacağını ifade ederek BDP ve AKP yi, Kürt kartını İKTİDAR ve ERK şantajı biçiminde yönlendirmeye çalıştığını kısa ve öz açıkladı.

Genel Başkan artık daha açık konuşmaya ve ifade etmeye başladı. Mesela DEVLET adamlığı ve terbiyesi sebebince DEVLET ve KURUMLARINI ulu orta tartışmamak adına defalarca AKP’nin suçlamalarına cevap vermeyen, birkaç sözle geçiştiren Bahçeli, artık açıklayıcı bir politika dilini tercih ederek, karşıtlarının politik ayak oyunlarını teşhir etmeye başladı...

Böylece sadece DEVLET ADAMLIĞI yapmak adına tabanının beklentisine uygun olarak SİYASET yapmaya da başladı...

Keşke bir gün önce alkol yasağını onayladığı ifadesini açıklarken, bunun gündem değiştirme hamlesi olduğu ve İSLAMİ hassasiyete ters olan yasaları çıkartanların, REYHANLI ve SÜREÇ tepkilerine karşı yeni bir gündem çabası olarak bu ipe sarıldığını belirtebilseydi.

GAZETECİ İSMAİL TÜRK VAKASI

Kol kırılır yen içinde kalır o sebeple bu meseleyi çok çekiştirmeyeceğim. Kongre dönemi Ülkücü Hareketin muhalif kanadının medyası olarak Genel Merkez karşısında bulunmuş olmasından dolayı mı bugün İsmail Türk’ü DARP etmeye kalktınız. 12 Eylül’den bu yana Ülkücü kimliği ile övünen ve bir çoğunuzdan zerre kadar haz etmediği halde Mitingin haberini yapmak ve vuslat duygusu ile hareket ederek partisinin organizasyonuna katılan İsmail Türk’ü darp etmeye kalktınız. Neyse olay Polise intikal etse de yapmış büyüklüğünü şikayetçi olmamış. Hatta mitingi kare kare göstererek haber sütunlarına da taşımış... O geleneksel hale gelmiş koyu takım elbiseli çakma badigardımsıların tatmin olmak için ÜLKÜCÜ kimliği ve şemsiyesi ile hareket etmesini yadırgıyorum açıkçası...

Ege Üniversitesi Ülkücülerinin bir avuç olarak okuma haklarını zorlukla koruduğu, Dil-Tarih Coğrafya Fakültesi Ülkücülerinin baskıya rağmen ülkücü kimliğinden vazgeçmediği fedakarlık ortamında ÜLKÜCÜYE karşı yapılan bu enfur saldırıyı da kınıyorum...

Mehmet Fatih DOĞRUCAN

http://twitter.com/fatihdogrucan

http://www.mfatihdogrucan.blogspot.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.