Alkol yasağı vs derken şeriat mahkemesi talebi de geldi

 

İşte o skandal yazı!

MEB’teki başörtüsüne itiraz dilekçesi skandalında bir gerçek bir kere daha ortaya çıktı. Bu gerçeği hükümetin görmemesi son derece üzücü. Peki nedir o gerçek?

Diğer bakanlıklarda olduğu gibi MEB’de de kilit noktalarda 28 Şubat artığı darbeci bürokratlar konumlarını koruyor. Takiye ile veya yağcılıkla konumlarını devam ettiren bu tür bürokratik zevatın en yoğun olduğu yerlerden biri MEB diğeri de Kültür Bakanlığıdır.

Peki bunlar niye değiştirilemiyor? Oysa 28 Şubat’ta milletin kanını emmek için yemin edenlere dokunmak bir vatan ve namus borcudur.

Onları tanımak çok kolay. Onları bellemek son derece basit.

Siz onları alınlarındaki şeytanî izlerden kolayca tanırsınız. Mühürlü kalplerinde Müminlere karşı aşırı bir düşmanlık beslerler. Fırsat ellerine geçse Müminlerin ümüğünü sıkarlar. Onların makam odalarındaki sinsi bekleyişlerini hükümetin görmemesi ne kadar üzücü, ne kadar garip.

Gezi eylemlerindeki teröristleri içten içe desteklerler. Kalpleri intikam hissiyle çarpar. Oysa onlardan Müslümanların intikamı bile henüz alınmadı. Onlara en büyük adaleti şeriat mahkemeleri sağlayacak.

Gezi olayları ile ifşa olanlar, şimdi kendi yaptıkları beşeri kanunlara bile uymuyorlar. Mimarlar örgütünün lideri mahkeme kararlarını tanımayacaklarını ilan etmiş. Geziciler kendi yaptıkları putları yemeye başladı. Kendi icatları olan beşerî kanunları bile tanımayarak ne kadar intikam hırsı içinde beklediklerini ortaya koydular.

Onlar Türkiye’deki bütün Müslümanları AKP olarak görüyor. Dolayısıyla iş AKP meselesi olmaktan çoktan çıktı. Bunların hakkından laik mahkemeler değil ancak şeriat mahkemeleri gelir. Gerçek adaleti ancak şeriat mahkemeleri sağlar. Çok yakında bilecekler.

Sözcü gazetesinin provokatör yazarları ülkeyi kendi komşularından ve yakın çevresinden ibaret zannediyor. Herkesi kendileri gibi şeriat düşmanı zannediyor. Oysa şeriat düşmanına kafir, bilemedin mürted denir. Türkiye’nin ise çoğunluğu Müslüman’dır.

Bekir, ne dediğini bilmeyecek kadar kinle dolu. Öfkeden hakikati göremiyor. Hz. Ebu Bekir şeriatın en büyük savunucusu idi. Bundan dolayı Sayın Coşkun adını değiştirmeli. Mesela adını Kaya Coşkun yapabilir.

Emin, terbiyesizlikte sınır tanımıyor. Emin, emniyeti çoktan bıraktı. Güvenilir değil artık. Bundan dolayı o da ismini değiştirse iyi olur. Hem emin kelimesi İslâm’ı hatırlatıyor. Ona asla uymaz.

Uğursuzdan hiç bahsedecek değilim. Onun hakkında en iyi hükmü şeriat mahkemesi verecektir.

Ülkede bütün adaletsizliklerin, terörün, hırsızlığın, yalanın, rüşvetin baş müsebbibi şeriat mahkemelerinin olmayışıdır. Bugün İngiltere gibi bir gavur memleketinde bile Müslümanların şeriat mahkemeleri var. Türkiye’de lağvedilen şeriat mahkemeleri yeniden tesis edilmedikçe bu ülke felaha ermez.

Bu ülkede Müslümanların en büyük talebi öncelikle şeriat mahkemeleri olmalıdır.

Adalet olmadan hiş bir işe başlanmaz. Şeriat mahkemeleri ile mürtedler de adalete kavuşacak. Sadece Müslümanlar değil, hainler ve münafıklar da ancak şeriat mahkemeleri ile adalet bulur.  

Bugün Türkiye’de terör örgütleri bile kendi mahkemelerini kurmuştur. Laik mahkemeler ülkeye adalet dağıtamıyor. Hakimin zihniyeti ne ise ona göre karar verilebiliyor. Aynı hakim Cuma dergisine tazminat cezası verirken Leman dergisini taltif ediyor. Böyle garabet olur mu? Böyle adaletsiz bir ülke terörden kurtulabilir mi?

Bugün şeriat mahkemelerinden en çok korkanlar terör yandaşları, rüşvetçiler, kerhaneciler, meyhaneciler ve talancılardır. Çünkü bunlara gerçek adaleti ancak şeriat mahkemeleri sunabilir. Şeriat mahkemeleri sadece Müslümanlara değil laiklere, demokratlara, dinsizlere, solculara ve sağcılara da lazım. Bütün insanlık şeriat mahkemelerine muhtaçtır.

İnsanlığa kast edenler, kötülük yapanlar, halkı kışkırtanlar, İslam’a savaş açanlar şeriat mahkemelerinde yargılanmalıdır. Emin, Bekir, Uğur, AHC, Ertuğrul, Cengiz, Hasan, Nazlı vs. ancak şeriat mahkemelerinde yargılandıkları takdirde rahata kavuşurlar. Onlar için yaşasın adalet!

Bir gün mutlaka şeriat mahkemeleri geri dönecek. Şeriatın ışığı karanlığı boğacak. Modern paganizm, cahiliye ve eski çağ karanlığı şeriatın aydınlık ışığı ile sönecek. İnşaallah. Yeter ki biz dosdoğru olalım!..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Vatan Turan 5 yıl önce

İstiklal mahkemeleri kurulmalı, AKP döneminde siyaset yapıp hakkını vermeyen muhalefet, AKP kadroları, yandaş basın, bu dönemde varlığı ikiye üçe katlananların tamamının, AKP seçmenlerinden tespit edilebilen yobazların kafalarının uçurulması için.