AKP\'nin dombrasına itirazım var!-M. Fatih Doğrucan

VİCDAN ve DOMBRA …

Bir zamanlar ÜLKÜCÜ olduğu yönünde hep spekülasyon yapılan ancak ne hikmet ise ÜLKÜCÜ kadraj içinde hiç göremediğimiz ve MHP’den daha çok CHP, AKP ile anılan Uğur Işılak, Dombra müziğinin sözlerini Sn. Başbakan’a uyarlamış ve AKP seçim müziği olarak tasarlamış…

İtirazımız var… Çünkü Uşak’ta ağırlama şerefine eriştiğimiz NOGAY Türkü Arslanbek Sultanbekov kardeşimizin bir bestesidir bu ve kendisi TÜRK Dünyası için tam bir KÜLTÜR GÖNÜLLÜSÜ… Zaten ondan izin alınmadığı ve GASP mantığı ile propaganda faaliyetinde, bu şarkının kullanıldığı aşikar oldu haberler ile birlikte… Bugün Gazetesinin değerli çalışanı aziz kardeşim Şeyda Burcu İkiz’e de teşekkür ederim, haber sütunlarına meseleyi taşıdığı için…

Neden itirazımız var diyecek olursanız, sayalım efendim…

Arslanbek Sultanbekov’un bu şarkısı, HÜRRİYET mücadelesi veren tüm TÜRK dünyası için bir MARŞ niteliğine bürünmüş ve sayısız derecede düzenlenmiş klipleri, videoları sosyal medyada milyonlarca izleyiciye ulaşmıştır. Bu videoları seyredip yarınlara umutla yürümek isteyen TÜRK insanının heyecan kaynağı olmuştur. Karnından canlı canlı çocuğu sökülüp alınan UYGUR anasına şahitlik etmiş DOĞU TÜRKİSTAN’ın, Afganistan’da PEŞTON ve TALİBAN zulmü bağnazlığında inleyen ÖZBEK kardeşimin, Kerkük’te GURUR DUYULAN!!! Barzani Peşmergelerinin İMHA etmeye çalıştığı KERKÜK Türkünün, İŞİD ve PYD denilen örgütlerin tecavüz etmeye yeltendiği Suriye Türkünün, Kırım ellerde YALNIZ kalmış Tatar Türkünün, Güney Azerbeycan’da FARS zulmü ile inleyen Azerbaycan Türkünün, Rus destekli Ermeni lobilerine KARABAĞ isimli evladını kaptırmış olan Kuzey Azerbeycan Türkü’nün  HÜRRİYET sembolü olmuştur bu MARŞ…

Şimdi AKP bu müziği almış seçim propagandası için kullanmak istiyor, hem de İZİN filan hak getire… Kusura bakmayınız ama hukuktan önce şu AHLAKİ engeller var…

Doğu Türkistan’da anaların karnından bebekler sökülüp alınırken, Müslüman Uygur kızları SEKS kölesi olarak FUHUŞ adına esir edilip fuhuş sektörüne servis edilirken, O insanlardan haber alacağımız RABİA KADİR’i ülkeye sokmuyorken, onların UMUT Kaynağı olan bu marşı hangi FAYDACILIK ile kullanacaksınız?

Sayıları çok kalabalık olduğu gerekçesi ile AHISKA Türkünü yurda sokmayıp, onların 50 kat fazlası Suriyeli ülkede cirit atıyorken, Suriye Türkmeni MEZHEPÇİLİK katliamı boğuştuğunda sizlerin medyası mezhep politikası yapıyorken hangi hakla onların umudu olan bu müziği PROPAGANDA malzemesi yapacaksınız?

Güney Azerbeycan Türkü, FARS zulmüne karşı HÜRRİYET çığlıkları attığında siz burada FARSÇILIK yapıp Hamaney’e REHBER derken, İran Türkü’nü ESİR etmek adına AMBARGO delmeye ihtiyaç duyan İRAN için Ayakkabı Kutuları ile Ambargo delerken, hangi hakla G.Azerbeycan Türkünün kendini ifade ettiği bu şarkıyla ortaya çıkacaksınız?

Kuzey Azerbeycan Türkü ERMENİ zulmü ile oralarda inlediği sıralarda, hepinizin medyası burada ermeni iken , hatta bu zevatın ifadesi bile YETMEZ ama EVET iken, ÖZVATAN parçası KARABAĞ, hala Ermeni postalı altında ezildiğinde sizler ERMENİSTAN flörtü yaparken, Bütün rezaletlerin arkasında RUSYA olduğu halde AMERİKA’ya karşı danışmanlar locası RUSÇULUK taslarken hangi mantık ile Kuzey Azerbaycan Türkünün bu şarkısını hazmedeceksiniz?

Bu şarkı Arnavut karşısında ezilen Makedon-Kosova Türkü’nün iken, sizler ve bürokratlarınız Balkanlar’da ARNAVUTÇU değil miydiniz? Bu şarkı Kerkük Türkmeninin esarete başkaldırısı olduğunda onları esir edenlerle kongrelerinizde GURUR duymadınız mı?

Lütfen!!!...  SEÇİM dönemi TÜRKÇÜLÜK faaliyetleriniz ve ardından gelen TÜRKSÜZLEŞTİRME hamleleriniz yeterince SABIR sınırlarını zorlamaya başlamıştır. Çünkü ortada KATLİAM ve ZULÜM varken Adriya’dan Çin seddine bir TÜRK Milletini işaret etmeyen o dörtlenmiş parmaklarınızı çekiniz SEMBOLLERİN üstünden… Etnisiteye düşürmeye çalıştığınız DEV bir MİLLET ve MEDENİYET için semboldür artık bu şarkı… Ya Hakkını verin sahiplenin, ya da bu dünya ile işiniz olmadan çöreklenmeyin???

Allah CC Türk’ü Korusun ve Yüceltsin

Geri kalanını ise Küresel dünya ve Ülkemizdeki uzantıları zaten yeteri kadar koruyor…

Mehmet Fatih DOĞRUCAN

 https://twitter.com/fatihdogrucan

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.