AKP-Cemaat Kavgası Belaltına İndi

Hükümetin resmi yayın organı sayılan Yenişafak Gazetesinde Cem Küçük'ün "Nazlı Hanım bir dönem etkili konumda bulunan bir güvenlik bürokratıyla son birkaç yıldır çok sık görüşüyor. Hatta bu kişiyi her hafta sonu evinde ağırlıyor." sözleriyle bekar bir kadın olan Nazlı Ilıcak'a yaptığı ima açık.

 

İşte Küçük'ün o satırları:

Hangi yöne savrulacağını bilemeyen, kendi içlerinde gitgeller yaşayanlar var. Bu konuda başı Nazı Ilıcak çekiyor. Nazlı Ilıcak gibi gazeteci herhalde dünyaya bir daha gelmemiştir. Asla sinirlenmeyen hali, fikirlerini usluca savunması ve her kesimle arasını bu kadar iyi tutması onu farklı kılıyor.

Nazlı Hanım'ın 12 Eylül ya da 1980'lerdeki fikir dünyasını ele alacak değilim. Gazetecilerin, aydınların fikirleri zaman zaman değişir. 20 yıl önce savunulan bir düşüncenin hükmü yoksa elbette ondan cayılır. Ama Nazlı Hanım'ın durumu bu değil. Gezi Parkı'nda takındığı tavır ve hükümeti eleştirmesi akılla cevap bulunacak bir konu değil.

Almanya'nın, Amerika'nın şahin kanadının dezenformasyon ve istihbarat çalışmalarını görmemesi, Özel Harp Dairesi'nin Zello faaliyetini küçümsemesi Nazlı Hanım'ın yeni dönemdeki duruşunun ilk işaret fişeklerini yaktı. 7 Şubat hakkında tek kelime etmemesi, Başbakan'a cephe açanlarla aynı kulvarda buluşması çok şaşırtıcı.

Nazlı Hanım bir dönem etkili konumda bulunan bir güvenlik bürokratıyla son birkaç yıldır çok sık görüşüyor. Hatta bu kişiyi her hafta sonu evinde ağırlıyor. Bu güvenlik bürokratı Başbakan Erdoğan'ın kızağa çektiği biri. Ama Nazlı Hanım'ın yazdığı yazılar ve kitaplarının kaynağı bu bürokrat.

Aynı bürokrat belirli internet siteleri üzerinden manipülasyon haberler yaptırıyor. Başbakan ve hükümet aleyhine faaliyet yürütüyor. Bu siteler Nazlı hanımın Başbakan aleyhindeki yazılarını hep manşete çekiyorlar. Bunların varlık sebebi hükümet aleyhine yayın yapmaları ve sürekli olarak Başbakan'a giydirmeleri. Bu tür manipülasyonlara alet olan gazeteciler de haliyle manipülasyonun bir parçası oluyorlar. Mustafa Balbay ya da Tuncay Özkan gibi isimler benzer operasyonlarda böyle kullanıldılar. Şimdi bunun bedelini ödüyorlar.

Bilindiği gibi geçmişte TSK içinden bir grup internet siteleri kurdurup hükümet aleyhine yayınlar yaptırıyorlardı. Benzerlerini başka güvenlik birimleri yapıyorsa, bunun askerin yaptığından ne farkı var. Geçmişte generaller haberleri verip manşete çektirirdi, şimdi bu güvenlik bürokratı aynı şeyi yapıyor. Sivil hükümetin emrinde çalışan bir güvenlik bürokratının hükümet aleyhine faaliyet yürütmesi herhalde bir tek bizde olur. İnternet andıcı davası boşuna açılmadı. O zaman bu güvenlik bürokratının yaptığı TCK'ya göre suç değil mi? Bilmiyorum. Bu konuya hukukçular cevap versin.

Ayrıca uluslararası bir operasyon olduğu su götürmeyen ve hedefinde Başbakan bulunan 7 Şubat hakkında nedense Nazlı Hanım olayı tek zaviyeden görüyor. Ama Gezi Parkı'nda hükümeti topa tutuyor. Olabilir. Bir sakınca yok ama 7 Şubat'ta bit yeniği aramaması çok ilginç bir durum.

Nazlı Ilıcak 28 Şubat'ta dik durmuş bir isimdi. 28 Şubat'ta neler döndüğünü en iyi bilenlerin başında geliyor. Aynı Nazlı Hanım rövanş duygusuyla hareket edilmesin deyip 28 Şubat'ın medya ayağını temize çıkarmaya ve Aydın Doğan'ı aklamaya çalışıyor. Nazlı hanım ne yapmaya çalışıyor, anlayan beri gelsin.

Bir gazetecinin herkesle arası iyiyse ortada sıkıntılı bir durum vardır. İktidarı gayri meşru yollarla devirmeye çalışmak, buna uygun yayın yapmak, dezenformasyon yaymak, cuntacılar aklamak bir aydının işi olamaz. Hangi yana baksam, hep sizi görüyorum Nazlı hanım. Bu hayra alamet değil.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.