Giyotine başımı veririm oyumu Erdoğan’a vermem

Bir anda parlayan ve çabuk sönen yıldızlardan biriydi o. ‘Kırmızılım’ albümünde söylediği ‘Ham Çökelek’ şarkısıyla bir anda tüm Türkiye’nin tanıdığı bir isim haline gelen ve bir dönem fırtına gibi esen Atilla Taş’ın albümü milyonlar satmıştı. Bugünse sosyal medyada yazdıklarıyla en fazla dikkat çeken ünlülerden. Ünlü şarkıcı Sözcü Pazar’a çok özel açıklamalarda bulundu.

- Biraz sizi tanıyalım?

Ben, şarkıların karikatürünü çizen bir adamdım. Bir karakter canlandıran, yıllarca kendini ifade etme fırsatı bulamamış, sonra twitter’dan kendini en doğru şekilde ifade edebilme fırsatı yakalamış biri olarak tanımlayabilirim. İnsanların televizyonda gördüğü adam değil de, hayatını kazanmak için o işi yapan biriyim aslında.

- twitter’da fenomen oldunuz. Nasıl başardınız bunu?

Her zaman iğneleyici, lafın altında kalmayan, hazır cevap bir adam olmuşumdur. Doğru tespitler yaptım. Şimdilerde öyle bir yönetimle karşı karşıyayız ki her an işinizden olabilirsiniz. Her türlü iftirayla karşı karşıya kalabilirsiniz. Gelip evinizden sizi alabilirler. Sahte delillerle insanlar 7-8 yıl cezaevlerinde yattı. Böyle bir ortamda dik duruş sergiliyorum. Ben bir partiyi desteklemiyorum.

Ekmel Bey’i nasıl buluyorsunuz?

Ek­me­led­din Bey çok kül­tür­lü, ka­rak­ter­li, be­ye­fen­di. Yal­nız şöy­le bir so­run var. Hi­ta­bet ye­te­ne­ği yok. Bu­nun bir kri­ter ol­ma­ma­sı la­zım ama şu an­da ar­tık bu şe­kil­de se­çi­li­yor in­san­lar. Bi­raz he­ye­can ol­ma­sı la­zım kar­şın­da­kin­de. Oba­ma bu şe­kil­de ka­zan­dı. Hi­ta­be­tiy­le ka­zan­dı. Ama ABD ba­sı­nı şu an onu en kö­tü baş­kan­lar ara­sın­da gös­te­ri­yor. Ha­yal kı­rık­lı­ğı di­yor. Fa­kat o ikin­ci kez yi­ne se­çil­di. Çün­kü ko­nuş­ma, ka­riz­ma gi­bi şey­ler çok önem­li. Ek­me­led­din ho­ca­nın böy­le şey­le­ri ba­şar­ma­sı la­zım. Tek eleş­ti­rim şu an bu­na. Ama baş­ka da al­ter­na­tif yok bu ara­da. Ka­fa­mı gi­yo­ti­ne sok­sa­nız ben Er­do­ğa­n’­a oy ver­mem.

Gezi Parkı, gerçekleri ortaya çıkardı

- Gezi Parkı bize neyi gösterdi?

Bir de ülkenin içinde bulunduğu politik ortam da bu konuda çok yardımcı oldu. Artık iyiler, kötüler, zekiler, aptallar, yalakalar, cesurlar, duranlar, durmayanlar ortaya çıktı. Gezi’den sonra hele. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Toplum bazında insanların gözü açıldı. Yoksa ben salak mıyım? Vizyon davetine veya oraya buraya gitsem, beni 20 festivale gönderseler, festival başı 20 bin TL para alsam, bir sene yerim onu ben. Her yıl bunu yaparım. Gezi öncesine kadar gittiğim konserler vardı. Bıçak gibi kesildi. AKP yandaşları artık tehdit ediyorlar.

Gerçek sanatçı iktidarı değil halkı düşünür

- Sosyal medya da AKP seçmenine yönelik çok ağır eliştiriler var, katılıyor musunuz?

6.jpg160AKP taraftarları çok kurnaz. Çünkü AKP’yi destekleyen kitlenin birçoğu AKP’den nemalanan insanlar. Nemayı sen bırakır mısın? Bir de ‘makarnacı’ diye bahsedilen bir kesim var. Bir hükümetin halkına kömür ve makarna dağıtmasında sakınca yok. Ama eğer halkını kömür ve makarnaya muhtaç ediyorsa o hükümet, hükümet değildir. Halk ne diyorsa benim için odur. Gerçek sanatçı iktidarın yanında durmamalı. Bir duruşun olmalı.

Açıklanan vizyon, yüzde 50 ile alakası olmayan bir vizyon. Sadece hükümete oy verenleri kapsayan bir vizyon. Başbakan değil bu ülkenin Cumhurbaşkanı, dünyanın başkanı olsa da hiçbir zaman benim ve o yüzde 50’nin cumhurbaşkanı olamayacak. Ben ona hiçbir zaman cumhurbaşkanım demeyeceğim.

10 yıldır beraberiz sadece imza atmadık

- Hayatınızda biri var mı?

10 yıldır bir beraberliğim var. Uzatmalı nişanlılık diyeyim. Ama ikimiz de evlilik için bir şey oturup düşünmedik.

- Çocuk düşünüyor musunuz?

Bir kedim var. Benim de dört ayaklı bir oğlum var. Hayvanla bir süre sonra aranda bir bağ oluşuyor. Konuk oyuncu olarak çağrılıyorum her yere. Bir program düşünüyorum daha önce yaptığım bir gezi programı vardı.

‘twitterkolik oldum’

- Peki Twitter’da takipçi sayınız ne kadar?

7.jpg160Geçen aya kadar 210 bin civarındaydı. Bir ay içinde 50 bin kadar bir yükselme oldu. Şu anda 272 bin küsur. Ama benim için iş gibi oldu bu biraz da. Mesai veriyorum resmen. Elim telefona gidiyor ikide bir. Twitterkolik oldum resmen. Dezavantajını hemen söyleyeyim. Psikolojim bozuldu.

Basın inandırıcı olamıyor

Medyayı nasıl görüyorsunuz?

Medya eskiden iki kutuptu. Bir iktidarı destekleyenler bir de muhalifler. Şimdi üç, dört kutuba ayrıldı. İktidarı destekleyenler, havuz, bir de gerçekten Sözcü gibi, duruşunu bozmamış, halkın dili olmuş gazeteler var. Zaten Gezi miladından sonra basının da hiçbir inandırıcılığı kalmadı. Basını ihalelerde gasp ettiler. Açık şekilde havuz medyası kurdular. İşlerine gelmeyen gazetecileri işten attırdılar. Bir insan ya da bir başbakan, bir adamı attırır mı arayıp? Sen ABD’de bunu yapsan Beyaz Saray’ı kafana çökertirler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.