Dünyadaki bütün astrologlar ölse, güneş sistemin ne kadar etki yapar? Veya bütün matematik veya fizikçiler yok olsa, mevsimlerde ne gibi değişiklik olur? Bir yaprağın dahi Allah’tan izinsiz düşmediği bu fani kainatta, insan kendini vazgeçilmez zannettiği an, vızzz.. geçilir. Eşyanın kıymeti zatından değil, Allah’ın kıymet verdiği değerdendir. İnsana değer vermeyen, Allah’a da vermez. Zira Allah, insana çok değer veriyor. Ak Parti son dönemde sürekli “Biz gidersek, Türkiye perişan olur.” diyor. Bu sözler, İtikat ve İnanç açısından son derece mahzurludur. Hele siyasi doktrini din olan bir partiye hiç yakışmıyor. Çünkü evvela Allah’ın azametine, sonra iki bin yıllık muazzez devlet kültürü olan Türk devletine ve mazlumların sığınağı, zalimin korkusu olan necip millete hakarettir. Haçlı ve Moğol kıyameti yaşayan, Cihan harplerinin altından girip üstünden çıkan, yiyecek bulamadığı halde, cephelerde süpürge tohumu yiyen, ama gavura minnet etmeyen, vatanı uğrunda gözünü kırpmayan bir milleti, üç beş serseri teröristle korkutmak bu devleti idare eden siyasetçilere yakışmıyor. Sn.Davudoğlu ve Ak Partili bazı siyasiler hiç endişe etmesinler. Bu topraklar çok bereketlidir. Kış ne kadar şiddetli olursa olsun, bağrında vatansever tohumlar yetiştirmiştir. 13 yılda yaptığınız hizmetleri inkar etmek vicdansızlık olur. Ama her kemalin bir zevali vardır. Son yıllarda fikirlere ve insanlara tahammülü kalmayan, eleştiriye kapalı olan, doğru veya yanlış tenkit edenleri vatana ihanetle suçlayan mantıkla toplum idare edilemez. Bir siyasi partinin yaşayacağı en büyük talihsizlik yönetim yeteneğini kaybetmesi ve kısırdöngüye girmesidir. Aynaya bakın, öz muhasebenizi yapın. Belki devam ederseniz, 13 yılda yaptığınız bütün güzellikleri de mahvedeceksiniz. Hırs yapmayıp bırakırsanız, mazi defterinize güzel şeyler bırakarak, gelecekte hayırla yad edileceksiniz. Ayrıca, teknoloji ve iletişimin zirvede olduğu, hiçbir şeyin gizli kalmadığı günümüzde, iktidara gelen her parti, çıtayı bir üste çıkarmak zorunda ve bilincindedir. Aksi takdirde uzun süre kalma şansları yoktur. Yani sizden sonra gelenleri sizden fazlasını yapmak zorundadır. Halka devletin imkanlarıyla sunulan sosyal yardım ve hakların ellerinden almayı bırak, daha fazlasını vermek zorundalar.

1 Kasım’da tarihi bir seçim var. CHP’nin normalleşip, halkın partisi olmaya çalışması dikkat çekiyor. HDP ise, Kandil ile arasına mesafe koymadığı sürece, PKK’nın uzantısı olarak anılmaya devam edecek. Ama son dönemde çizgisini muhafaza eden bir parti var ki, o da MHP. Genel Başkan Sn.Devlet Bahçeli’nin gelenek ve inancından taviz vermeden, makam mansıp, para şöhret gibi zaaflara tutulmadan MHP’nin yürüttüğü politikada etkisi takdire şayan. Türkiye’nin geleceğini görerek, diğer siyasi parti ve şer odaklarının oyununa gelmeden, inanarak, kararlı bir şekilde “Hayır” demesi, siyasetin duygusallıkla yapılamayacağının örneğini sunmuştur. Zaman, MHP Lideri Sn.Devlet Bahçeli’nin kararlarında haklı olduğunu kısa sürede göstermiştir. “Bizim sorunumuz Kürtle değil, teröristledir” demesi ve yakınen tanıdığım, samimiyetine inandığım Sn.Şevket Apuhan, Sn.Mehmet Aslan, Sn.Savaş Çolak ve adını sayamayacağımız birçok genç adaylara fırsat tanıması MHP’nin vizyonunda artı puanlardır. MHP’nin şeytani, kuru kuruya olan ırkçılıktan uzak, devlet ve millet muhabbetini esas alan milliyetçilik anlayışı her yerde anlatılmalıdır.

Karanlıklardan aydınlık çıkaran Allah, bu millete ve devlete zeval vermesin. 1 Kasım seçimlerinde, bu millete hizmet etmek isteyenleri muvaffak, kötülük düşünenleri de bildiği gibi yapsın.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.