Bu devirde ülkücü gençliğin ölmesi değil yaşaması şehadettir, ülkede salahiyetle itidalle değişim ve restorasyon için umut olabilecek tek cephe artık bu cephedir. Bu gençlerin ölmesi değil yaşaması esastır.

Geçenlerde üniversitelilerin bir arada olduğu bir çalıştaya katıldım. Bir arkadaşımız ‘Fırat reis şehadete kavuştu, Allah bize de nasip etsin ‘ duasını etti , malum üniversiteler terör yuvasına dönmüşken , özel harekatın tamamı doğuyu terörden temizlemekle meşgul, üniversitelerde rektörler ve birtakım devletlüler fakülte terörüne kayıtsız kalınca, bizim arkadaşlara da özel harekat vazifesi varmış gibi muamele ediliyor ama artık buna izin vermeyiz.

Hacettepe üniversitesi’nde dün kampüs terörü işbaşındaydı, kampüsün ortasında çocuklara satırlarla saldırdılar, başkentte oluyor bu yüksekova ya da cudide falan değil. Ancak burada ülkücü öğrencilere bir gömlek biçilmeye çalışılıyor: ÜNİVERSİTE ÖZEL HAREKAT FONKSİYONU.

Gerek devlet erkanı gerek emniyet gerekse de rektörlük üniversite de herhangi bir koruma tedbiri ya da bir operasyon yapmıyor , hacettepe ikinci FIRAT ÇAKIROĞLU vakıasını dün atlattı, ancak çocuklara ‘siz zaten buranın koruyucusunuz özel harekat çağırmayız’ muamelesi yapılıyor, bu durum kabul edilemez.

Ülkücü öğrenciler üniversitenin hakimiyeti için mücadele verecekler elbette ancak bu kültürel, kulüpsel,eğitim , teşkilatlanma ve sivil toplum mücadelesinde bir hakimiyet çabasıdır, ülkücüler üniversitelerin devlet eliyle koruduğu ÖZEL HAREKAT TİMİ DEĞİLDİR, hacettepedeki çocuklara HACETTEPE ÖZEL HAREKAT muamelesi yapmaktan vazgeçin sayın rektör, kolluk kuvvetlerinizi çağırın, Hacettepe terörünü temizleyin, ülkücü gençler artık ölmeyecek, onlar yaşayarak şehadet şerbeti içmekle vazifelidir artık çünkü ülkenin geleceği için bu çocukların yaşamaktan başka çıkar yolu kalmamıştır.

Niçin yaşamalıyız , neden vatan millet ve din aşkına artık ölmek kadar bir o kadar yaşamak da şehadettir diyorum biliyor musunuz?

Siyasette millet için politika üretecek, güvenlikte devlet için mücadele edecek bir milliyetçi hareket için.

Devleti korumak artık siyasette devletçilikle olmuyor ,milletçilikle yani demokrasiyle politika üretecek ,güvenlikte yani terörle devletçilikle mücadele edecek başlangıç mihengi olacak bir kurultay için yaşamalıyız.

Siyasi arenada artık devletçi milliyetçilikten milletçi milliyetçiliğe geçmek , ortadoğuda ve artan terörle mücadelede kaybolan otoriteyi yeniden tesis etmek ve güvenlikte devletçiliğe yeniden dönmek için yaşamalıyız.

Siyasette halka hizmet edecek, postmodernizmi bertaraf edecek bir demokrasi şuuru oluşturarak, çok kültürlü bir anayasa değil, bu milletin yüzyıllardır dünyaya dağıttığı medeniyet irfanının temelini olşturan tek kültürün yeniden ihyası ile hazırlanacak bir anayasa için yaşamalıyız.

Olası bir kurultay kararıyla artık Milliyetçi hareketin devletle aynileşmesinin değil milletle bütünleşmesinin yolunu açacak , devleti devletçilikle değil milletçilikle devlet olma şuuruna kavuşturacak bir tam demokrasi örneği için yaşamalıyız.

Yargıda adalet için ticarette hakkaniyet için diyanette samimiyet için kadrolaşmada liyakat için milliyetçi bir iktidar ve bu iktidar için yetişen genç nesiller sizlere emin olun , yaşamak artık şehadet hükmündedir.

3 Mayıs bu gençlerin umududur. Fırat’lar ölürken aslında yaşamak ağrısı yüreğini sızlatan ve içini kanata kanata yaşayan bu genç nesiller değişimle iktidarın ülkücü hareketle buluştuğu ölçüde ortaçağ aydınlanacaktır.

Şehadet şerbeti içmenin postmodern yöntemidir bu yüzden yaşamak. Milli üretim milli kalkınma şartıyla; mensubiyet değil ehliyet içindir yaşamak zorundalığımız.

Zor bir dönemden geçiyoruz hep birlikte. Belki de tarihin en acımasız virajlarını genci yaşlısı çoluğu çocuğu hep beraber dönüyoruz. Dünya Türk ve Gayrı Türk diye ikiye bölündüğü üzere Türkiye’de Milliyetçiler ve Gayrı Milliyetçiler olarak ikiye bölünmüş durumda. Yetmez ama evetçiler liberaller sosyalistler ve dahi devrimci İslamcılar bile bu silsileye dahil. İşte bu gayrı Türk cephe’ye karşı artık ölmemiz yetmiyor. Genç dinamik ve dahi analitik düşünce kabiliyetine sahip yeni nesil Türk cephe yaşamak zorunda.

Bu güzel insanlar yaşadıkça canlanacak Fırat’lar. Ve belki yaşamakla şehit olacak bunca gözleri parlayanlar. Modern dünyanın yeni işgal biçimine karşı post modern dünyanın yeni şehadet biçimi sizleri bekliyor. ‘Yaşamak’. Bir ölür bin diriliriz biz. Bir öldük sıra bin dirilmede. Yaşayarak şehadet şerbeti içmekle mağruruz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
nk 5 yıl önce

ülkücüler ile pkk'lıları karşı karşıya getrime provokasyonu tehlikeli. devletin güvenlik gücü değiliz.

Avatar
Dr.Sezai SAYIN 5 yıl önce

Milliyetçi gençlik,özel harekat timi değildir,olmamalıdır.Neden mi? Tarihimize bakınca 80 darbesi sonrası, Ordu-devlet yanlısı ülkücüler bu darbe ile ihanete uğradığını düşünmüştür. ( evren’’bir soldan birsağdan astım’’demiştir)Taban ve tavan ,bu darbeden sonra biribirinden uzaklaşmıştır.Hapishaneler,yusufiye medreseleri olarak adlandırılmıştır.Ülkücüler-çek,senet mafyası olmuştur.Nihayetinde kaybeden ülkücüler ve milliyetçi görüş oldu.Milliyetçi gençlere önerim, yaşam tarzı farklılıkları(seküler-kültürel-islamcı milliyetçilik çatışması) ve farklı görüşler(türkçülük-milliyetçilik-islamcılık) arasında sıkışıp kalmamalarıdır.Ortak bir uzlaşı noktasında birleşip;barışsever,organize ve demokratik haklarının bilincinde olan bir eylem planı oluşturmalarıdır.İç ve dış durum analizi,misyon ve vizyonun belirlenmesi,stratejik amaç ve hedeflerin belirlenmesinde temel;Türkiye nin bölünmez bütünlüğü olmalıdır.Gelenek ve göreneklerimiz,tarihimiz sizlere yol gösterecektir.saygılarımla

Avatar
aşir keçelioğlu 5 yıl önce

1972-1980 arasında hacettepe tıp da okuyan biri olarak yazıyorum o günleri özetlemişşiniz.