Süleymancılardan Cemaate büyük suçlama

Taraf gazetesinin Süleymancılar MHP'ye oy verecek haberini yalanlayan Süleymancıların Lideri Ahmet Denizolgun Cemaat hükümetle bozulan ilişkilerini tamir için bizi kullanıyor dedi.
Bu haber 2013-08-31 06:36:11 eklenmiş ve 2970 kez görüntülenmiştir.


YENİ Alanya'ya açıklamada bulunan A. Ahmet Denizolgun, kendisinin ve cemaatin sürekli siyasetle ve siyasetçilerle ilişkilendirilmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek şöyle konuştu: Bizim arkadaşlarımızla yaptığımız toplantılarda söz konusu haberde bahsi geçtiği gibi asla siyaset konuşulmadı. 

'İŞİMİZ SİYASET DEĞİL'

YAKLAŞAN
yerel seçimlerde herhangi bir siyasi partiyi destekleme gibi bir karar söz konusu değildir. Bizim işimiz siyaset değil, Hak'ka ve halka hizmettir. Hizmet üretebilmek ve topluma sunabilmek adına nasıl bir tavır ortaya koyacaksak onu belirleme noktasına geldiğimizde zaten bunu da camiamızla paylaşırız.

 

'GÜLEN CEMAATİ OLABİLİR'

 

BU olsa olsa hükümete yakın olmak isteyen bir kesimin işidir. Sanırım, Fethullah Gülen Cemaati, hükümetle bozulan ilişkilerini onarmak için adımızı kullanmaya çalışıyor. "Bakın işte size en yakın biz varız. Bizi de kaybetmeyin" mesajını bu tür maksatlı ve gerçekdışı haberler yayarak vermeye çalışıyor olabilirler.

 

'İNSAFA DAVET EDİYORUM' 

 

ANCAK, biz bu tür oyunların ve kumpasların içinde hiç yer almadık ve yer almayı da düşünmüyoruz. Herkes kendi işini layıkıyla yapmalı. Başkaları üzerinden prim yapmaya çalışılmamalı. Bizimle ilgili maksatlı haberleri servis edenler ile yayınlayanları da insafa ve sağduyuya davet ediyorum. 


Ulaştırma Eski Bakanı ve Kanaat Önderi A. Ahmet Denizolgun, geçtiğimiz günlerde bir gazetede yayınlanan ve "Süleymancılar Cemaati MHP’ye destek verecek" şeklinde kamuoyuna yansıyan haberi yalanladı

 

YENİ Alanya'ya açıklamada bulunan A. Ahmet Denizolgun, kendisinin ve cemaatin sürekli siyasetle ve siyasetçilerle ilişkilendirilmesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek şu görüşlere yer verdi:
"Bizim arkadaşlarımızla yaptığımız dar ve geniş katılımlı toplantılarda söz konusu haberde bahsi geçtiği gibi asla siyaset konuşulmadı. Elbette memleketimizin ve toplumumuzun bazı sorunları, sıkıntıları ile camiamızın genel konuları konuşulur. Ancak, hiçbir siyasi parti ve oluşuma destek verilmesi ya da herhangi bir siyasi tavır takınılmasına ilişkin konular gündeme bile gelmez. Bu aşamada, yaklaşan yerel seçimlerde herhangi bir siyasi partiyi destekleme gibi bir karar söz konusu değildir. Bizim işimiz siyaset değil, Hak'ka ve halka hizmettir. Hizmet üretebilmek ve topluma sunabilmek adına nasıl bir tavır ortaya koyacaksak onu belirleme noktasına geldiğimizde zaten bunu da kamuoyu ile değil kendi camiamızla paylaşırız."
'GÜLEN CEMAATİ OLABİLİR'
Yeni Alanya’nın "Bu tür haberlerin amacı ne olabilir?" şeklindeki sorusunu da cevaplayan Denizolgun, şöyle konuştu:
"Bu olsa olsa hükümete yakın olmak isteyen bir kesimin işidir. Sanırım, Fethullah Gülen Cemaati, hükümetle bozulan ilişkilerini onarmak için bizim adımızı kullanmaya çalışıyor. "Bakın işte size en yakın biz varız. Onlar da sizinle değil. Bizi de kaybetmeyin" mesajını bu tür maksatlı ve gerçekdışı haberler yayarak vermeye çalışıyor olabilirler. Ancak, biz bu tür oyunların ve kumpasların içinde hiç yer almadık ve yer almayı da düşünmüyoruz. Herkes kendi işini layıkıyla yapmalı. Başkaları üzerinden prim yapmaya çalışılmamalı. Bizimle ilgili maksatlı haberleri servis edenler ile yayınlayanları da insafa ve sağduyuya davet ediyorum."
İŞTE TARAF'TA YER ALAN HABER 
Taraf Gazetesi'nin 22 Ağustos 2013 tarihli sayısında 'Süleymancılar MHP'yi seçti' başlığıyla yer alan haberde "Süleymancıların yaptıkları dar katılımlı iftar yemeğinde MHP’nin desteklenmesinin konuşulduğu, MİT’in de bu konuşmaları ayrıntılarıyla AK Parti’ye ilettiği öğrenildi" ifadeleri yer almıştı.
Etiketler : a.ahmet denizolgun süleymancılar cemaat gazete2023
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Köşe Yazarları
Arşiv Arama
- -


Gazete 2023 | Son Dakika | Haber | Gündem
© Copyright 2013 Gazete 2023. Tüm hakları saklıdır. Bu site gazi soft haber yazılımı alt yapısı kullanmaktadır.
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Suriye İç Savaş