19. Türk Dünyası Çocuk Şöleni Başlıyor

19.Türk Dünyası Çocuk Şölen Gösterisi 05 Haziran 2013 Saat 09:00 da.Sarıyer Yusuf Ziya Öniş Stadyumunda olacak.
Bu haber 2013-06-04 02:19:27 eklenmiş ve 878 kez görüntülenmiştir.


Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı olarak, bu yıl önceki yıllarda olduğu gibi, Türk Dünyası Çocuk Şöleni’nin on dokuzuncusunu düzenleyeceğiz. Şölene 35–40 grubun katılmasını beklemekteyiz. Ortalama 14 kişilik gruplar düşünülecek olursa 500 civarında öğ­renci ve her grup için en az 2 öğretmen olmak üzere toplam 80 kadar öğretmenin katılımını bekliyoruz.

19. Türk Dünyası Çocuk Şöleni’ne Grup sorumlusu olarak gelen öğretmenlerimizi, TDAV’nın tahsis ettiği yerlerde, öğrencilerimizi ise İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün uygun gördüğü seçilmiş ailelerde misafir edeceğiz.

Şölen süresince, misafir grupların Türkiye’yi ve İstanbul’u tanımalarını temin için, tarihî ve kültürel zenginliklerimizi sergileyecek etkinlikleri yine TDAV üstlenecek, her yıl olduğu gi­bi, bu yıl da tarihî mirasımızı öğretecek bir program düzenleyeceğiz. TDAV’nın misafiri olan öğretmenler rehberleriyle, İstanbul’u gezerken İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün İlköğ­retim okullarında konuk edilen çocuklar da, konuk oldukları ailelerle, İstanbul’un müze, sa­ray, cami, külliye, alışveriş ve eğlence merkezlerini gezecekler, böylece Türkiye’yi ve Türk in­sanını, Türk tarihini en iyi şekilde tanıma imkânı bulacaklardır.

Etkinlikleri, her yıl olduğu gibi, bu yıl da ŞÖLEN YÜRÜYÜŞÜ ile başlayacaktır. Şölen Yürüyüşü, Kadıköy ilçesindeki Söğütlüçeşme-Altıyol-İskele Meydanı güzergâhında yapılacak­tır.

19_turkdunyas_cocuk_soleni_4

19_turkdunyas_cocuk_soleni_5

Bu yürüyüşe konuk çocuklarımızla birlikte yaklaşık 2500 çocuk katılacak, halk oyunları grupları geldikleri coğrafyanın halk kültürünü yansıtan giyimleri, millî çalgıları ve bayrakla­rıyla dünyaya birlik, kardeşlik ve sevgi mesajı vereceklerdir.

19. Türk Dünyası Çocuk Şöleni‘nin ikinci etkinliği olan ŞÖLEN GÖSTERİSİ, İstan­bul’da Sarıyer Yusuf Ziya Öniş Stadyumu’nda yapılacaktır. ŞÖLEN GÖSTERİSİ’ne İs­tanbul Büyükşehir Belediyesi sınırları içindeki bütün ilköğretim okulları ile halkımızın da ka­tılımı sağlanacaktır.

Türk coğrafyasının her bölgesinden gelen halk oyunları gruplarının gösterilerini sunacağı bu etkinlikte, çocuklarımızın beğenisini kazanmış sanatçılarımız Alişan, Arslanbek Sultanbekov, Ece seçkin ve Tuğba Altıntop konser vereceklerdir. Bu etkinlik, TRT tarafından bütün Türk Dünyasına naklen yayınlanacak­tır.

Etiketler : 19.türk dünyası çocuk şöleni gazete2023
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Türk Dünyası haberleri
Köşe Yazarları
Arşiv Arama
- -


Gazete 2023 | Son Dakika | Haber | Gündem
© Copyright 2013 Gazete 2023. Tüm hakları saklıdır. Bu site gazi soft haber yazılımı alt yapısı kullanmaktadır.
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Suriye İç Savaş