Zarrab’ın 292 kilo altını nereye uçtu?

Rı­za Zar­ra­b’­ın, 17 Ara­lık Rüş­vet ve Yol­suz­luk Ope­ras­yo­nu ile ay­rın­tı­la­rı ka­mu­oyu­na yan­sı­yan ya­sa­dı­şı al­tın ti­ca­re­ti id­di­ala­rı­na iliş­kin sav­cı­lı­ğın Güm­rük per­so­ne­li hak­kın­da ta­kip­siz­lik ka­ra­rı ver­me­si­nin ar­dın­dan CHP’­li Umut Oran, ye­ni bir id­di­ayı gün­de­me ge­tir­di.

CHP İs­tan­bul Mil­let­ve­ki­li Umut Oran, “1 bu­çuk ton al­tın yük­lü uçak için Dı­şiş­le­ri Ba­kan­lı­ğı da dev­re­ye gir­di­” di­ye­rek Güm­rük ve Ti­ca­ret Ba­ka­nı Ha­ya­ti Ya­zı­cı­’nın ya­nıt­la­ma­sı is­te­miy­le TBMM’­ye so­ru öner­ge­si sun­du.

 

Oran şu il­ginç so­ru­la­rı yö­nelt­ti: “Dı­şiş­le­ri Ba­kan­lı­ğı, ek­sik ev­rak ne­de­niy­le mü­hür­le­nen her uçak için özel top­lan­tı ya­pıp Güm­rük Ba­kan­lı­ğı­’n­dan res­mi ya­zıy­la bil­gi is­ti­yor mu? ULS Ha­va­yol­la­rı­’nın kar­go uça­ğın­da 1 bu­çuk ton al­tın var­ken al­tın dur­du­ğu yer­de çek­ti mi? 1 Ocak ile 16 Ocak 2013 ta­rih­le­ri ara­sın­da al­tın çek­miş mi­dir? Al­tın çe­ke­bi­len bir ma­ter­yal mi­dir? Ge­çen sü­re içe­ri­sin­de 292 kg al­tın çü­rü­ye­rek bu­har­la­şa­bi­lir mi? 15 gün­de bu 292 ki­lo al­tı­na ne ol­muş­tur?” (DHA)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.