Ülkümüzden kopanlar sosyal elekte elenmiştir

 Şefkat Çetin'in yazılı basın açıklaması;

21 MAYIS’TA TÜRKİYE BOZKURTLARIN ŞAHLANIŞINA ŞAHİT OLACAKTIR
ÜLKÜLERİMİZDEN VE İLKELERİMİZDEN KOPANLARI SOSYAL ELEK ELEDİ
MİLLİYETÇİ ÜLKÜCÜ HAREKET, KAOS VE PARÇALANMA PLANLARINI BOŞA ÇIKARDI
İNSANLARIMIZIN KARDEŞLİK HUKUKUNU BOZAN ÜLKELERLE MÜTTEFİK OLAMAYIZ
TRUMP GÖRÜŞMESİNDE BOLCA ÜNLEM KULLANILDI
TERÖRE KARŞI ORTAK TAVIR ALINMAZSA TÜRKİYE’NİN MÜDAHALESİ MEŞRUDUR
Türkiye 21 Mayıs 2017 Pazar günü kongre salonlarından bütün ülke sathına yayılacak eşine az rastlanır bir dayanışma ve dava ruhuna şahit olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi,ilçe kongrelerini tamamladığı 41 ilde aynı gün ve saatte il kongrelerini yaparak bir ilke imza atacaktır. 48 yıllık şanlı bir maziye sahip olan Partimizi geriletmek için her yolu deneyenler, Bozkurtların şahlanışına şahit olacaktır.
Türkiye’ye kurulan darbeli, terörlü, ekonomik ve sosyal krizli kumpas döneminin menzilindeki ilk hedef olan Milliyetçi Hareket Partisi, önümüzdeki Pazar günü sahada hazır edeceği onbinlerce yöneticisi ve yüzbinlerce Ülküdaşıylahiçbir kirli savaşın kendisini mağlup edemeyeceğini ilan edecektir. Milliyetçi Hareket Partisi’ne kurulan komploların ve tuzakların boşa gittiğine, devşirilen her insanımızın yerini onlarca daha inançlı ve heyecanlı dava arkadaşımızın doldurduğuna cümle âlem şahit olacaktır. Ülkücülerin dirlik ve düzen içerisinde dipdiri ayakta olduklarını gören Türkiye ve Türklüğe sevdalı vatandaşlarımızyarınlara ümitle bakacaklar, milletimizin hasımları ve onlarla iş tutma gafletine düşenler için isebu Pazar matem günü olacaktır.
Milliyetçi Hareket Partisi’ni 12. Olağan Büyük Kurultaya götürecek kongre takvimimiz gereğince bugüne kadar 662 teşkilatımızda ilçe kongrelerimiz tamamlanmıştır.Önümüzdeki Pazar gününe kadar 45 ilçe kongremiz daha tamamlanmış olacaktır.
Bugün itibarıyla 41 ilimiz tüm ilçe kongrelerini tamamlayarak il kongrelerini yapmak üzere müracaat etmiştir. Hatay il teşkilatımız ise kongresini yaparak yeni yönetimini oluşturmuştur.
15 ilimizdeise il kongrelerini yapabileceğimiz delege sayısı hazır bulunmaktadır. Bu illerimiz Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çorum, Denizli, Giresun, Kastamonu, Manisa, Muş, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Şanlıurfa, Osmaniye ve Düzce’dir.
10 il teşkilatımızda ise henüz ilçe kongreleri hazırlıkları devam etmektedir. Bu illerimiz ise Ankara, Diyarbakır, Hakkâri, Mersin, Malatya, Mardin, Tunceli, Batman, Şırnak ve Kilis’tir.
Türkiye ve bölgemiz önemli değişikliklerin arifesinde iken;Milliyetçi Hareket Partisi de genç, dinamik, çalışkan, davasının ve sorumluluklarının farkında kadrolarımızın heyecan tazelenmesine fırsat veren kongrelerle gelişmeleri yakından takip ettiğini ve hazırlıklı olduğunu göstermektedir. İlçe ve il kongrelerimizin ardından yapılacak 12. Büyük Kurultayımızda demokratik rekabetten süzülerekMilliyetçi Ülkücü iradenin temsilcileri olacak kadrolarımız, davamızın taşıdığı tarihi vazifenin sorumluluğunu vakarla taşıyacaklardır.
Milli mücadele yıllarından sonra tarihinin en sıkıntılı günlerinden geçen Türkiye’nin inançlı, idealist ve fedakârkadrolara ihtiyacı vardır. Milletimizi çepeçevre kuşatan ve yarınlarımızı tehdit eden bu karanlık tablodan çekip çıkaracak olan Ülkücü kadrolardır.Yıllar önce Türkiye’nin aydınlık geleceği için yemin etmiş Ülkücüler, büyük Türk milletine bu zor zamanlarında gerekli hizmeti ve faydayı sağlamak üzere hazır olduklarını kongrelerimizdekidinamizm ve heyecanla göstermektedir.
Kongrelerimizdebüyük ve güçlü Türkiye’nin kadroları şekillenmektedir.Camiamızdaki birlik ve beraberlik tesis edilmekte, kırgınlığa ve küskünlüğe fırsat vermeyen bir rekabet içerisinde, enerjimizi olması gerektiği gibi ülke sorunlarına harcayacak kadrolarımız hazırlanmaktadır.
Milliyetçi Ülkücü Hareket ortak duygular, fikirler ve heyecanlar etrafında bir araya gelen ve ben yerine biz diyebilen kadrolarıyla bundan böyle bütün enerjisini, tecrübe ve birikimini kendisinden hizmet bekleyen milletine harcayacaktır. Ülkülerimizden ve ilkelerimizden kopanlar Milliyetçi Ülkücü Hareket’in sosyal eleği tarafından elenmiştir. Bundan böyle içe dönük hesaplaşmalarla enerjimizi de, zamanımızı da heba etmeye niyetimiz yoktur.
Milliyetçi Hareket Partisi bir taraftan kendi üzerinde oynanan bütün oyunları bozarken, diğer taraftan ülke gündemini belirleyerekmilletimize kurulan tuzakları boşa çıkarmayı başarmıştır. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin feraseti ve liderliği sayesinde ülkemiz tarihinin en zorlu dönemecini zarar görmeden atlatmayı başarmıştır.Bozgunculuğa ve yıkmaya dayalı muhalefet anlayışını reddedenMilliyetçi Ülkücü Hareket’in devletten ve milletten yana aldığı tavır sayesinde,toplumsal parçalanma ve kaos planları boşa çıkarılmıştır.
Milliyetçi Ülkücü Hareket, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünden, milli üniter yapıdan, misakı milli olarak kabul ettiğimiz milli güvenliğimizden taviz verenhangi yönetim olursa olsun karşısında olacağını ilan etmiştir. Bu ilkelere uygun olan her işi de desteklememiz milliyetçiliğimizin gereğidir. Çünkü biz yerli ve milli bir hareketiz. Türk milliyetçisiyiz. Türk milliyetçilerinin kurduğu son Türk Devletini yaşatmak herkesin ama en çok bizim vazifemizdir. Türk milliyetçilerinin vatanlaştırdığı bu toprakları savunmak ecdadımıza olduğu kadar gelecek nesillerimize karşı sorumluluğumuzdur. Vatan toprakları üzerinde yaşayan insanlarımız arasında kardeşlik ruhunu ve hukukunu tesis eden Türk milliyetçilerinin bu birliği hiçbir güce bozdurmamak üzere yemini vardır.
Birlikte yaşadığımız insanların kardeşlik hukukunu bozmayı amaçlayan bölücü terör örgütlerinin faaliyetlerini destekleyen ve silahlandıran ülkelere dost ve müttefik gözüyle bakmamız mümkün değildir.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretinde Trump’la görüşmesinin ana gündeminin, bu ülkenin Türkiye’nin düşmanı terör örgütüne silah yardımı yapıyor olması manidardır. ABD’nin Türkiye ile müttefiklik hukukuna uygun davranmadığı ortadadır.
ABD,NATO üyesi ve müttefiki Türkiye’nin güvenlik endişelerini hiçe sayarak terör örgütü PYD’yi alenen silahlandırmaktadır. PYD’ye silah verilmesi terörle işbirliğidir.Nasıl ki DAEŞ bir terör örgütü ise PYD ve PKK da birer terör örgütüdür.Bu silahların Türkiye’ye karşı kullanılabileceği ortada olduğuna göre, müttefikimiz alenen Türkiye’ye düşmanlık yapmaktadır.
Sözde müttefikimiz, Suriye’nin kuzeyinde PYD-PKK’nın devletleşmesini sağlayacak ve enerji kaynaklarını Akdeniz’e çıkaracak bir koridor inşa etme projesinden vazgeçmiş gibi gözükmemektedir.Türkiye’nin kaygılarını ortadan kaldıracak adımlar atılmadığı sürece, ilişkilerin müttefiklik seviyesinde sürdürülmesi güçleşecektir. Bu durumdan Türkiye kadar ABD de zarar görecektir.
Trump’la yapılan görüşmede iki ülkenin ilişkileri ve bölgemizdeki politikalar hakkında nokta ya da virgülden ziyade bolca ünlem işareti kullanıldığı ve önümüzdeki günlerin de böyle geçeceği ortadadır. Partimiz Türkiye’nin ABD ile ipleri koparmasını gerçekçi bulmamaktadır. Tıpkı diğer küresel aktörler gibi ABD ile de ilişkilerin sürdürülmesi Türkiye gibi stratejik bir kavşak noktasındaki ülke için neredeyse zorunluluktur. İlişkiler sürse bile, Türkiye’nin bütünlüğünü tehdit edecekSuriye’de bir PKK devleti kurma politikasında ısrar edilmesihalinde,eninde sonundaTürkiye kendi başına bu meseleye nokta koymak zorunda kalacaktır.
Trump görüşmede hangi sözleri vermiş olursa olsun, asıl önemli olan atacakları somut adımlardır. Suriye’de PKK devleti için koridor kurulması ve PYD’ye silah verilmesi gibi politikalardan vazgeçilmediği sürece Türkiye’nin ABD ile gerçek manada müttefiklik ilişkisinden söz edilemeyecektir. PKK, YPG, DAEŞ ve Fetö gibi terör örgütlerine karşı ortak tavır alınmadığı takdirde, Türkiye’nin kendi başına sınır ötesi terörle mücadele meşruiyeti olacaktır. ABD’nin Türkiye’nin güvenliğini ve istikrarını yakından ilgilendirenmeselelerle ilgili tutumu, Türk-ABD ilişkilerinin kaderini belirleyecektir.
Türkiye, AB ve ABD odaklı politikalara mahkûm olmayacak bir stratejik zenginliğe sahiptir. Türkiye’nin potansiyel gücünün bilinci içerisinde dış ilişkilerimizin geliştirilmesine ihtiyaç vardır.Bu nedenle Türkiye bugüne kadar ihmal ettiği başta Türk Dünyası olmak üzere bütün Asya ve Afrika ile ilişkilerini yönetecek Türk Dünyası Bakanlığı ve Asya ve Afrika’dan Sorumlu Bakanlıklar kurmalı, ilişkilerini geliştirmelidir.
Türkiye’yi hava savunma sistemlerinden dahi mahrum bırakan batılı müttefiklerimize olan bağımlılığımız biran önce sona erdirilmelidir.Türkiye milli savunma sanayini geliştirmek ve bağımlılıktan kurtulmak mecburiyetindedir.
Türkiye’nin milli düşünen, ülkesinin çıkarlarına odaklanmış, sadece bugünlere değil on yıllar sonrasına hazırlık yapacak bir şahlanışa ihtiyacı vardır. Ülkemizin etrafında sürekli daralan çemberi kırmanın yolu güçlü bir fikrin, inançlı kadrolarınazim ve kararlılığı ile mümkündür. Milliyetçi Ülkücü Hareketimizinkadroları, 21 Mayıs Pazar günü 41 ilimizde aynı anda tek bir vücut halinde teşkilatımızın gücünü, inancını ve azmini ortaya koyarak, milletimizin ihtiyacı olanenerjiye ve iradeye sahip olduklarını bütün dünyaya ilan edecektir.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
NURDOĞAN SUAT KOFOĞLU 1 yıl önce

teşkilatın gücünü, inancını ve azmini 16 nisandan sonra ülkücüleri boş fıçılarla kıyaslayarak hakaretlerleortaya koydunuz %80 ülkücüyü kaybettiniz.mhp.den uzaklaştırmaktı görev başarıldı. milletimizin ihtiyacı olan enerjiye ve iradeye kesik atarak vatan haini olduklarını bütün dünyaya ilan ettiniz. haydi seçimlerde rast gelsin. sandıkta adamlığınızın dibini görecek yüce türk mi̇lleti̇

Avatar
NURDOĞAN SUAT KOFOĞLU 1 yıl önce

kongreleri̇ ki̇mlerle yapiyorsunuz.%80i̇ mi̇llet egemenli̇ği̇ne sahi̇p çikmak i̇çi̇n devlet mi̇llet i̇çi̇n hayir verdi̇ di̇ye parti̇de i̇gi̇ri̇ş yasaklandi.l ve i̇lçelerde gi̇ri̇ş yasaklandi.boş fiçilarla ülkücüler kiyaslandi şarapçilarca hakaretler edi̇lerek ülkücü cami̇anin mhp.den uzaklaştirilmalari sağlandi.parti̇yi̇ muhtarliğa çevi̇rdi̇ni̇z.i̇kbalci̇lerle,basamakliklarla yüce yollar aşilmaz.mhp.yi̇ terkedi̇n.
bi̇r gün ülkücü hareketi̇n kutlu yürüyüşünde kaybolup gi̇dersi̇ni̇z i̇nşAllah