Türk Eğitim Sen'den Türkmenlere Destek!

Türk Eğitim Sen 10 Nolu Şube Sekreteri Prof.Dr. Sezgin Çelik'in yaptığı basın açıklamasına  Türk Eğitim Sen 10 Nolu Şube üyeleri,Yıldız Teknik Üniversitesi  çalışanları ve Öğrencileri de katılarak destek verdi.

İŞTE O BASIN AÇIKLAMASI:

Hatay’ın güneyindeki Bayır-Bucak Türkmenleri katliam tehdidiyle karşı karşıyadır. Rus uçaklarının ağır bombardımanı ve İran’ın da desteğiyle Türkmen Dağı’nda ilerleyen Esad güçleri, bölgedeki yüzlerce yıllık Türk varlığına son vermek üzeredir. Vatan toprağını savunan Türkmen kardeşlerimiz, hiçbir IŞİD’linin bulunmadığı bölgeye karşı gerçekleştirilen saldırılar sonrasında geri çekilmek zorunda kalmıştır.

Şu anda 10 bin kadar sivil bombalardan kaçarak Türkiye sınırına akın ederken, 25 bin dolayında Türkmen kardeşimiz de bir katliamla karşı karşıyadır. Soydaşlarımız çok zor durumdadırlar. Bu saldırıların amacı, Türkiye ile Suriye arasında Türkmensiz bir hat oluşturmak, bölücü örgüt ve İsrail’in arzuladığı Büyük Kürdistan emeline biraz daha yaklaşmaktır. Bölgeden çığlıklar yükselmekte, yüreklerimiz yanmaktadır. 

Türk milleti de artık aklını başına almalı ve en azından terör örgütü yandaşlarının Kobani’ye sahip çıktığı kadar, Filistin için olduğu kadar, yanı başındaki Türkmen kardeşine sahip çıkmalıdır. Her zaman dile getirdiğimiz gibi bu vatanın sınırları, Türk’ün yaşadığı en uzak yerden başlar.

Bu bakımdan hem stratejik olarak hem de insani bakımdan Bayır-Bucak Türkmenlerini korumak ve bölgedeki katliam tehdidini ortadan kaldırmak hayati derecede önem taşımaktadır. Bu bölge Türkmen kontrolünden çıkarsa, Suriye sınırımızda bir PKK/PYD hattı kurulacak ve Türkiye, Suriye sınırı terör örgütünün hâkimiyet alanına girecektir.

Bu aşamada Türkiye, dış politikasını mutlak surette gözden geçirmeli ve değerli yalnızlık politikası yerine, aramızda kan, tarih, dil ve kültür bağı olan Bayır Bucak Türkmenlerini arkasına alarak yeni bir strateji belirlemelidir.

 

Kıymetli Türk-Eğitim Sen 10. Nolu Şube Üyelerimiz ve Kıymetli Çalışanlarımız

 

Yanı başımızda tarihin akışını değiştirecek, ülkelerin sınırlarını yeniden belirleyecek olaylar yaşanırken Türk milleti, bu vurdumduymazlığın bedelinin çok ağır olacağını görmelidir.  Yüzyıllardır bu bölgeyi yurt edinmiş Türkmen kardeşlerimizin yalnızlığa terk edilmesi, yaşadığı bu topraklardan sürülmesi, ırzlarının ayaklar altına alınması,  katledilmesi; vicdanı olan her insanın içini kanatmaktadır.

Türk devleti, büyük olacaksa sınırlarımız dışındaki kardeşlerimizle büyüyecektir.  Tarih bu sorumluluğu Türkiye Cumhuriyeti’nin omuzlarına yüklemiştir. Bölgede yaşananlara, başta Türk Hükümeti olmak üzere tüm dünya devletleri kısa zamanda müdahale etmeli ve Türkmenler üzerinden Devletimize karşı oynanan bu oyun mutlak surette bozulmalıdır.  

Esad güçleri ile birlikte Rus bombardımanına maruz kalan Türkmen dağındaki mücahitlere şu mübarek günde okunan selalar ve ezanların gölgesinde dualarımızı gönderiyoruz.

Türkmen dağı bu gün tıpkı Tanrı dağı gibi olmuştur. Türk yurtlarının bütün illerinden giden mücahitler orada bir savaş veriyor. Bu savaşa sessiz kalamayız, kalmıyoruz da.  Madden, manen bize düşen ne varsa Bayır Bucak Türkmenlerinin yanındayız”

 

Kıymetli Türk-Eğitim Sen 10. Nolu Şube Üyelerimiz ve Kıymetli Çalışanlarımız

Sözlerimize, İstiklal Savaşında Bir Türk Kızımızın Duası ile son vermek istiyoruz.

 

Allahım;

Ak saçlı ihtiyarlar, bağrı yanık analar, gönlü yaralanmış yetimler, bütün Türk ve Müslüman kulların hep birden duaya geldik... Yedi yüz seneden beri minarelerinde okunan ezan sesine bizi hasret ettirme... Topraklar altında millet için ölen şehitlerini mezarında ağlatma, 700 seneden beri denizlerin ve şarkın hâkimi olduk. Bizi düşmanlarımıza esir eyleme

 

Allahım;

Senin adaletine sığındık. 300 milyonluk Türk Dünyasının kalbinde senin vecdin, senin aşkın var. Biz bu aşk ile Türkün hakkını bütün cihana, milletlerine bağıracak ve anlatacağız. Fatihlerin, bütün hakanların şan ve şeref ülkesinde olan hilalini eksik etme

 

Allah Türk Milletini Korusun ve Her Daim Muzaffer Eylesin.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.