Sakarya Olağanüstü Kurultay İçin Harekete Geçti
MHP’DE OLAĞANÜSTÜ KURULTAY SESLERİ

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya teşkilatlarında geçmişten bugüne görev yapmış il ve ilçe başkanlarının da aralarında bulunduğu yüzlerce partili ortak bir açıklama yaparak, Genel Başkan Devlet Bahçeli’den partiyi Olağanüstü Genel Kurultay’a götürme çağrısı yaptılar. Açıklamada, “herhangi bir genel başkan adayı önermeden, sadece endişelerimizi ümide çevirecek bir ortak arayışıyla, Genel Başkanımızdan bir olağanüstü kurultay kararı almasını talep ediyoruz” vurgusu da dikkat çekti.

İSTİŞARELERİN ARDINDAN AÇIKLAMA

Daha önce İl ve İlçe Başkanlarıyla yapılan istişarelerin ardından yapılması kararlaştırılan ve Orhangazi Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda, Sakarya’da MHP’de görev yapmış il ve ilçe başkanları, İl ve Kadın Kolları Başkanları, Belediye Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, İl ve İlçe Ülkü Ocakları Başkanları ile yüzlerce partili adına açıklamayı, Ülkü Ocakları ve Kamu Çalışanları Vakfı Eski Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan eski Adayı Mehmet Göktürk yaptı.

ENDİŞE VE SORUMLULUK

Sakarya’ya MHP’nin mührünü vurmuş, kıt imkanlarla en ücra köşelerde üç hilalli bayrağı dalgalandırmış, İl Başkanları, İlçe Başkanları ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri olarak burada bulunduklarını anlatan Göktürk, “Bizler en ağır bedelleri ödeyerek bu günlere gelmiş, kucağında şehitler vermiş, bir dilim ekmeği bölüşen, birbirine olan sevgisi en ağır imtihanlardan geçmiş bir hareketin mensuplarıyız. 1 Kasım seçimlerinin ardından gözlemlediğimiz manzaradan duyduğumuz endişe ve sorumluluk anlayışımız bizleri bir araya gelmeye ve bu açıklamayı yapmaya mecbur bıraktı” diye konuştu..

‘ÇÖZÜM ÖNERİSİ SUNULAMAMIŞTIR’

Milliyetçi Hareket Partisi’nin durduğu noktanın doğruluğuna rağmen, milletten karşılığın alınmaması durumunda, parti içinden başlayarak tartışılması gereken noktalar olduğu belirten Göktürk, “Ülke sorunlarına çözümler üreteceğine, çağlar öncesinden sıçrayarak geleceğin büyük Türkiye’sini kuracağına yürekten inandığımız Milliyetçi Hareket Partisi, bugün kendi iç tartışmalarıyla tüm enerjisini ve gücünü tüketmektedir. Mensuplarının her gün bir diğerinden uzaklaştığı bir yapıyı doğuran bu yönetim anlayışı, asla kabul edebileceğimiz ve görmezden gelebileceğimiz bir tablo değildir. 1 Kasım seçimleri sonucunda partimiz içinde oluşan bu halin mevcut yönetimimiz tarafından doğru okunup, soğukkanlılıkla değerlendirebilmesi için bugüne kadar umutla beklenilmiştir. Fakat ne yazık ki, Genel merkezimiz, ülkücü camianın içini rahatlatacak, yeniden umutlandıracak ve partimizin önünü açacak adımları atmamıştır.” Dedi.

ÇÖZÜM İSTİŞAREDE

Bugünkü şartların MHP açısından varlık-yokluk boyutuna ulaştığını ve büyük kırılmalara gebe bu halin ardından gözden gelinemeyecek kadar davayı tehdit eder hale geldiğini anlatan Göktürk, “Milliyetçi Hareket Partisi mensupları olarak inancımız odur ki, 1 kasım seçimlerinin ardından başlayan kendi içimizdeki kavgayı bitirebileceğimiz yer bellidir. Çözüm, meşverettedir, istişarededir, fikir alışverişindedir, ortak akıldadır. Çözüm, nasıl 7 Haziran seçimleri ile 1 Kasım seçimleri arasında 2 milyon oy kaybettiğimizi kendi aramızda bütün şeffaflığıyla tartışma, kararlar alma ve gereğini yapmadadır. Bunun yeri de Kurultaydır. Bu kurultay, ülkücü hareketteki gerekli değişimin en sağlıklı zemini olacaktır” dedi.

CAMİANIN ORTAK GÖRÜŞÜ; KURULTAY

Kurultay arzusunun camianın neredeyse ortak görüşü halini aldığını da vurgulayan Göktürk, “Kurultay zemini, bundan sonra nasıl bir Milliyetçi Hareket Partisi görmek istediğini ifade edeceğimiz, proje, kadro ve fikirlerin konuşulacağı ortamımız olmalıdır. Bu kurultayın ardından kimsenin söyleyecek sözü kalmamalı, bütün kardeşler kucaklaşıp, helalleşip, hedefe doğru azimle hep birlikte yürümelidir. Aksi halde Milliyetçi Hareket Partisi’ni karanlık günler beklediği gibi, ülkenin sigortası, geleceğinin teminatı olan partimizin kaosta olduğu bir dönemde Türkiye’nin de uçuruma sürüklenebileceğinden büyük endişe duymaktayız” diye konuştu.

OLAĞANÜSTÜ KURULTAY İSTİYORUZ

Göktürk, açıklamasını şöyle bitirdi:

“İşte bu samimi duygu ve düşüncelerle, herhangi bir Genel Başkan adayı önermeden, sadece endişelerimizi ümide çevirecek bir ortam arayışıyla, Genel Başkanımızdan bir Olağanüstü Kurultay kararı almasını talep ediyoruz. Bu hızla gerçekleşmediği takdirde, Sakarya’da bizleri temsil eden, burada bulunan herkesin emeğinin bulunduğu Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya teşkilatı delegelerinden Olağanüstü Genel Kurul sürecine desteklerini, imzalarıyla göstermelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki, Milliyetçi Hareket Partisi’nin geleceği, Ülkemizin geleceğidir. Türkiye’nin bugün her zamankinden daha fazla MHP iktidarına ihtiyacı vardır.”

BASIN AÇIKLAMASI

Bugün burada, Sakarya’ya Milliyetçi Hareket Partisi mührünü vurmuş, kıt imkânlarla en ücra köşelerde üç hilalli bayrağımızı dalgalandırmış, il başkanları, ilçe başkanları, il ve ilçe kadın kolları başkanları, Belediye Başkanları, İl Genel ve Belediye Meclisi Üyeleri, Ülkü Ocakları il ve ilçe başkanları, Milletvekili ve belediye başkan adayları ile geçmişten günümüze teşkilatlarımızın çeşitli kademelerinde görev yapmış, dava arkadaşları olarak bulunmaktayız.

Bizler en ağır bedelleri ödeyerek bu günlere gelmiş, kucağında şehitler vermiş, bir dilim ekmeği bölüşen, birbirine olan sevgisi en ağır imtihanlardan geçmiş bir hareketin mensuplarıyız.

1 Kasım seçimlerinin ardından gözlemlediğimiz manzaradan duyduğumuz endişe ve sorumluluk anlayışımız bizleri bir araya gelmeye ve bu açıklamayı yapmaya mecbur bıraktı.

Ülkemizin hali apaçık ortadadır.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin durduğu noktanın doğruluğu da bizce gün gibi gözler önündedir.

Ancak durduğu yerin doğruluğuna rağmen, sevdalısı olduğu milletten gördüğü karşılık da maalesef yine apaçık ortadadır.

Davamız doğru, partimiz doğru ve bu millet bizim milletimiz olduğuna göre demek ki istediğimiz karşılığı alamıyorsak kendimizden başlayarak tartışmamız gereken noktalar vardır.

Ülke sorunlarına çözümler üreteceğine, çağlar üzerinden sıçrayarak geleceğin Büyük Türkiye’sini kuracağına yürekten inandığımız Milliyetçi Hareket Partisi’nin; kendi iç tartışmalarına gömülmüş, yönetimin kendi iktidarını koruyabilmek için komplo teorilerinden medet umduğu ve mensupları her gün bir diğerinden uzaklaşan bir yapıya bürünmüş hali asla kabul edebileceğimiz, görmezden gelebileceğimiz bir tablo değildir.

1 Kasım seçimleri sonucunda partimiz içinde oluşan bu hâlin mevcut yönetimimiz tarafından doğru okunup, soğukkanlılıkla değerlendirilebilmesi için bu güne kadar umutla beklenilmiştir. Ancak görünen odur ki; başarısızlığın “dış mihrakların komploları” ile ve başarısızlığa yönelik içteki eleştirilerin de “hainlik” ile ilişkilendirilmesinin ötesinde bir değerlendirme yapılamamış, çözüm önerisi sunulamamıştır.

Oysa içinde bulunduğumuz şartlar Milliyetçi Hareket Partisi açısından bir varlık-yokluk boyutuna ulaşmış, büyük kırılmalara gebe bir hal almıştır.

Bu yangın, görmezden gelinmeyecek kadar büyük ve kutlu davamızı tehdit eder haldedir.

Milliyetçi Hareket Partisi mensupları olarak inancımız odur ki 1 Kasım seçimlerinin ardından başlayan kendi içimizdeki kavgayı bitirebileceğimiz yer bellidir: Ali İmran suresinde emrolunduğu gibi çözüm meşverettedir, istişarededir, fikir alış verişindedir, ortak akıldadır.

Çözüm: nasıl 7 Haziran seçimleri ile 1 Kasım seçimleri arasında 2 milyon oy kaybettiğimizi kendi aramızda bütün şeffaflığıyla tartışma, kararlar alma ve gereğini yapmadadır.

Bu kurultay, Ülkücü Hareket’teki gerekli değişimin en sağlıklı zemini olacaktır. Bunu görmeyip de, mevcut halin korunarak bir gelişim sağlanabileceğine inanmak, mevcut haldeki sorunların gelişmesinden başka bir sonuç getirmeyecektir.

Görünen tablo açık ve nettir: Bir kurultay arzusu camiamızın neredeyse ortak görüşü halini almıştır.

Bu arzu eğer imza toplanarak hayata geçecekse, gerekli imzadan fazlasına ulaşılacağı belli olmuştur.

Kurultay zemini bundan sonra nasıl bir Milliyetçi Hareket Partisi görmek istediğimizi ifade edeceğimiz, proje, kadro ve fikirlerin konuşulacağı ortamımız olmalıdır.

Bu kurultayın ardından kimsenin söyleyecek sözü kalmamalı, bütün kardeşler kucaklaşıp, helalleşip hedefe doğru azimle hep birlikte yürümelidir.

Aksi halde Milliyetçe Hareket Partisini karanlık günler beklediği gibi, ülkenin sigortası, geleceğinin teminatı olan partimizin kaosta olduğu bir dönemde Türkiye’nin de uçuruma sürüklenebileceğinden büyük endişe duymaktayız.

İşte bu samimi duygu ve düşüncelerle, herhangi bir genel başkan adayı önermeden, sadece endişelerimizi ümide çevirecek bir ortam arayışıyla, Genel Başkanımızdan bir olağanüstü kurultay kararı almasını talep ediyoruz.

Bu hızla gerçekleşmediği takdirde, Sakarya’da bizleri temsil eden, burada bulunan herkesin emeğinin bulunduğu Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya teşkilatı delegelerinden olağanüstü genel kurul sürecine desteklerini imzalarıyla göstermelerini bekliyoruz.

 

Saygılarımızla

 

Ortak çağrıya imza atan isimlerden bazıları ise şöyle;

 

Yusuf Bıçakçıoğlu – MHP Sakarya İl Başkanı

Ömer Alkan – MHP Sakarya İl Başkanı

Tayyip Kaba – MHP Sakarya İl Başkanı

Hamdi Kılıçaslan – MHP Sakarya İl Başkanı

Yüksel Ayanoğlu - MHP Sakarya İl Başkanı

Orhan Ünver - MHP Sakarya İl Başkanı

Mehmet Erdoğan – MHP Sakarya İl Başkanı

 

Asuman Göktürk – İl Kadın Kolları Eski Başkanı

Ülker Sıktaş – İl Kadın Kolları Eski Başkanı, Adapazarı Bld. Eski Meclis Üyesi

Nihal Kılıç – İl Kadın Kolları Başkanı

Süheyla Gönültaş – İl Kadın Kolları Başkanı, Milletvekili adayı

 

Mehmet Göktürk – Sakarya Ülkü Ocakları İl Başkanı, Kamu Çalışanları Vakfı Eski Başkanı, Sakarya Büyükşehir ve Serdivan Belediye Başkan Adayı

Faruk Ural- Sakarya Ülkü Ocakları İl Başkanı

Kenan Karakadılar- Sakarya Ülkü Ocakları İl Başkanı

İbrahim Ordu- Sakarya Ülkü Ocakları İl Başkanı

Ali Taş- Sakarya Ülkü Ocakları İl Başkanı

Zafer Tanrıverdi- Sakarya Ülkü Ocakları İl Başkanı

Selçuk Ural- Sakarya Ülkü Ocakları İl Başkanı

 

Yusuf Kaygısız - İl Eski Başkan Yardımcısı

Metin Ergezen - İl Eski Başkan Yardımcısı

Aydın Bahar – İl Eski Başkan Yardımcısı

Bünyamin Müftüoğlu – İl Eski Başkan Yardımcısı

Burhan Muslu - İl Eski Başkan Yardımcısı

Metin Hünerlice - İl Eski Başkan Yardımcısı

Cengiz Kaçar - İl Eski Başkan Yardımcısı

Oğuzhan Yıldız - İl Eski Başkan Yardımcısı

İmran Safi - İl Eski Başkan Yardımcısı

Tahsin Yanıkoğlu - İl Eski Başkan Yardımcısı

Sabri Sarı - İl Eski Başkan Yardımcısı

Behsat Etik - İl Eski Başkan Yardımcısı

Arif Toska - İl Eski Başkan Yardımcısı

Cüneyt Demir - İl Eski Başkan Yardımcısı

Mustafa Oral - İl Eski Başkan Yardımcısı

İsmail Avcı - İl Eski Başkan Yardımcısı

Bülent Koç – İl Eski Başkan Yardımcısı

 

ADAPAZARI

Saffet Tükenmez – İlçe Eski Başkanı

Adnan Alparslan – İlçe Eski Başkanı

Alaattin Yılmazer – İlçe Eski Başkanı

İsmail Deniz – İlçe Eski Başkanı

Mustafa Keskin – İlçe Eski Başkanı

Muharrem Erdoğan – İlçe Eski Başkanı

Metin Ökden –İlçe Eski Başkanı, Büyükşehir Belediye Meclisi Eski Başkanv.

Ömür Çakar – İlçe Eski Başkanı

Selçuk Taşdemir – İlçe Eski Başkanı

Ayşe Acartürk Gezer – İlçe Kadın Kolları Eski Başkanı

Serdar Çakan – Milletvekili adayı

Salih Okutan – İl Genel Meclisi Eski Grup Başkanvekili

Erdem Özbek – İl Genel Meclisi Eski Üyesi

Ayhan Kayıkçı – Adapazarı Belediye Meclisi Eski Grup Başkanvekili

Ali İhsan Güven – Adapazarı Belediyesi Eski Meclis Üyesi

Turgut İlbakan - Adapazarı Belediyesi Eski Meclis Üyesi

Meftun Şimşek - Adapazarı Belediyesi Eski Meclis Üyesi

Mehmet Yağcı - Adapazarı Belediyesi Eski Meclis Üyesi

Fatih Balçık - Adapazarı Belediyesi Eski Meclis Üyesi

Fehmi Garip - Adapazarı Belediyesi Eski Meclis Üyesi

İbrahim Şeker – Güneşler Beldesi Eski Başkanı

Adem Dur – Adapazarı Eski Ocak Başkanı

Hasan Şahin - Adapazarı Eski Ocak Başkanı

Mehmet Yüksel - Adapazarı Eski Ocak Başkanı

Kenan Toka - Adapazarı Eski Ocak Başkanı

Kağan Karapınar  - Adapazarı Eski Ocak Başkanı

Aytaç Kaya - Adapazarı Eski Ocak Başkanı

Kerim Kılıçarslan - Adapazarı Eski Ocak Başkanı

 

AKYAZI

İdris Mutlu – İlçe Eski Başkanı,

Ahmet Birinci – İlçe Eski Başkanı

Hakan Baykal - İlçe Eski Başkanı

Uğur Mutlu - İlçe Eski Başkanı, Belediye Başkan Adayı

Ahmet Durmuş - İlçe Eski Başkanı, İl Genel Meclisi Eski Üyesi

Neslihan Avcı – Kadın Kolları Eski Başkanı

Naciye Saruhan – Kadın Kolları Eski Başkanı

Embiya Akçay – İlçe Eski Başkanvekili

Bahattin Furuncu – Milletvekili ve Akyazı Belediye Başkan Adayı

Hasan Kav – İl Genel Meclisi Eski Üyesi

Ruhi Yılmaz – Dokurcun Eski Belediye Başkanı, Akyazı Belediyesi Mevcut Meclis Üyesi

Hikmet Kurt – Mevcut Belediye Meclis Üyesi

Harun Köymen – Mevcut Belediye Meclis Üyesi

Murat Öz – Mevcut Belediye Meclis Üyesi

Özer Türkan – Belediye Meclis Eski Üyesi

Reşat Öner – Belediye Meclis Eski Üyesi

Ahmet Keser – Belediye Meclis Üyesi, Kuzuluk Eski Belde Başkanı

Rahmi Aktürk – Akyazı Belediye Başkan Adayı, Meclis Eski Üyesi

Mehmet Günel – Dokurun Eski Belde Başkanı

Mustafa Kanmaz – Kuzuluk Eski Belde Başkanı

Ali Çömlekçi – Küçücek Eski Belde Başkanı

Mecit Uygun – Kurucu Üye

Engin Özgür – Yönetim Kurulu Üyesi

Vedat Türk – Mevcut Yönetim Kurulu Üyesi

Engin Osmanoğlu –Yönetim Kurulu Üyesi

 

ARİFİYE

Lütfi Yüce – Belde Başkanı

Güngör Şimşek – İlçe ve Belde Eski Başkanı

Arif Ertem – İlçe Eski Başkanı

Ataman Suat Şenol – Belediye Başkan Adayı

Yakup Yıldırım – Hanlıköy Belde Eski Başkanı

Mustafa Alaf – İl Genel Meclisi Eski Üyesi

Alaattin Şolpan – Belediye Meclisi Eski Üyesi

Yakup Gencer – Belediye Meclisi Eski Üyesi

Hıfzı Olgun – Belediye Meclisi Eski Üyesi

İsmail Koç – İlçe Seçim Komisyonu Başkanı

 

ERENLER

Erdinç Öztürk – İlçe Eski Başkanı

Abdullah Erman – İlçe Eski Başkanı

Adnan Bulut - İlçe Eski Başkanı

Hasan Kaymak - İlçe Eski Başkanı

Şemsettin Duman – Meclis Üyesi, Belediye Başkan adayı

Cemalettin Duman – Eski Belde Başkanı

Ahmet Özenç – Eski Belde Başkanı

Abdurrahman Özkal – Eski Belde Başkanı

Ali Özkan – Eski Belde Başkanı

Cemil Koç – Eski Belde Başkanı

Bayram Emir – Eski Belde Başkanı

Mücahit Yüksek – Eski Belde Başkanı

Mehmet Yeşilyüz – Eski Belde Başkanı

Metin Kırık – Eski Meclis Üyesi

Metin Sönmez – İl Genel Meclisi Eski Üyesi

Nazım Kırdemir – Belediye Meclisi Eski Üyesi

Recep Şen – İlçe Başkan Yardımcısı

 

FERİZLİ

Mustafa Akgün – Ferizli Belediyesi Eski Başkanı

Salih Kılıçarslan – Ferizli Belediye Eski Başkanı

Mustafa Apti – İlçe Eski Başkanı

Alaattin Durmuş - İlçe Eski Başkanı

İsmail Apti - İlçe Eski Başkanı

Muttalip Türk - İlçe Eski Başkanı

Zekeriya Karadeniz - İlçe Eski Başkanı

Turgut Bayraktar – Gölkent Belde Başkanı

Ali Tenha – Mevcut Belediye Meclis Üyesi

İlhan Filiz – Mevcut Belediye Meclis Üyesi

Hüsnü Bayraktar – Mevcut Belediye Meclis Üyesi

Aydın Durmuş – Eski Ocak Başkanı

Abdullah Kaşkaş - Eski Ocak Başkanı

 

GEYVE

Mehmet Kır – Geyve Belediyesi Eski Başkanı

Adem Akbaş – İlçe Eski Başkanı

Alaattin Tınar - İlçe Eski Başkanı

Ali Demir - İlçe Eski Başkanı

Ahmet Pehlivan - İlçe Eski Başkanı ve Milletvekili adayı

Recai Öztürk – İlçe Eski Başkanı

Sabri Özer – Alifuatpaşa Eski Belde Başkanı

Bünyamin Çetinkaya – Yönetim Kurulu Üyesi

 

HENDEK

Ahmet Mercan – İlçe Eski Başkanı ve Belediye Başkan Adayı

Asım Bilgi - İlçe Eski Başkanı

Erdoğan Gürbüz - İlçe Eski Başkanı

Cengiz Ceran - İlçe Eski Başkanı

Ergin Yarıcı - İlçe Eski Başkan Yardımcısı

Adnan Akçay - İlçe Eski Başkan Yardımcısı

İlhan Narin - İlçe Eski Başkan Yardımcısı

Mehmet Gezici - İlçe Eski Başkan Yardımcısı

Kamil Taze - İlçe Eski Başkan Yardımcısı

İsmail Kayıhan - İlçe Eski Başkan Yardımcısı

Nadir Çimen - İlçe Eski Başkan Yardımcısı

Şahin Kalyoncu - İlçe Eski Başkan Yardımcısı

Şahin Ayas - İlçe Eski Başkan Yardımcısı

Nahit İslamoğlu - İlçe Eski Başkan Yardımcısı

Kemal Berber – Eski Belde Başkanı

Hasan Koz - Eski Belde Başkanı

Muhammet Altuntaş - Eski Belde Başkanı

Şemsi Yeğin – Belediye Meclisi Eski Üyesi

Yakup Yılmaz - Belediye Meclisi Eski Üyesi

Mustafa Güllü - Belediye Meclisi Eski Üyesi

Nuri Çelebi - Belediye Meclisi Eski Üyesi

Ali Birinci - Belediye Meclisi Eski Üyesi

Muhammet Dayancı - Belediye Meclisi Eski Üyesi

Mehmet Gökçe - Belediye Meclisi Eski Üyesi

İbrahim Semiz – Ülkü Ocağı Eski Başkanı

Kartal Türk - Ülkü Ocağı Eski Başkanı

İsmail Baykal - Ülkü Ocağı Eski Başkanı

Esen Meyvacı - Ülkü Ocağı Eski Başkanı

Ercan Yaşar - Ülkü Ocağı Eski Başkanı

Talip Coşkun - Ülkü Ocağı Eski Başkanı

Hasan Batı - Ülkü Ocağı Eski Başkanı

Salih Sözer - Ülkü Ocağı Eski Başkanı

İsa Özdoğan - Ülkü Ocağı Eski Başkanı

Ahmet Sayın - Ülkü Ocağı Eski Başkanı

Bülent Aytaç - Ülkü Ocağı Eski Başkanı

Cengiz Tarım - Ülkü Ocağı Eski Başkanı

Mehmet Sütlü - Ülkü Ocağı Eski Başkanı

 

KARAPÜRÇEK

İsmail Arslan – İlçe Eski Başkanı

Yalçın Özcan – İlçe Eski Başkanı

İsmail Öztürk – Belediye Başkan adayı

 

KARASU

Hüseyin Ayar – İlçe Eski Başkanı

Muharrem Kara - İlçe Eski Başkanı

Cevdet Karabulut - İlçe Eski Başkanı

Ekrem Yiğit - İlçe Eski Başkanı

Mehmet Alemdar – Kurudere Beldesi Eski Belediye Başkanı

Seval Karabulut – Kadın Kolları Eski İlçe Başkanı

Ayşegül Yazıcı - Kadın Kolları Eski İlçe Başkanı

Mehmet Çatalbaş – Belediye Meclisi Eski Üyesi

Ferhat Ekşi – Belediye Meclis Üyesi

Selver Özdemir – Belediye Meclis Üyesi

Hasan Filizfidanoğlu – İl Genel Meclis Üyesi

Hakan Özmert – Limandere Eski Belde Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi

Osman Togay – Kurudere Belde Başkanı

Hüseyin Kontaş – Yuvalıdere Belde Başkanı

Yasin Elmacı - Yönetim Kurulu Üyesi, İlçe Başkan Yardımcısı

Recep Ayar - Yönetim Kurulu Üyesi

Cavit Aşık - Yönetim Kurulu Üyesi

Oktay Yazıcı - Yönetim Kurulu Üyesi

Adil Yıldızdal - Yönetim Kurulu Üyesi

Münir Ali Kara - Yönetim Kurulu Üyesi

Adem Keskin - Yönetim Kurulu Üyesi

Hakan Özmen - Yönetim Kurulu Üyesi

 

KAYNARCA

İsmail Sağır – İlçe Eski Başkanı

Mehmet Apti - İlçe Eski Başkanı

Mustafa Boğaz - İlçe Eski Başkanı

Sadettin Solmaz – Belediye Başkan adayı

Hasan Aydın – Belediye Başkan adayı

Niyazi Solmaz – Mevcut Belediye Meclis Üyesi

Ergün Tektaş - Mevcut Belediye Meclis Üyesi

Nurcan Akkurt - Mevcut Belediye Meclis Üyesi

 

KOCAALİ

Kemal Din – İlçe Eski Başkanı

Hüseyin Durmuşkaya - İlçe Eski Başkanı

İbrahim Sarı - İlçe Eski Başkanı

Vecdi Ekşi - İlçe Eski Başkanı

Hamza Ekşi – Belediye Başkan adayı

Kenan Çatalbaş – Belediye Başkan adayı

Mesut Ramazanoğlu – Belediye Başkan adayı

Abidin Depe – İl Genel Meclisi Eski Üyesi

Yakup Sezgin – Belediye Meclis Eski Üyesi

Hüseyin Kayasan - Belediye Meclis Eski Üyesi

Mükremin Çelik - Belediye Meclis Eski Üyesi

Nurettin Serdaroğlu – Belediye Meclis Eski Üyesi

Ömer Aras – Belediye Meclis Eski Üyesi

İdris Tarakçı - Eski Ocak Başkanı

Sinan İngenç - Eski Ocak Başkanı

Doğan Türkmen Tank - Eski Ocak Başkanı

Hasan Tan - Eski Ocak Başkanı

Mükremin Kordun - Eski Ocak Başkanı

 

PAMUKOVA

Mesut Uslu – Eski İlçe Başkanı

Davut Gültekin - İlçe Eski Başkanı

Kemalettin Yörük - İlçe Eski Başkanı

Yüksel Keskin - İlçe Eski Başkanı

Macit Kocabıyık - İlçe Eski Başkanı

Arif Bodur – Belediye Başkan adayı

Ramis Türkmen – Belediye Başkan adayı

Ethem Öz – Belediye Meclis Eski Üyesi

Şenol Erol - Belediye Meclis Eski Üyesi

İrfan Özbayraktar - Belediye Meclis Eski Üyesi

Erol Akalın - Belediye Meclis Eski Üyesi

Selahattin Alagöz - Belediye Meclis Eski Üyesi

Ali İhsan Bilaloğlu - Belediye Meclis Eski Üyesi

Mevlüt Ekşi - Eski Ocak Başkanı

Soner Dönmez - Eski Ocak Başkanı

Neşet Er - Eski Ocak Başkanı

Şaban Tok - Eski Ocak Başkanı

 

SAPANCA

Bedri Çömlekçi – İlçe Eski Başkanı

Haluk Mercan – İlçe Eski Başkanı

Lütfü Kılıç - İlçe Eski Başkanı

Mücahit Kubilay - İlçe Eski Başkanı

Burhan  Arıkan - İlçe Eski Başkanı

Murat Ekmen – İlçe Eski Başkanı

Cengiz Bostancı – İlçe Eski Başkanı

Hüseyin Mercan – Büyükşehir Belediye Meclisi Eski Üyesi

Mustafa Cebeci – Belediye Meclisi Eski Üyesi

Kadir Gider - Belediye Meclis Üyesi

Kadir Yıldız – İl Genel Meclisi Eski Üyesi

Levent Şirin – Milletvekili aday adayı

Aslıhan Dutucu Topaloğlu – Belediye Meclis Üyesi

Alparslan Kılıç – Belediye Başkan adayı

İbrahim Kabalak – Belediye Başkan Adayı

Alper Dilmen – İlçe Başkan Yardımcısı

Süleyman Onbaş – Eski Ocak Başkanı

Ali Osman Tıknaz – Kırkpınar Belde Başkanı

Ahmet Ayan – İlçe Başkan Yardımcısı

Temel Güç – İlçe Başkan Yardımcısı

 

SERDİVAN

Burhan Yangın – İlçe Kurucu Eski Başkanı

Muharrem Kurtulan - İlçe Eski Başkanı

Aydoğan Arslan – Serdivan Belediye Başkan adayı

Zeynel Asal – Mevcut Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi

Ali Osman Pırıldar – Belediye Meclis Üyesi

Kemal Yavuz – Belde Eski Başkanı

Emsal Çelepçi –Belde Eski Başkanı

Şaban Baştürk – Kazımpaşa Eski Belde Başkanı

Ahmet İzibelirsiz – Kazımpaşa Eski Belde Başkanı

Adnan Kayabaş – Büyükşehir Belediye Eski Meclis Üyesi

Burhan Girdap – İl Genel Meclisi Eski Üyesi

Süleyman Bektaş – Serdivan Belediyesi Eski Meclis Üyesi

Fethi Cin – İlçe Yöneticisi

 

SÖĞÜTLÜ

Seyfettin Yıldız – İlçe Eski Başkanı

İsmail Çelik - İlçe Eski Başkanı

İsmet Yıldız - İlçe Eski Başkanı

Mithat Aytaç - İlçe Eski Başkanı

Ayhan Bölükbaşı – Belediye Başkan adayı

Ahmet Din – İl Genel Meclisi Eski Üyesi

 

TARAKLI

Halil Gider – İlçe Eski Başkanı, Belediye Başkan adayı

İbrahim Pilavcı – İlçe Eski Başkanı

İsmail Pekmez – İlçe Eski Başkanı

Ali Kocagöz – İlçe Eski Başkanı

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ÇETİN YILMAZ 3 yıl önce

bu nasıl provakatif bir haberdir ... şimdiye kadar başta istanbul ... ankara ... izmir ... adana ... konya ... gibi büyük şehirler başta olmak üzere üst delegelerin genel merkez yanında görüş belirttiğinden haberiniz yokmu? yani binlerce diyorsunuz biz de onbinlerce yüzbinlerce 81 ilin ilçe ilçe yönetimlerini ... üst kurul delegelerini ... il yönetimlerini ... ve tüm camiadan genel merkez yanındaki insanları gazete 2023 ün kapısının önüne dökelim mi ... istermisiniz ... hem kendinize hem partiye çok yazık ediyorsunuz ...

Misafir Avatar
göktürk bozkurt 3 yıl önce @ÇETİN YILMAZ

çetin yılmaz bu partiye yazık edenler 18 yıldır ortada hepimiz biliyoruz ve siz de biliyorsunuz ki genel merkeze destek verdiğini iddia edip basına poz veren teşkilatların hepsi zorlamayla bunu yapıyor bizim gibi teşkilatlarda olanlar bunu çok iyi biliyor. utanmadan tehdit ediyorsun birde binlerce teşkilatçıyı 2023 ün kapısına yığmakla bu teşkilatları seçim öncesi sokaklara vatandaşın kapısına neden yığmadınız ? neden çalışmadınız ? bu teşkilatlar elbet sokaklara dökülecek ancak mhp işgalden kurtulup genel başkan değişince bu başarısızlıklar cezasız mı kalacak sanıyorsunuz ?

Beğenmedim! (1)
Avatar
n 3 yıl önce

sakarya'nın 7 il başkanı mı var? kalanı da 'eski başkanlar.' bu kişiler bir raya gelip seçim zamanı niye çalışmadı acaba?

Misafir Avatar
bülent gezgin 3 yıl önce @n

n. nevval. önce baş çalışır. lider çalıştırır. ama haklısın artık liderimiz yok. genel başkanımız var. eh bu da çalıştırması lazım. değil mi yani?z ama onunda etrafında şevkatsiz var, koray var, var da var. ama çalışma yok. motive gerekir. öyle torpilliden köşe yazarı olup oturulmaz. köşe yazarı olmak için dirsek ve ayak çürütmek gerek değil mi?

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
ayhan 3 yıl önce @n

boz trol

Beğenmedim! (1)
Avatar
Cemil 3 yıl önce

Bu sese kulak tıkayan düzen kahrolsun

Avatar
n. 3 yıl önce

kandırılıyor musunuz, kandırıyor musunuz?

herhangi bir genel başkan adayı önermeden” açık gözlülüğü bir ülkücüye yakışmaz. önermiyorsunuz fakat var olan genel başkanı istemiyorsunuz. niçin?

diğer 3 adaydan da elimizin beğendiğini seçelim tavrı ülkücü harekete terstir.
sizler doldurulmuş, gaza gelmiş ve ülkücü feraseti rafa kaldırmış tavır içindesiniz.

3 adaydan sadece bir tanesi ömrünü hareket içinde geçirmiş koray aydındır. onun da ‘yüce divan tehdidi vardır. diğer 2si hasbelkader mhpye adeta atanmıştır.

mhp genel merkezi sakaryada çalışmanıza engel mi oldu? niçin tüm suçu genel merkeze yüklüyor ve yedi düvelin mhpyi karıştırmaya dönük hücumunda piyon olduğunuzu göremiyorsunuz.

i̇nancım odur ki iyi niyetle imza veren delege durumu fark edecek, mhpye sahip çıkacaktır.

dimyatta pirince giderken, evdeki bulgurdan olmamak dileği ile

Misafir Avatar
somalı 3 yıl önce @n.

40 yer gezmiş n. kemal zeybek mi kutup yıldızınız? bahçeli şöyle böyle ise seçimlerde niye tunceli'den 'aday yapın beni' dedi?

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
somalı 3 yıl önce @n.

iktidara ortak olmak, iktidar olmak.. bahçeli hdp ile iktidar olsa ne var yani demeye mi getiriyor birileri? akp, açılımı durdurduğunda, anayasanın ilk 4 maddesini değiştirmeye teşebbüs etmeyeceği halde koalisyona hazırdı. chp varını yoğunu ortaya koydu, iktidar ortağı olabildi mi? bu ne yahu? kendimizi mi satacağız iktidar olmak için? oha artık!!

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
mehmet 3 yıl önce @n.

namık kemal zeybeğin bahçeli hakkında iddialarına ve cumhurbaşkanı görüştüğüne niye bahçeli cevap veremiyor mhp yı nasıl pazarladığını 7 hazıran seçimlerinden sonrada görduk 16 senedirde göruyoruz başbuğ az sayıdakı milletvekili nasıl iktidar ortağı mhpyı iktidardan uzak tutma gayretinde olanlar haindir ve mhpyı mecliste konu mankeni durumuna düşürenler çekip gitmelidirler

Beğenmedim! (5)
Avatar
Tahir ekşi 3 yıl önce

Helal olsun Sakaryalı Bozkurt'lara.

Avatar
hasan ali 3 yıl önce

millete rağmen siyaset olmaz.millete rağmen siyasetin sonu hüsrandır.

Avatar
göktürk bozkurt 3 yıl önce

n. neval hanım neden isminizi açık açık yazmaktan imtina ediyorsunuz ? neden çekiniyor korkuyorsunuz ? mhp sakarya teşkilatının çalışmasına genel merkez mi engel oldu diye sormuşsunuz, ben de size soruyorum genel başkanın çalışmasına miting yapmasına ülkücü taban mı engel oldu ya da kim engel oldu ? zira her seçim öncesi en az miting yapan en az tv programına çıkan en az çalışan lider ünvanını açık ara elinde tutuyor. şu durumu bize mantıklı bir dille izah edin de biz de genel başkana destek verelim 18 yıldır başarısız olan bir yönetime destek vermemiz için mantıklı doneler ortaya koyunda aydınlanalım. mhp gnl başkanı 7 haziran seçiminden daha 1 gün geçmeden erken seçim isterken iyi ülkücü irade 18 yıldır sırtında taşıdığı başarısız yönetimi eleştirip ilk kez seçim kurultay isteyince kötü oluyor hain oluyor öyle mi ? yahu mevcut genel başkanla devam edilse dahi kongre isteyen milyonlarca ülkücüyü hainlik paralellik ihanetle suçlayıp duruyorsunuz hangi yüzle bizden oy isteyeceksiniz

Misafir Avatar
kastamonulu 3 yıl önce @göktürk bozkurt

göktürk bozkurt, genel merkezi desteklemek için kaç lira alıyorsunuz deyip, genel merkez parti yardımını ne yapıyora geçip..sürekli 'para para para' demeliydiniz. önünü göremeyen, ülkenin içinde bulunduğu hali es geçip mhp'yi meşgul edenler hain değil akp nin gazına gelmiş kişilerdir. ayni, vaktiyle, başbuğu kötüleyip, bbp'yi kuramlar gibi.

Beğenmedim! (3)
Avatar
bülent gezgin 3 yıl önce

işte, teşkilat çalışması diye buna derim. ne istediğini, ne yapılması ve nasıl yapılması gerektiğini bilen bir teşkilat. teşekkür ediyorum sakarya. ne mutlu ki yetiştiğim ve örnek aldığım yer ve şahsiyetler. ülke çapındaki teşkilatlarımızın da bu şekilde birlik ve beraberlik içinde çalışmalarını özledik.