Ruhunuz şad olsun ve 'Öğretmenler gününüz kutlu olsun'

Bugüne kadar PKK'nın görevi başında şehit ettiği öğretmenlerimizin sayısı 157.

Yalnız öğretmenlerimiz mi? Yüzlerce doktorumuz, hemşiremiz, mühendisimiz de bölücü terörün hedefi oldu. Sadece ve sadece Türk oldukları için...

Bu ırkçı anlayışın günümüzün yeni Türkiye'sinde(!) hesabının sorulmasını bir yana bırakın ,Hükümet tarafından neredeyse eli kanlı katillere güller verildi.

Çözüm süreci adı altında şehitlerimizin üzerinden ince hesaplar yapıldı.

 
PKK'nın ırkçı terörünü lanetliyor ve 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde şehit öğretmenlerimizi saygıyla anıyoruz.


ŞEHİT ÖĞRETMENLERİMİZE OKURLARIMIZIN GÖNDERDİĞİ MESAJLAR:

 

seyitlerimizi saygıla anıyorum allah hepsinin mekanını cennet eylesin seyitlerimize dokunan eller kırılsın diyor ve şeyitlerimizi saygılarımla anıyorum sunu bilinki SEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMAZZZZZZZZZZ......

Konaklıkız, Tunceli
23:18


Bu vatan için can veren tüm öğretmenlerin toprağı bol olsun allahın rahmeti üzerinizde olsun.Sizleri hiç bir zaman unutmayacağız ve size yapılanların hesabını er geç soracağız.

Emrullah, Manisa
23:18


şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. bende mardin'de terör zamanında çalıştım. birlikte stajyerlik kursuna katıldığım iki öğretmen mardin savur ilçesinde şehit oldular.Allah ruhlarını şadetsin. o bölgeye aydınlık götürmekten başka suçu olmayan bu yüce şehitlerimiz hakında yazdıklarınız beni çok etkiledi. Bir öğretmen olarak gerçekten çok üzüldüm ve ağladım. 

Umut, İzmir
23:18


tarifi mümkün olmayan bir sızı var yüreğimde gerek şehirlerimize gerek türkiyenin durumuna belkide sorulması gereken ve sorulmasında çok geç kalınan neden sorusu ama her  ne olursa olsun şehitlermizin intikamını alıcam tarih alıcak...

Zeynep Koral, İstanbul
23:18


Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü Kutluyorum.

Doğan Sevim, İstanbul
23:18


Allah rahmet eylesin hepsinin mekanı cennet olsun Başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere herkesin öğretmenler günü kutlu olsun.

Serkan, İzmir
23:17


1937 de Tunceli'de yasananlar bugun aynen tekrar yasaniyor. Turk milleti, disinden, tirnagindan biriktirdikleriyle doguya medeniyet goturmeye, oralarin kokusmus duzenini yikmaya calisiyor. bu duzenle gecinen, agalar, seyhler, terorostler korpecik insanlarimizin canina kiyiyor. bu duzeni degistirecek kemalist irade er gec isbasina gelecek. tum sehitlerimize Allah tan rahmet dilerim.

Hüseyin Çağatay Yalçın, ABD
22:55


Çoğu 24 yaşlarında ideali olan gencecik insanları gözlerini kırpmadan öldüren teröristlere lanet olsun. PKK tarafından öldürülen Askerlerimizin, polislerimizin,  doktorlarımızın, ögretmenlerimizin hesabını bir bir soracağız. Yandaş medya acaba bu resimleri görünce ve şehitlerimiz tabutlarla gelince ürkmüyorlar mı?  Dost belli düşman belli....  Gidilecek yol belli.

Atabey, İstanbul
21:28


 

sizler yüce Türk milletinin en şerefli en mukaddes ışıklarısınız. kanınız asla yerde kalmayacaktır öğrettiğiniz bilgiler doğrultusunda sizlerin kanını kendi vücudumuzda taşıyoruz. ve öcümüzü kendi öcümüz gibi alacağız ruhlarınız şad olsun ulu önder ATATÜRK'ün öğretmen yoldaşları. rahat uyuyun.. kalbimizdesiniz

Pınar, Konya
21:28


Anılarınıza sahip çıkamadık, sizlere layık olamadık ne yazık ki... Ama henüz herşey bitmedi. Nur içinde yatın. Mekanınız cennet olsun.

Ersin, İzmir
21:16


tüm öğretmenlerimizin gününü kutlar.onları saygıyla anarız.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Ferruh Şengönül, Konya
21:15


Öncelikle Baş Öğremen Mustafa Kemal ATATÜRK ve şehit ögretmenlerimizi saygıyla anıyorum... onları umutmalı ve unutturmamalız. Ve artık sabrımız kalmadı; TÜRKİYE UYUMA KALK AYAĞA!!!

Çağdaş Davulcu, İstanbul
21:01


 

YAŞANMIŞ BİR ÖYKÜ 

Bu çilekeş mesleğin mensupları olan bizler; kuş uçmaz,kervan geçmez yörelerde devletimizin tek temsilcisi olarak en ücra köy ve mezralarda görev yaparız.Bize bu yüzden köy öğretmeni denir.Ve biz Dünyanın bütün çiçeklerini sever,onlara gözümüz gibi bakarız.

Köyde görev yapan öğretmenler okullar açılmadan Eylül ayında göreve başladıklarında alır ellerine valizlerini düşerler yollara her biri ayrı yörelerden aynı kaderi paylaşmaya,sevinçle varırlar köye.Köy tarladır,tarlasıdır onların ekecekler-biçecekler....Varsın suyu olmasın,yolu olmasın,elektrik,telefon olmasın ne çıkar.Aslan gibi yürekleri var ya.Köye varılır.

Tanışır bilişirler kader ortakları ve eğer birkaç öğretmen iseler her gün bir araya gelir zaten çoğunluğu okulun lojmanında yada müdür odasında kalır bazıları ve her an birliktedirler kader ya bu...!

Çoğu zaman bir sevda düşer yüreklerine ve kader arkadaşına vurulur,sever onu.Kendi arasında da olsa söz keserler.Bir ömür boyu beraberliğe ve bir ömür paylaşmaya bu çilekeşliği...Okulun badanasını yapar,çitleri onarır,planlarını hazırlar, akşam olunca da hep bir araya gelir çile ocağında kaynattıkları çorbayı içerler.Bu sırada kapı çalınır"bir hastası vardır"yardım ister" Memed Emmi'nin gelini doğum yapacaktır,yardım ister aman öğretmenim....koşar benim öğretmenim, çorba kaşığında bırakır açlık hislerini...

Köyle iç içe bir yaşamları vardır.Öyle ki vatandaş ineği hasta olsa,çocuğu soğuk alsa ya da elektriği kesilse,televizyonu radyosu bozulsa öğretmene koşar Onun gözünde öğretmen her şeyi bilen anlayandır.Hizmet eridir benim öğretmenim...!

O nun diğer devlet görevlileri gibi ne silahı vardır,ne koruması ne de evinde nöbet tutulur.Ama O kahramandır ŞanlıTürk bayrağını İstiklâl Marşımız eşliğinde yüreğinin rüzgârıyla daima, güzel ülkemizin özgür göklerinde dalgalandırır.Devletin bağımsızlığının timsalidir.Dağılır kara bulutlar O sınıfa girince,kara tahtanın başında ağartmaya çalışır tüm ulusun kara yazgısını.Amacı cehaletle savaşmak,elinde silahıdır beyaz tebeşir...

İŞTE HİKAYEMİZ DE BURADA BAŞLIYOR

Tarih Eylül 1994.Yer...........Hantepe Köyü köyün dört öğretmeni yorgun bir günün ardından okulun lojmanında toplanır,her birinin emeği olan sofralarını kurup çorbalarını içmeye başlarlar.

Kapı çalar. "Yardım" istercesine.Yarışta verilen start düdüğünü duymuşçasına hepsi birden ayaklanır.Kapı açılır; bir de ne görsünler ellerinde silahlar,maskeli kişiler. "çıkın dışarı" talimatıyla hepsi akşamın kör karanlığında aydınlık yüzleriyle karanlıkları aydınlatarak çıkarlar dışarı.Dışarısı ıssızdır,ölüm sessizliği kapsamıştır.Hep duyarlardı "öğretmenler kaçırıldı,öl..."Garip bir duygu sardı körpe yüreklerini...

Bunlar gönderdeki bayrağın ve temsil ettiği devletin düşmanı teröristlerdir.Ellerini başının üstüne koyup yürürler işaret edilen yöne doğru tıpkı kartallar gibi.Nesrin Bacı'm yeni bulmuştur sevgiyi sevgiliyi son bir defa tutmak ister, Cuma öğretmenin elini ellerini başından indirir yalvaran gözlerle ama sert bir talimatla tekrar aydınlık başına koyar ellerini...

Köyün dışına çıkarırlar dördünü de.Hepsi de "Acaba bi-tanıdık yüz çıkıverir mi çevreden" diye bakınır ama kör karanlık gibidir Hantepe sanki in-cin top oynuyor...Ya da onlara sahnede bu oyun oynatılırken belki de,seyirciler arasında çok sevdikleri körpe yürekli çocukları da vardı...kimbilir?

Ve kayalıklara varıldığında "DUR" talimatıyla hepsi taş kesilir.Geldikleri yol birkaç yüz metredir ama bir yaşam öyküsünü yaşamışlardır gelinceye kadar...Neler geçmişti gözlerinin önünden neler...

Ne sorgu ne sual.Suçları ne idi.Hiç anlamamışlardı. 
Ve silah sesleri... 
.............................................................! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! 
Cansız bedenlerinde feri sönmüştü gözlerinin 
Ama; 
Aydınlık yüzleri gecenin karanlığını güneş gibi aydınlatıyordu. 

**Şimdi O okulun adı 'şehit eğitimciler ilköğretim okulu dur'

(internetten alıntıdır. Şehit öğretmenlerimizi saygıyla anıyorum.)

Mahmut, Ankara
20:37


mekanları cennet olsun...

Serap, İstanbul
19:23


fitil i izmirde ateşledik artık tepki vakti kimse boşuna bu ülkede şehit olmadı.

Samet, İzmir
19:21


insanları cehaletten kurtarmak uğruna çıktığınız yolda haince kalleşçe kanınızı canınızı canlarınızı verdiğiniz bu ulusun gençleri olarak sizlere minnettarız mekanınız cennet olsun.

Yalçın, İstanbul
18:09


Yüce öğretmenlerimiz başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hepsinin toprağı bol,mekanları cennet olsun...Rahmetle ve özlemle anıyoruz.

Okan Bolat, Aydın
18:08


Kahrolsun PKK! 
Şehit Öğretmenlerimizi Saygıyla Anıyoruz.

Birkan, Iğdır
17:57


 

Görevleri Başında şehit olmuş ögretmenlerimizn ögretmenler gununu kutlar bilmelerini isterimki biz onlar gibi bu vatan için şehit olmaya her zaman hazırız. 

Gürkan, Adana
16:11


Numan ve Ayşe Konakçı çifti Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde görev yapmaktaydı. Bir gece evleri teröristler tarafından basıldı, iki öğretmenimizde acımasızca katledildi. Geride bir tek bebekleri kalmıştı. Bebeğin en büyük şansı, farklı odada yatıyor olmasıydı. Teröristler fark etmemişti onu ve kurtulmuştu... 
Ama kurtuluş denir mi buna? 
Daha 4 aylıkken annesini, babasını kaybetmişti. 
Anne sütüne doyamamıştı.
Bakımını halası üstlendi. 
O bebek büyüdü... 
Şimdi ne yapıyor bilmiyoruz. 
Tayyip, açılımını git o büyüyen bebeğe anlat...
Anne ve babasını katledenleri nasıl affettiğinizi anlat ona... 
Bugün 24 Kasım, o büyüyen bebeği de al Numan ve Ayşe öğretmenin mezarına git... 
Şehit öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutla! 
Onlara da anlat artık terörist annelerini ağlatmayacağınızı! 
Onlara da anlat teröristlerle beraber ülkeyi nasıl yönettiğinizi! 
Açılımı anlat... 
İhaneti anlat... 

Murat Kaya, İzmir
15:31


Öncelikle tüm Öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum!!Başöğretmenimiz Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ü şükran ve minnetle anıyorum!!Maalesef eli kanlı bölücü terör yüzünden saygıdeğer öğretmenler şehit oldular!!Ama İmralidaki bebek katili için yeni bir yer yapmışlar hemde 4 Milyon dolara,yani Halkımızın vergileriyle bu nasıl bir iştir!!TBMM de Şehit Anneleri Derneği Başkanı,TÜRK BAYRAĞI açınca gözaltına alınıyor!!Ondan önce dağdan inen eli kanlı teröristler için davullu,zurnalı karşılama töreni yapılıyor ve buna seyirci kalınıyor,ardından bu eli kanlı eşkiyalar serbest bırakılıyor!!Biz nerede yaşıyoruz?Maalesef Akp zihniyetinin güzel vatanımızı ne hale getirdiği ortada!!Artık bu rezilliğe dur denilmesi gerekiyor,Aziz Şehitlerimizin kemikleri sızlıyor,Şehit analarının yarasına adeta tuz basılıyor!!Artık bunu yapanlara Türkiye Cumhuriyetinde yaşadıklarını hatırlatıp,gereken ağırlığı Aziz Türk Milleti olarak koymamız gerekir!!Yeter artık işbirlikçi Akp'nin yaptığı,Akp yi ortadan kaldırmanın vakti geldi de geçiyor,daha geç olmadan harekete geçelim ve bu işbirlikçileri ortadan kaldıralım!!En önemlisi İdam Cezasını geri getirip darağaçlarını kuralım,başta İmralıdaki bebek katili olmak üzere tüm işbirlikçileri asalım!!İşte o zaman Şehit olan Askerlerimizin ve Öğretmenlerimizin ruhları rahat eder!!TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR!!!NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!

Mustafa Serhat Akman, Muğla
14:40


 

Bilirim ki öğretmenlik kutsaldır.Önderimiz Atatürk'ün dediği gibi gelecek nesil onların eseri olacaktır.Şehit öğretmenlerimizi rahmetle anar,ruhlarının şad olmasını temenni ederim.Mekanları cennet olsun. Öğretmenlerimizi şehit eden ırkçı,faşist,bölücü terör örgütü pkk'yı Türk ulusu asla affetmeyecektir.Türk solu dergisi yazarlarına da Türk milletine şehit öğretmenlerimizi unutturmadığı için çok teşekkür ediyorum.Ben de bir öğretmen adayı olarak Tüm öğretmenlerimizin 24 kasım öğretmenler gününü kutluyorum.

Korhan, Sivas
14:24


 

tüm şehit olan öğretmenlerimize tanrıdan rahmet ve ailelerine başsağlığı diliyorum.sizleride kutluyorum. böyle bir hatırlatma yaptığınız için.unutmamak dileğiyle

Türkan, İstanbul
14:16


BÜTÜN SEVGİLİ ÖĞRETMENLERİMİZİN VE EŞİMİN 24 KASIMINI KUTLARIM. AMA HEPSİNDEN DAHA ÇOK BU ÖVGÜYÜ VE ANILMAYI HAK EDEN O DEV GİBİ YÜREKLERİNDE SADECE VATAN AŞKIYLA, MEMLEKETİN DÖRT BİR KÖŞESİNE DAĞILIP ÖĞRETME AŞKIYLA YANAN GÖNÜLLERİNE KAHPE BİR KÜRŞUNLA HAYATLARI SON BULAN O BÜYÜK ŞEHİT ÖĞRETMENLERİMİZİ HATIRLAR VE UNUTMAM. O GÜZEL YÜZLERİNE BAKARIM İÇİM ACIR BİRAZ DAHA YAZAYIM DERİM BOĞAZIM DÜĞÜMLENİR, ÇIKIP HAYKIRMAK İSTERİM SOLUĞUM YETTİĞİ KADAR. AMA ANCAK AĞLAYABİLİRİM.

NUR İÇİNDE YATIN .

Ertan Övün, İstanbul
13:32


 

 

DERSİMLİ ŞEHİT ÖĞRETMEN BAYRAM KARADAĞ

Burada okul arkadaşım Bayram Aladağ'ın Eşi Nurgül (Kale) Aladağ'ı görebildim ama kendisini göremedim. Onunla ilgili de bir ekleme ben yapmış olayım. Hem de güne dair farklı bir anlamı da olsun.

"1969 yılında Elazığ ilinde doğan Bayram KARADAĞ aynı gün şehit edilen öğretmen Nurgül hanımla evlidir. Babası Bedri, annesi Nushet'tir. Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü mezunu olan Bayram ALADAĞ, Siirt Kurtalan Lisesi öğretmeni iken Tunceli ili Ovacık M.Fevzi Çakmak Lisesi Kimya öğretmeni eşi ile birlikte kaçırılarak şehit edilmiştir."

Yukarıdaki cümleler Milli Eğitim Bakanlığı internet sitesine aittir.

Bayram Aladağ Elazığ doğumlu ancak aslen Tunceli'den (Dersimden) göç etmiş Alevi kökenli bir ailenin çocuğu idi. Bölümünde derslerinde çok başarılı bir öğrenciydi. Siyaset v.s gibi konular ile ilgisi olmadığını tanıyan biri olarak söyleyebilirim.

Kendisi gibi öğretmen olan eşi ile Tunceli Ovacık'ta kaçırıldıktan sonra ölü olarak bulundu.

Öldürüldükleri dönem tam PKK'nın Tunceli kırsalına yerleşmeye çalıştığı dönemdir.

"Her kim ise" katillerini lanetliyorum.

Arkadaşıma "Hesap sorulacak gün geldiğinde bizleri içerisine gittiğiniz o ışıkların arasından izleyin" diye sesleniyorum.

Emperyalizmin bölücü dayatması ile olanlara değil gerçek barış, huzur ve kardeşlik günleri gelen kadar Öğretmenler Günü "Şehit Öğretmenlerimizi Anma Günü" olsun. Bu anmayı kesinlikle günün en başına koyalım. 

Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum...

Sevgi ve saygılar.

Tevfik Kaymaz, Kocaeli
12:37


Yazıklar olsun! Bu ülkeye yalnız Türk'ün partisi değil, Türk'ün sendikası, Türk'ün meslek birliği de lazım. 

Sinan, Denizli
12:27


 

Ruhları şad olsun. Tanrı Türk'ü korusun!

Timur Aydın, Bursa
12:14


 

KAHREDIYOR BENI HIC BIRSEY YAPAMIYORUZ. NE BICIM FELEK BU PARTILER SIYASET BIZI MAHVETTI ÖGRETMENLERIN YÜZÜNE BAKAMIYORUM!

Murat Soykan, Almanya
12:02


Gök Tanrı ruhlarını şad etsin... Bu kutsal günde terörü ve Kürt ırkçılığını lanetliyoruz... 

Kaan Bilge, Ankara
11:51


Allah Rahmet Eylesin pekakaya lanet yağdırmaya devam kimse merak etmesin pekaka tarih sahnesinden silinmeye mahkumdur... açılım soytarılığı bile kurtaramaz... Sol dünyasından ricam PKK'yı devrimci olarak kabul etmeyelim asıl devrimci Atatürk ve arkasından gelenlerdir. kişiliğimizdeki devrimleri de öğretmenler yapmadı mı? 

Hakan, Ankara
11:43


 

56 yaşındayım, ilk okul öğretmenim aklıma geldi, beni serserilikten alıp tek başına çıkaran, adam edendi. Her şeyimi ona borçluyum. Hepsi genç bu Atatürkler için nasıl yanmayalım. Hepsinin intikamı alınmalı, özellikle de katilleri kahraman yapmaya çalışan akp denen ihanet yuvasından. 

Araz Yıldırım, İstanbul
11:21


 

hiç unutmam, daha dün gibi gözlerimin önünde.. bu listedeki bir bayan öğretmen kardeşimiz, evinde demlediği çayla peynir-zeytin yerken öldürülmüştü. ve masanın üzerinde yarım bardak çay, 3 tane zeytin ve 25 gram kadar da peynir vardı! 
yeter artık! saflar belli, hedefler belli... 

Nazmi Kara, İstanbul
07:18


 

Unutmadık, Unutmuyacağız, Unutturmayacağız.
Sizler şlmediniz daima kalbimizde yaşıyor ve yaşayacaksınız! 

Fatih, Kırıkkale
03:18


 

Tahammülümüz kalmadı artık.

Samet, İstanbul
01:35


 

Ayşe Ve Numan Konakçı İçin 

Takvimler 26 Ekim 1993'ü gösteriyor,
Hava soğuk mu soğuk, ayaz var,
Diyarbakır'ın Bismil ilçesi sanki donuyor,
Kurt sesleri insanı ürpertiyor..
Dışarıda tam diz boyu kar.
Ayşe Öğretmen çayı ocağa koydu,
Ali'yi, Fatma'yı, Satı'yı eğittiler,
Okuldaki yorgunluk unutuldu,
İkisi de Mahinur'la oyuna koyuldu..
İçi sıkkın Numan Öğretmenin,
Memleketten acı bir haber mi duyacak ne.
Ayşe öğretmenim bardağı düşürüyor elinden,
"Hayırdır" diyor kendi kendine...
Ocağın alevi içini ısıtıyor,
Karlı günlerde eve girince ne hissediyorsa, aynısı oluyor.
Küçük Mahinur uyudu, çaylar yudumlandı.
Numan Öğretmen yarınki plânını yapıyor;
"İyi ki gelmişiz buralara, görmeyen gözlere göz olduk Ayşem"
Demeye kalmıyor, kapı vuruluyor:
Tak, tak, tak...
Korkunç sessizlikten sonra, ölümün soğuk yüzü...
Geçtiğimiz yaz da böyle olmuş,
Korucunun oğlu Dursun Ali anlatmıştı,
Allah, bismillah...
"Kapıyı açma Numan" diyor Ayşe Hocam:
Kapı açılıyor ve korkunç ses duyuluyor...
Tak, tak, tak...
Öğretmenlerim ölüme giderken bile mutlular sanki:
"Kalem kılıçtan keskindir, bizi öldürebilirsiniz ama
Fikirlerimizi asla, asla..."
"Allah", diyerek düşüyor olduğu yere Ayşe Bacım,
Numan Hoca da yanına kıvrılıyor vedalaşırcasına.,
Soran gözlerle bakıyor Mahinur teröristlere,
Ama cevap verecek cesaret kimde.
Sizler ölmediniz meslektaşlarım
Yaşıyorsunuz içimizde.
Ve yeni çiçekleri yetiştirmek
Artık kardeşiniz Fikret'in görevi.
İlk ders, Fikret Hoca konuşuyor:
"Bir Numan, bir Ayşe ölür;
Sanmayın vatan bölünür,
Sanmayın vatan bölünür..."
(Daha önce okuduğum çok güzel bir yazıyı paylaşmak istedim. Yazarı Muhammet Kahraman'mış.)

Burçin Yılmaz, İstanbul
01:23


 

Unutmayalım! ŞEHİT ÖĞRETMENLERİMİZİ DE UNUTMAYALIM!

Anonim, İstanbul
01:12


Gözyaşlarına boğuldum... Hele Cem Karaca'nın o hüzünlü şarkısını da dinleyince. Teşekkürler bu anlamlı günde unuttuğumuz bir gerçeği bize tekrar hatırlattınız.

Burhan, İzmir
01:01


 

Şehidimize sahip çıkamıyoruz. Bu 24 Kasımda bunu da hatırlamış olduk...

 

Kemal Bilgin, İstanbul

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.