Örtülü ödeneğin paraları nereye gidiyor?

Baş­ba­kan Er­do­ğan, em­ri­ne su­nu­lan ve mak­buz­la­rı im­ha edi­le­rek ne­re­ye, ne için
ve­ril­di­ği açık­lan­ma­yan ör­tü­lü öde­nek­ten yı­lın ilk 8 ayın­da 874 mil­yon li­ra har­ca­dı.
Tan­su Çil­ler, Nec­met­tin Er­ba­kan, Me­sut Yıl­maz ve Bü­lent Ece­vi­t’­in baş­ba­kan­lık­la­rı dö­ne­min­de top­lam mik­ta­rı 190 mil­yon 400 bin li­ra­dan ka­lan ör­tü­lü öde­nek har­ca­ma­la­rı, Er­do­ğan dö­ne­min­de re­kor kır­dı. Er­do­ğan, sa­de­ce ge­çen ağus­tos­ta 266 mil­yon li­ra har­ca­ya­rak, 4 baş­ba­ka­nın 1993-2002 ara­sın­da 9 yıl­da yap­tı­ğı har­ca­ma­yı bir ay­da 75 tril­yon li­ra bir­den geç­ti.

Yıl sonu 1.5 milyar…

Er­do­ğa­n’­ın, 2005’ten bu yı­lın Ağus­tos so­nu­na ka­dar yap­tı­ğı 8 yıl­lık har­ca­ma tu­ta­rı ise 5 mil­yar 796 mil­yon li­ra ola­rak ger­çek­leş­ti.
Ga­ze­te­ci Çiğ­dem To­ke­r’­in, in­ter­net si­te­si T24’te açık­la­dı­ğı Ma­li­ye Ba­kan­lı­ğı­’nın büt­çe uy­gu­la­ma ra­kam­la­rı­na gö­re, bu yı­lın Ocak-Ağus­tos dö­ne­min­de ya­pı­lan ör­tü­lü öde­nek har­ca­ma­sı 873 mil­yon 600 bin li­ra ola­rak ger­çek­leş­ti. Bu ra­ka­mın, yıl so­nun­da 1.5 mil­yar li­ra­ya ula­şa­rak, ge­çen yılki 1.2 mil­yar­lık re­ko­ru kı­ra­ca­ğı da be­lir­til­di. Kon­ya CHP Mil­let­ve­ki­li Atil­la Kart, “bu çok özel har­ca­ma ka­le­min­de­ki as­tro­no­mik ar­tı­şı­” bir so­ru öner­ge­siy­le Mec­lis gün­de­mi­ne ta­şı­dı. SÖZ­CÜ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.