Örgüte külliye tahsis ettiler

AKP ik­ti­da­rı­nın des­te­ği­ni ar­ka­sı­na alan PKK böl­ge­de iyi­ce at koş­tur­ma­ya baş­la­dı. Ken­di mah­ke­me­si­ni ku­rup ver­gi­si­ni top­la­yan, asa­yiş bi­rim­le­ri oluş­tu­ran ha­in­le­re, Şır­na­k’­ın en bü­yük ca­mi­si tah­sis edil­di.

TAZİYE ÇADIRI NİYETİNE

Te­rör ör­gü­tü üye­si ol­sun ya da ol­ma­sın, böl­ge­de he­men her ce­na­ze­yi pro­pa­gan­da amaç­lı kul­la­nan PKK, ta­zi­ye ça­dı­rı ku­ru­yor. Ge­çen gün­ler­de Ciz­re-Nu­say­bin ka­ra­yo­lun­da kar­şı­dan kar­şı­ya ge­çer­ken tra­fik ka­za­sın­da ha­ya­tı­nı kay­be­den Ba­rış Atak için pro­tes­to gös­te­ri­le­ri dü­zen­len­di.


DEVLET SUÇLANDI

Şır­nak ge­ne­lin­de dü­zen­le­nen pro­tes­to­lar­da ka­za­dan do­la­yı dev­let suç­lan­dı. Ba­rış Ata­k için oluş­tu­ru­lan ta­zi­ye ça­dı­rın­da bir ilk ger­çek­leş­ti. Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre Di­ya­net İş­le­ri Baş­kan­lı­ğı ile Va­li­lik iş­bir­li­ğiy­le yap­tı­rı­lan Şır­na­k’­ın en bü­yük ca­mi­si Kül­li­ye Ca­mi­i Ba­rış Ata­k için ku­ru­lan ta­zi­ye ça­dı­rı­na tah­sis edil­di. Ça­dı­rın gi­ri­şi­ne debö­lü­cü te­rör ör­gü­tü ele­ba­şı­nın pos­ter­le­ri asıl­dı, PKK’­nın renk­le­ri­ni ta­şı­yan san­dal­ye­ler di­zil­di.


GÜ­VEN­LİK GÜÇ­LE­Rİ KA­RIŞ­MI­YOR


Şe­hir mer­ke­zi­nin en bü­yük ca­mi­sin­de bun­lar ya­şa­nır­ken, gü­ven­lik güç­le­ri ise du­ru­ma mü­da­ha­le et­mi­yor. Bu du­rum­dan ra­hat­sız olan bir ka­mu gö­rev­li­si SÖZ­CÜ­’ye şun­la­rı söy­le­di:

GÜVENLİK GÜÇLERİ HAREKETE GEÇMELİ


“Ar­tık bölücü terör örgütü üyelerine kar­şı gü­ven­lik güç­le­ri­nin ken­di­li­ğin­den ha­re­ke­te geç­me gibi bir durumları yok. PKK’lılarla mücadele dev­ri ka­pan­dı. Gü­ven­lik güç­le­ri pa­çav­ra­ya dö­nüş­tü­rül­dü. Her yer bö­lü­cü ör­gü­tün li­de­ri­nin pos­ter­le­riy­le do­lu. Müf­tü­lük en azın­dan pos­ter için şi­ka­yet­çi ol­sa, gü­ven­lik güç­le­ri ha­re­ke­te ge­çe­bi­lir. Bun­la­rın da şi­ka­ye­ti yok. Al­tın­da bir mil­yon­ li­ra­lık ma­kam ara­cıy­la AK­P’­nin se­si olan Di­ya­net İş­le­ri Baş­ka­nı Meh­met Gör­mez, bel­ki ca­mi­nin ne du­rum­da ol­du­ğu­nu gazeteden okur, öğrenir.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.