MHP:MHP\'yi suçlayıp PKK\'dan nemalanmaktan vazgeç

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Başbakan Erdoğan'a sert cevap verdi;

AKP iktidarının gözden kaçırdığı ve milletten sakladığı en önemli mesele, İmralı sürecinin tamamlanmasından sonra ne olacağıdır. İmralı süreci sosyal barışı ve kardeşliği getirmeyecek, aksine yeni sorunlara kapı aralayacaktır. Bölücü örgüt tamamen siyasileşecek ve elde ettiği meşruiyeti kullanarak Türk Devleti’nin karşısına yeni taleplerle çıkacaktır. PKK, Türkiye’nin çeşitli kentlerinde yaşayan Kürt kökenli vatandaşların haklarını savunuyormuş gibi görünerek devletin başına inanılmaz gaileler açacaktır. Uluslararası alanda Türkiye‘nin önüne sürekli yeni dosyalar konacaktır. Ardından Ermeni talepleri ve öteki öngörülmek istenmeyen etnik talepler gündeme getirilecektir. Bu türden sorunlar ise global aktörlerin Türkiye’ye müdahale etmesine zemin hazırlayacaktır. O zaman Türkiye bugünleri bile arar hâle gelecektir.

AKP hükümeti; iktidar yıllarında halka gerçek niyetini göstermemiş, asıl fikirlerini kamuoyundan gizlemiştir. Önceleri, “Türk Milleti” tabirinin Türkiye’de yaşayanları temsil eden kucaklayıcı, kapsayıcı bir kavram olduğunu Başbakan Erdoğan da söylemiş, ancak İmralı sürecine girdikten sonra bundan vazgeçilmiştir. Çünkü bölücü örgüt, al takke ver külah pazarlığı için bazı hassas konuların dillendirilmemesini istemiştir.

AKP zihniyeti; siyasi hesap ve getiriler için fikirlerden, inançlardan bile vazgeçmek üzerine bina edilmiştir. İktidar partisi için hedefe ulaştıran her fikir meşrudur, her yol mubahtır. Sonunda talepleri yerine getirilen PKK olsa bile bu böyledir.

Bu süreçte milleti bölünüp ayrışmaya ikna edecek bir de Âkıl Adamlar Heyeti oluşturulmuştur. Heyete seçilenler arasında sicilli PKK’lılarla müzmin Türklük düşmanları vardır. Söz konusu heyetin bu yüzden kamuoyunda uğradığı

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ GENEL MERKEZİ BASIN BİRİMİ TARİH: 04/05/2013

yoğun eleştiriler, halk nezdinde kabul görmeyeceğine dair iktidarın duyduğu endişeleri doruk noktasına ulaştırmıştır. Çünkü bu heyetin kirli hesaplar için maske olarak kullanıldığına dair bir kanaat, halk arasında yayılmıştır. Vatandaşlarımız, söz konusu heyetin icra ettiği işlevden rahatsızdır. Bunun üzerine, toplum nezdinde ortaya çıkabilecek tepkilere iktidar ve yandaşları tarafından sorumlu arama girişimleri başlatılmış, akıllarına derhal MHP gelmiştir. Nitekim Başbakan’ın “MHP, İşçi Partisi ile kucaklaşıyor” tarzındaki akıl almaz iddiası, bu hususu doğrulayan yeni bir yalandan ibarettir. MHP’nin hiçbir şekilde İP ile fikri ve siyasi birlikteliği olmamış ve olmayacaktır. Bu iddiayı şuursuzca ortaya atan Erdoğan için artık “Yalancının mumu Kandil’de yanıyor” tabiri galatımeşhur hâline gelecektir.

Erdoğan ve yandaşlarının; partimize çamur atmaya ne kadar meraklı oldukları, kendi zihniyetlerini yüceltmek için rakiplerine iftira etmekten çekinmedikleri evvelce de görülmüştür.

Sayın Başbakan düştüğü çukurdan kurtulma adına MHP’yi mesnetsiz ve gülünç iddialarla suçlamaktan vazgeçmelidir. Erdoğan’ın bir taraftan partimizi suçlayıp diğer taraftan PKK ile aynı yatağa girdiğini millet görmüştür. O hâlde Başbakan ve ekibi PKK’dan nemalanmayı terk etmelidir.

Öyle görülmektedir ki iktidarın ve şakşakçılarının umut bağladığı Âkıl Adamlar Projesinden beklenen verim alınamayacaktır. Başbakan Erdoğan ve bölücü başı Apo’nun 63’lükler figürasyonuna “âkıl” demesi ve onları methetmesi yetmeyecektir. İllerde meydana gelen tepkilerin, Başbakan ve zihniyetine bir reddiye olduğu görülmelidir. Başbakan’ın rakamlarla küçümsemeye çalıştığı bu tepkiler, esasında millet ekseriyetinin sessiz çığlığıdır.

Türk milleti; AKP’nin havarilerine, yedi sülalelerine miras kalacak işbirlikçi damgası vuracaktır. Birazcık akılları varsa, bunlar Apo’nun projesine âlet olmamalıdır. 63’lüklere tavsiyemiz, milletin toplanıp sigaya çekmesinden önce akıllarını başlarına almalarıdır. Anaların gözyaşını istismar edip bölücülerin değirmenine su taşıdıkları takdirde, millet nezdinde değerleri olmayacaktır.

Türk milleti, bölücü örgütün talepleri doğrultusunda Türkiye’nin dönüştürülmesine ve sahip olduğu değerlerin ortadan kaldırılmasına asla göz yummayacaktır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.