MHP Lideri Devlet Bahçeli 'Eğer bunlar adamsa...'

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

 

Haksızlığa hırsızlığa ve hukuksuzluğa karşı adaletin harekete geçmesi hakkında hangi mantıkla darbe diye küçültülmüştür. İranlı suç makinesine hayırsever denilirken sorun olmayacak da savcılar ve polisler adaletin yanında durunca mı ajan, hain, haşhaşi ve komplo uydurmaları ağızlardan kurşun gibi çıkacaktır. 

 

Sayın Erdoğan bilesin ki böyle bir dünya yoktur, olamayacaktır. 17 25 Aralık rüşvet ve yolsulzuk soruşturması zahiren örtüldüğüne göre biraz tebessüm ettirici şu soruların cevabı en tabi hakkımızdır. 

 

Yatak odasında para madeni işlettiğinden Zerrab'ın önüne yatan zavallı içişleri bakanının evladına ait yedi adet çelik kasada biriktirdiği 1 buçuk milyon lira iade edilecek midir? Demek ki savcı kasaları somut delil görmemiş, paraların kaynağını merak etmemiş, makul bulmamıştır. 

 

Ayakkabı kutularına koymak gibi zararlı alışkanlığı olan banka müdürünün paralarına ne olacaktır? Montaj piyes denilen yüzlerce tape, ses ve fotoğrafın ve 29 klasörlü delil dosyasının başına ne gelecektir. 

 

17 Aralık,'tan aylar önce MİT tarafından Başbakana sunulan kara para aklama raporu nasıl imha edilecektir. 700 bin liralık saat ne olacaktır? 

 

Bakaracı Makaracı eski bakanın aldığı 5'er yüz bin dolarlık paralara ne olacaktır? 

 

Bundan sonra insanın adamım, şuyum buyum diyerek ortalık yerde gezecekler mi? Seçeneğimiz maalesef yoktur eğer bunlar adamsa, adamlık ve insanlık silbaştan tekrar tarif edilmelidir. 

CANLI YAYIN:

 

17 Aralıkta babayla evladı arasında geçen para sıfırlama sohbeti, soygun konusunda uzmanlaşmak isteyen acemi çaylakların dinlemesi gereken diyaloglara ne olacaktır. Para sıfırlanabilir velakin adalet sıfırlanamaz. Hukuk sıfır çekmez çekemez. 22 Nisan 2014 tarihli Meclis grup konuşmamda 17-25'in kimin sıfatı olduğunu boşuna söylemedim. 17-25 Rumuzlu kişiye sesleniyorum. O kendini iyi bilecek. Değil Çankaya'ya değil sözde Aksaray'a uzaya da çıksan nefesimiz ensende elimiz yakandadır. 

 

Türkiye'nin ilk yaralayıcı yolsuzluk enkazını mutlaka temizlemek şarttır. Görevi ne olursa olsun şüphelileri mahkemeye çıkarmak bizim namus borcumuzdur. Türk milleti 17-25 Araık defterini kapatmamıştır. 

 

Bu hamur daha çok su götürecektir. En büyük yaptırım vicdandır. Fazilet ahlaki olgunluktur. Faziletli insan vicdanı rahat insandır. Beraat önce kalplerdedir. Binlerce şükür ki MHP faziletli mensupları ahlak kahramanlarıdır. Hırsızla kavgamız, hainle mücadelemiz, rüşvetçiyle husumetimiz şevkle sürecektir. 

 

Ta ki dünyevi adaletten kurtulma hesabında olanların, takipsizlik kararı olmayan ilahi adaletteki perişanlıkları göresiye kadar duruşumuzda bozulma olmayacaktır. 

 

Dünya alem seferber olsa, biz çalana hırsız deriz, haksızlık yapanlara zorba deriz, hakkı inkar edenlere de iblis demekten çekinmeyiz. 

 

Davutoğlu Adalet Bakanlığı brifiniginde adaletin ikame edilmediği düzenlerin sürdürülebilir olmadığını söylemişti. Bir tv programında yargı bağımsızlığı ve adalet mefhumunun yerleşmediği bir ülkede kimse kendinden emin olamaz diyerek doğru söylemiştir. 17-25 Aralık üzerindeki tahribattan sonra sözü sayın Davutoğlu'na bırakıyor. İfadesinin ne kadar arkasında durabilecğeini merak ettiğimi ifade etmek istiyorum. Sayın Davutoğlu iki seçenekli sorum şudur: 17-25 soruşturmasının kapatılması ihanet midir değil midir? 

 

Karmakarışık bir dönem içinden geçtiğimiz milli mukavemetimizin ağır hasar aldığı malumdur. AKP hükümeti Türkiye'yi süreç denilen, pazarlık girdabına hiç sıkılmadan savurmuştur. 

 

Bölücülük dallanıp budaklanmıştır. Bir eli kan bir eli katran olan küresel cephe birbirine sarılan tutunan ve Türk tarihindeki en çirkin ikili olan AKP ile ahiretliği PKK,'yı aynı anda kullanmaktadır. 

 

Hükümetin tek meşgalesi süreç rezaletidir. Her fırsatta süreç felakettir ihanettir, çözüm çözülmedir dedik. Mihenk taşı olarak gördüğümüz kıdemli siyasi aktörlerin milleti aldatmalarına devamlı pembe tablolar çizmelerine tepki gösterdik. Terör bitiyor dediler bırakın bitmeyi bilakis arttı. 

 

Huzur geliyor, barış gülleri açtı dediler, fakat gelen huzur değil hüsrandı. Çiçeklenen gül değil nifak tohumlarıydı. Silahlar gömülecek dediler, PKK militan takviyesi yaptı. Çocuklar bölük bölük dağlara kaydırıldı. Hepsi baştan ayağa silahlandırıldı. Analar ağlamayacak, şehit haberi gelmeyecek çatışmasızlık olacak dediler, ne var ki yalan mumun yatsıya kadar yanacağını unuttular. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.