İhanette Yeni Oyun!

  -AKP-PKK tiyatrosu,10 maddelik ihanet anlaşmasını hazmettirebilmek için, seçim öncesi yeni bir oyunla sahne aldı.

-Cumhurbaşkanı Erdoğan, kaçak sarayında iyi polisi oynayıp rest çekiyor, Bülent Arınç ve hükümet, kötü polisi oynayıp savunuyor.

-PKK fırsatı ganimet sayıp Nevruz bahanesiyle vatanı bölme yolunda yeni kalleşlikler sergiliyor ve tehditler savuruyor.

-İmralı canisi ise hükümet iradesini ele geçirmiş olmanın rahatlığı ile yeni ev ödevleri hazırlayıp talimatlar yağdırıyor.

HÜKÜMET-kaçak saray ve İmralı arasındaki ihanet tiyatrosunda yeni bir senaryo sahneye konuluyor. AKP hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milleti aldatmak için  sözde birbirlerini eleştirdikleri saatlerde  terör örgütü bir kez daha Nevruz bahanesiyle Diyarbakır'da gövde gösterisi yaptı. Bebek katili posterleri ile PKK paçavraları altında Öcalan'ın mektubu okundu. Öcalan sadece PKK'ya kongre çağrısı yaptı, "silah bırakın" demedi.

AYNI saatlerde hükümetle kaçak saraydaki Cumhurbaşkanı arasında "iyi polis, kötü polis" oyunu oynandı. Bebek katiliyle şeref masaları kurup ihanet pazarlıklarını başlatan Erdoğan, "Kürt sorunu yoktur" diyerek, milletle alay etmeyi, "izleme heyetini ve Dolmabahçe açıklamasını doğru bulmuyorum" diyerek, daha da ileri götürdü.  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Erdoğan'a "işimize karışma" mesajı gönderdi. Erdoğan, "Bunlar konu mankeni arıyor" sözleri ile cevap verdi.

 

 

AKP-PKK tiyatrosu,10 maddelik ihanet anlaşmasını hazmettirebilmek için, seçim öncesi yeni bir oyunla sahne aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan kaçak sarayında iyi polisi oynayıp rest çekiyor, Bülent Arınç ve hükümet kötü polisi oynayıp savunuyor. PKK fırsatı ganimet sayıp Nevruz bahanesiyle vatanı bölme yolunda yeni kalleşlikler sergiliyor ve tehditler savuruyor. İmralı canisi ile hükümet iradesini ele geçirmiş olmanın rahatlığı ile yeni ev ödevleri hazırlayıp talimatlar yağdırıyor.

Hükümet-kaçak saray ve İmralı arasındaki ihanet tiyatrosunda yeni bir senaryo sahneye konuluyor. AKP hükümeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milleti aldatmak için  sözde birbirlerini eleştirdikleri saatlerde  terör örgütü bir kez daha Nevruz bahanesiyle Diyarbakır'da gövde gösterisi yapıtı.

Bebek katili posterleri ile PKK paçavraları altında Öcalan'ın mektubu okundu. Öcalan sadece PKK'ya kongre çağrısı yaptı, "silah bırakın" demedi. Aynı saatlerde hükümetle kaçak saray'daki Cumhurbaşkanı arasında "iyi polis, kötü polis" oyunu oynandı. Bebek katiliyle şeref masaları kurup ihanet pazarlıklarını başlatan Erdoğan, "Kürt sorunu yoktur" diyerek, milletle alay etmeyi, "izleme heyetini ve Dolmabahçe açıklamasını doğru bulmuyorum" diyerek, daha da ileri götürdü.  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Erdoğan'a "işimize karışma" mesajı gönderdi. Erdoğan, "Bunlar konu mankeni arıyor" sözleri ile cevap verdi.

 

 "ERDOĞAN, HEYETTEKİ İSİMLERİ ÇOK SEVER VE ÇOK TAKDİR EDER" 

Ankara'da "Barış Kenti Kudüs" zirvesinde yaptığı konuşmanın ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın sözler, ihanet yolunda sergilenen oyunun ilk perdesi oldu ve Ankara'nın yeni gündem maddeleri arasında yer aldı. Arınç, "İzleme komitesine ihtiyaç olduğunu, bunun faydalı sonuçlar verebileceğini düşünüyoruz hükümet olarak ve bunu uygulamakta da kararlıyız" diyerek, sözde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a göndermeler yaptı.

Arınç, yaklaşık 3 yıl önce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakan iken "Akil İnsanlar Heyeti" nin bizzat kurulmasına öncülük ettiğini hatırlatarak, "Bu isimleri kendileri de çok sever, çok takdir eder. Bildiğiniz gibi akil insanlarla da, ben yanında olduğum için biliyorum, en az 3-4 defa toplanılmıştır. Raporları da müzakere edilmiştir. Daha sonra da Sayın Başbakanımız, bugünkü Sayın Davutoğlu'nu kastederek söylüyorum, yine kendileriyle saatler süren görüşmeler yapmış ve Çözüm Süreci konusunda bu kişilerin düşüncelerini almıştır" dedi.

Arınç, "Akil İnsanlar Heyeti" nde yer alan herkes hakkında olumlu düşünceye sahip olduklarını da öne sürdü.

 

 "CUMHURBAŞKANI HER ŞEYİ ÇOK İYİ BİLMEKTEDİR" 

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve hükümetin 6 aydan bu yana Çözüm Süreci'ni başarılı bir sonuca ulaştırmak için gayret sarf ettiğini öne süren Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yani bugün yapılanlardan ve bugün geldiğimiz noktadan, yarın geleceğimiz noktadan Sayın Cumhurbaşkanımızın habersiz sayılması mümkün değildir, her şeyi çok iyi bilmektedir ve Sayın Başbakanımız haftalık görüşmelerinde, Milli Güvenlik Kurulu toplantılarında veya ne zaman emretmişse kendisine bilgi sunulmaktadır. MİT Müsteşarı ile görüşmelerinde, Sayın Başbakanımız ile görüşmelerinde, Çözüm Süreci'nde aktör olan bakan arkadaşlarımızla görüşmelerinde bu konular kendilerine etraflıca arz edilmektedir." Arınç'ın bu sözleri, Cumhurbaşkanının doğru söylemediğini ve her şeyi bildiği halde tribünlere oynadığını ibret verecek biçimde belgeledi.

 

VE SAHNEDE ERDOĞAN...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan cevap ise gecikmedi.  Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığının Anemon Otel'de düzenlediği akşam yemeğine katılan Erdoğan burada yaptığı konuşmada STK temsilcilerine seslendi. Erdoğan'ın konuşması sırasında kullandığı "Bunlar konu mankeni arıyor" sözleri  dikkat çekti.

 

 "10 MADDENİN NESİNİ KABUL EDEYİM?" 

Dolmabahçe'de HDP heyeti ve hükümet temsilcilerinin görüşmelerinin ardından birlikte açıklama yapılmasını doğru bulmadığını söyleyen Erdoğan, İzleme Kurulu konusunda da hükümetle kendisi arasında bir mutabakat olmadan hareket edildiğini belirtti.

Ukrayna'dan dönerken uçakta yandaş gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, "Kürt sorunu yoktur" sözlerinden sonra Dolmabahçe'de Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile HDP'li Sırrı Süreyya Önder'in aynı anda açıklama yapmalarını doğru bulmadığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 maddelik prensip mutabakatı olarak sunulan metne de itiraz etti, "Bu metnin demokrasi adına neresini kabul edeceğim, o konuların demokrasi ile yakından uzaktan alakası yok" dedi.  Erdoğan, İzleme Kurulu'na karşı olduğunu tekrarlarken, "Hükümetle Cumhurbaşkanı her an her konuyu görüşüyor diye bir şey yok" diyerek Dolmabahçe ve İzleme Kurulu konusunda hükümetin kendisi ile mutabakata varmadan hareket ettiği mesajını verdi. Hiçbir gazeteci de "Sizin Dolmabahçe'de 'aklı karışıklar've topçu- popçularla yaptığınız toplantılarda alınan kararlar nasıldı" diye soramadı.

ortadoğu

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.