Gaziantep’te 40 IŞİD Militanı MIT’e Verildi!

İd­di­a, ya­zar­la­rı ara­sın­da es­ki AK­P’­li Den­gir Mir Meh­met Fı­ra­t’­ın da bu­lun­du­ğu ha­ber si­te­si Gri­hat’­ta yer al­dı.

Gri­ha­t’­a ko­nu­şan üst dü­zey bir em­ni­yet yet­ki­li­si, Ga­zi­an­te­p’­te bu­lu­nan din­ci mi­li­tan­la­rın, IŞİD ile ta­kas ya­pıl­ma­sı için Mİ­T’­e tes­lim edil­di­ği­ni öne sür­dü.

Bu­nun üze­ri­ne Ga­zi­an­tep Em­ni­yet Mü­dür­lü­ğü Ya­ban­cı­lar Şu­be­si­’n­de bu­lu­nan ve sa­vaş­ma­ya gi­der­ken ya­ka­la­nan 40 ka­dar IŞİD mi­li­ta­nı, MİT gö­rev­li­le­ri­ne tes­lim edil­di.

Ay­nı yet­ki­li, bu­nun dı­şın­da bir çok IŞİD mi­li­ta­nı­nın da ta­kas için MİT ta­ra­fın­dan tes­lim alın­dı­ğı­nı ile­ri sür­dü.

“IŞİD 100 milyon dolar fidye istedi”

Onlar var mı?

MİT’e tes­lim edi­len­ler ara­sın­da Niğ­de­’de bi­ri po­lis, bi­ri ast­su­bay üç va­tan­da­şın öl­dü­rül­dü­ğü sal­dı­rı­yı ger­çek­leş­ti­ren IŞİD üyesi İs­viç­re va­tan­da­şı Arnavut asıllı Çen­drim Ra­ma­da­ni , Al­man va­tan­da­şı Ben­ja­min Xu ile Ma­ke­don­ya­lı Mu­ham­med Za­ki­ri­’nin olup ol­ma­dı­ğı me­rak edi­li­yor.

Haber Kaynağı : sözcü
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.