Erdoğan\'dan Cemaate;İtikadsızlar

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Osmaniye mitinginde konuştu.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları

- Tüm Osmaniye'ye selamlarımı sevgilerimi yolluyorum, muhabbetle selamlıyorum

- Kardeşlerim meteorolojik durum sebebiyle maalesef Niğde'den buryaa yetişmemiz gecikmeli oldu. Hakkınızı helal edin.

- Sivas'ta bir şey söyledik, uzun ince bir yoldayız gidiyoruz gündüz gece dedik. Gideceğiz gündüz gece. bugün 12. ildeyiz.

- Millet hizmetkarına, başbakanına sahip çıkıyor, ülkesine bayrağına istiklaline sahip çıkıyor. sandığına sahip çıkıyor.

- Bugüne kadar olanlardan çok farklı bir seçime giriyoruz 

(pankartı indirtti)

- İstiklalimize güç katacağımız istikbalimizi aydınlatacağımız bir seçime giriyoruz. 

SEÇİMİN SONUCU BELLİ

- Burada şu çok önemli hususları sizlerle paylaşmak istiyorum. 30 mart seçiminin sonucu belli oluyor. Ak Parti bir kez daha gümbür gümbür geliyor.

- Ak Parti mahalli seçimlerde yeni bir rekora hazırlanıyor. Sandıktan bir kez daha birinci parti olarak çıkıyor. Anketler, sokak, meydanlar bunu gösteriyor.

- Biz ne kadar biliyorsak muhalefet de o kadar biliyor.

BİTLİS'TE BİRLEŞEN PARTİLERE YÜKLENDİ

- Dün bir haber aldım siz de duydunuz. Bitlis'te bir araya gelmişler. Bakın nasıl birleşiyorlar. CHP, MHP, BBP, DSP ve DP. 5'i bir olmuşkar. Topunu bir yere koysan yüzde yedi yapıyor Bitlis'te. 40 çürük yumurtadan bir sağlam yumurta olur mu? Omaz. Kaybedeceklerini bildiklerinden şimdiden kara propaganda yapmaya başladılar ne diyorlar, sandıkta hile olacak.

- CHP'nin genel müdürü ile MHP'nin başkanı ruh ikiziler. Şimdi bir üçüncü buldular yanlarına. Pensilvanya'daki zat. üç kafadar bir araya geldi şimdi

- Biz cami imamlarını bilirdik de bunların kendilerinin imamı var.

ABLALAR GELİP CENNET VE CEHENNEM SATABİLİRLER

- Ben de şaşırdım baya safmışız. İmamların yanında bir de ablalar var. Bu ablalar kapınızı çalabilirler. Ak Parti dışında CHP'ye MHP'ye oy verin diyebilirler. Cennet Cehennem satabilirler. Bunlara benim başörtüme siz engel oldunuz diyeceksiniz. Sizin imamınız benim başörtüme furuattır dedi, açın başınızı dedi, diyeceksiniz. Öyle mi? 

- Bu başbakanınız oradan geldi mi? 4 çocuğu da oradan geldi mi? Bitti. Ayrım olsun diye demiyorum. Biz çok çile çektik. Fakat biz ayrım yapmadık. Şu anda bu kainatın imamı başların açılmasını tavsiye etti. Üniversitelere öyle girin dedi. Şimdi de utanmadan sıkılmadan kapılara geliyorlar.

- Savaş Ay bir röportaj yapmış bu imamla, belki dün akşam dinlemişsinizdir. Orada ne diyor? Ben Hazreti Cebrail'i çok severim. hatta o hatrıma geldiğinde burnum sızlamaya başlar. hayatımda bir kez oy kullandım onun dışında kullanmadım. Hz. Cebrail parti kursa ona oy vermem. Ben bu zata gönül veren kardeşlerime sesleniyorum, bunu diyen zat kalkıyor CHP ve MHP'ye oy verin diyor. bunu nasıl anlatacaksın? Oraya gönül veren saf ihlaslı kardeşlerime sesleniyorum. Gelin 30 mart'ta bu oyunu bozun diyorum.

- MHP'nin genel başkanı bizim şu anki durumumuza o daha önce düşmüş. Okyanus ötesine daha önceden verip veriştiriyordu. Şimdi araları kıyak. Demek bir öyle bir böyle oluyormuş. 

- Benim size anlatacaklarımı burada olamayanlara ulaştırırsanız 30 mart çok farklı olacaktır.

- Kardeşlerim biz göreve geldiğimizde bizim milli gelirimiz 230 milyar dolardı. şimdi 800 milyar dolar. tabi ben bburada özellikle MHP'ye gönül veren CHP'ye gnül veren kardeşlerime de sesleniyorum. Biz görebi kimden aldık? MHP'den aldık. 5 yıl orada durması gerekiyordu. 3.5 yılda kaçıp gitti.

 - 230 milyar dolardan 10 senede 800 milyar dolara çıkardık. İhraatımız 36 milyar dolardı. 79 senede 36 milyar dolar ama biz bunu 10 senede 256 milyar dolara çıkardık.

- MHP borçlandı borçlandı borçlandı bize IMF'e 23.5 milyar dolar borç bıraktı. Peki ey MHP, sayın genel başkan bu 23.5 milyar dolar borcu kim ödedi. biz ödedik. 2013 mayısında bunu sıfırladık.

- Merkez Bankası'nın kasasında 27.5 milyar dolar vardı. 79 senede. Şimdi MB'nın kasasında 124 milyar dolar var. Yolsuzlukların olduğu bir iktidar bu borçları ödeyip MB'nın gelirini bu seviyeye getirebilir mi?

- 79 senede 6100 km'den 17 bin km bölünmüş yol yaptık.

- İşçi memur kardeşlerim sizi yıllarca sömürdüler. Zorunlu tasarruf adı altında sizden para kestiler mi? Ben geldiğimde bu 13.5 katrilyondu. Bir devlet işçisine memuruna borçlu olabilir mi? Ne yaptık? Sendikaları topladık bu borçları ödedik.

- Bitmedi dediler ki bir borç daha var. Konut edindirme yardımı adı altında da para kestiler. bu da 3.5 katrilyon. bunu da biz ödedik. hala ödüyoruz. yeni borçlar var. 17 katrilyon.

- Cumhuriyet tarihinde yapılan okulların yarıdan fazlasını biz şu 10 yılda yaptık. Kitaplarınızı okul sıralarında ücretsiz bulabiliyor musunuz?

- Buradaki üniversitede okuyan öğrencilerimizin aldığı burs 45 liracıktı. Şimdi beslenme yardımıyla birlikte 300+200 lira 500 lira alıyorlar. 

- Adalet sarayları, emniyet sarayları, enerji, doğalgaz, geldiğmizde 3 ilde doğalgaz vardı. Şimdi 73 ilde var.

TÜRKİYE'Yİ MONTAJ KASETLERLE ESİR ALMAK İSTİYORLAR

- Bkıyoruz kirli kirli işler peşinde CHP dolaşıyor. MHP dolaşıyor. Türkiye'yi montaj kasetlerle esir almak istiyorlar. Buradan MHP'nin Başkanına çok basit bir soru soruyorum. sayın genel başkan neden susuyorsun? milletvekillerinin görüntülerini yayan bunlar karşısında neden susuyorsun? milletvekili seçimlerinde görüntülerini bunlar yayınladı neden susuyorsun? Ey genel başkan yahu Gezici'lere sahip çıkmak sana mı kaldı? İstanbul'un fehtinden rahatsız olanlara sahio çıkmak sana mı kaldı? Bizans kıyafeti giyenlere sahip çıkmak sana mı kaldı?

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ VURGUSU

- Merhum Bediüzzaman Said Nursi çok cefa çekti. Ölmesine yakın Isparta'dan Urfa'ya gideceğiz dedi. Orada çeşmenin başında durdu dağın adını sordu. Gavur dağı dediklerinde Buranın adı Nur Dağı olsun dedi. Arkasından da bir kez daha dedi: Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır dedi. Polisler onu tekrar Isparta'ya götürmek istiyor. Urfa halkı sahip çıkıyor. İzin vermiyor. Demokrat Parti Başkanı silahını masanın üzerine koyuyor götüremezsiniz diyor. Burada bunlar olurken o Hakk'a yürüyor. 

- Onun izinden gittiğini iddia edenler onun vatanından kaçıp Pensilvanya'ya gidiyor geri dönmüyorlar. Dönmedkleri gibi burayı karıştırıyorlar.

MHP'YE ŞEBEKEDEN AYRIL DAVETİ

- CHP zaten kasetlerin partisidir. Şu anki zat kasetle geldi. Ksetle gidecek. Ama ben şunu anlamıyorum MHP'nin ihanet şebekesiyle işbirliği yapmasını hareket yapmasını kimse izah edemez. Bu işbirliğinin altından kalkamaz. 

- Bizim derdimiz var. Planlarımız projelerimiz var. Bunların nesi var. Beş yıl önce bıraktığımız Osmaniye Belediyesi neyse bakıyorum bugün yine aynı. Şu yollara bakıyorum bütün bu duble yollar bizim yaptıklarımız. 3.5 katrilyon on yılda biz Osmaniye'ye yatırım yaptık. Ve hamdolsun 30 yıldır canımızı yakan terör belasından da yavaş yavaş kurtuluyoruz. 1 yıldır Osmaniye'ye terör nedeniyle şehitler gelmiyor. Şehit meselesi böyle çözülürken ekonomiyi de büyütüyoruz. dünyanın en gelişmiş ülkelerinde ekonomi çökerken biz % 4 büyüme kaydediyoruz.

- Gençler size sesleniyorum (Rabia işareti yaparak) bu işaretin anlamını unutmayın. Afyon'dan yola çıkarken dedik bu işaretin 4 anlamı var: bir, tek millet; iki, tek bayrak; bizim bayrağımızın yanında başka bayrak asla düşünemeyiz, üç, tek vatan, ama bu tek vatan 780 bin km ile tek vatan. Batı'yı al Doğu'yu Güneydoğu'yu bırak. yok böyle bir şey. 7 bölgeyle hep birlikte 780 bin km ile tek vatan. Bu vatan topraklarımız üzerinde kimseye operasyona müsade etmeyiz. Dördüncüsü tek devlet. bu devletin içinde de paralel ddevlete müsade etmeyiz. Onların da inlerine gireceğiz ortaya çıkartacağız. Hiç endişeniz olmasın. 

ÜCRETSİZ TAKVİYE KURSLARI VERECEĞİZ

- Benim sizden bir ricam var. Bu paralel yapıların Osmaniye'de de dershaneleri olabilir. Ben diyorum ki bu dershanelerden çocuklarınızı çekip alın. Okullarından da alın. Devletimizin okulları yeter. Biz haftasonlarımıza gerekirse devlet olarak haftasonlarında yavrularımıza takviye kursunu ücretsiz olarak vereceğiz. Öğretmenlerimize bu takviye derslerin ücretlerini de biz vereceğiz. Neden? Bu dershaelerden yıllık 1 milyar dolar rantları vardı. Bu rantları gitti diye bu kadar yaygara koparıyorlar. Ve bunların gazeteri televiziyonları sakın ha! Bunların gazetelerinde yalan var dolarn var takiyye var.

İTİKAD NOKTASINDA DA SAPIKLIK İÇİNDELER

Bakın geçen gün Peygamber Efendimizi televizyon kanallarında gökten indiriyor kamyonete bindiriyorlar. İtikad noktasında da bir sapıklık içinde bunlar.

- Bu ne denli bir edepsizliktir ki Peygamber Efendimizi mirac'tan indirip kamyonete bindiriyor arkasından da yürüyorlar. 

- Ülkemiz güçleniyor. Altyapıyla üstyapıyla güçleniyoruz.

BİZ LAF MİLLİYETÇİSİ DEĞİLİZ İCRAAT MİLLİYETÇİSİYİZ

- Bunlar milliyetçiyiz diyor. Milliyetçilik nasıl olur milletini sevmekle olur. Biz bu millete efendi olmadık. hizmetkarı olduk. Etiyopya'nın Harar şehrine gittik Harar Türkleri'ni ziyaret ettik yardım götürdük. Moğolistan'a gittik Duka Türkleri'ne gittik. Orhun Yazıtlarının olduğu yer 42 km yol var. çöl gibi bir yer. Orhun yazıtlarını ele aldık müzeye dönüştürdük. 42 km yolu asfalt yaptık.

- Mustafa Kemal'in babasının evini bulduk restore ettik. Kırım Türkleri'ne Ahıska Türkleri'ne biz sahip çıktık Kanuni Sultan Süleyman türbesini de Zigetvar Kalesi'ni de yeniden inşa ettik.

- Bizim iktidarımız laf milliyetçiliği yapmıyor. İcraat miliyetçiliği yapıyor.

- 2023'e kadar bu takvim içinde Karaman'dan başladık bu tarafa doğru geliyor. Güney Hızlı Tren hattını tamamlayıp Osmaniye'yi Yüksek Hızlı Tren hattına dahil ediyoruz. 

MARMARAY BUNLARI ÇILDIRTIYOR

- Bunları Marmaray çıldırtıyor. Boğaz'ın 62 km derinliğinden bu AK Parti bu Marmaray'ı nasıl yaptı? buna çıldırıyorlar. İki gün sis oldu İstanbul'da. Bu Marmaray'dan günde 300 bin kişi geçti. 

- Yavuz Sultan Selim köprüsünü yapıyoruz. CHP bundan da rahatsız. 250 metrelik kuleler yükseldi. Şimdi asma. 4 gidiş 4 geliş. ortasından da tren gidiyor. Bizim ecdadımız Fatih gemileri karadan yürüttük. Biz de şimdi denizin altından yürütüyoruz. Ve onun güneyinden iki katlı bir tünel daha geçecek. 2015'te onu da açacağız. Oradan da otomobiller geçecek.

- Yavuz Sultan Selim köprüsünü de 2015'te açacağız..

- 3. havalimanını da yapıyoruz. Cebimizden bir kuruş para çıkmıyor. 

- Bizim yaptıklarımıza bunların hayali bile ulaşamaz. 

- İnşallah temelini önümüzdeki Mayıs ayında atacağız.

- Sizlerden bugün tekrar helallik bekliyorum. 27 günün 27. si de gitti 26 gün kaldı. 

- Artık meslek liselerinden mezun olanların önünden katsayı engeli kalktı mı? istediğiniz yere girebiliyor musunuz? Başörtüyle girebiliyor musunuz? Ülke bölündü mü?

- Bu yeni Türkiye! bunu böyle göreceğiz. adımlarımızı böyle atacağız. eğitim öğretimde eksiklerimiz olduğunu biliyorum. İşte FATİH projesi. etkileşimli tahtalar yerleştirilmeye başladı mı? Tablet bilgisayar dağıtılmaya başladı mı? Bir an önce diğer eksikleri de gidereceğiz.

- MHP genel başkanının memleketinde bunları söylemek ağırıma gidiyor ama ne yapayım? Eseri yok! Olsaydı hizmet etseydi önce ben alkışlardım. Hele geçen bi laf etmiş. beni kulağımdan çekip indirecekmiş. Uçaktan inmiyormuşum. Yahu sen uçma özürlüysen ben ne yapayım?

KAYNAK : ROTAHABER

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.