Erdoğan Türk Milliyetçiliği'nden Sonra Türkçülüğü de Ayaklar Altına Aldı!

Daha önceki söylemlerinde "Türk Milliyetçiliğini" hedef alan Tayyip Erdoğan yaklaşan seçimler nedeniyle yine söylem değiştirdi.Milliyetçi oyların hedef olarak belirleyen Erdoğan bu kez de Türkçülük ayrımcılıktır ifadesini kullandı.
Erdoğan sık sık şiirlerle bezediği muhtarlara konuşmasında  "Türküm diyebilirsin bu senin en tabii hakkındır. Ama Türkçüyüm dersen ayrımcısın" ifadelerini kullandı. Kürdüm diyebilirsin bu senin en tabi hakkındır. Ama Kürtçüyüm dersen ayrımcılık yapmış olursun. Bizi yaradan Allah ‘biz sizi kavimler halinde yarattık’ diyor. Birbirinizle iyi anlaşasınız, tanışasınız diye böyle yarattık diyor. Üstünlük kavimle değil, ırkla değil, Allah’a kim daha yakın ise en üstün odur." ifadelerini kullandı.

“YERLİLİK VE MİLLİLİK KÖKEN ÖTESİ, MEŞREP ÖTESİ, SİYASİ SINIRLAR ÖTESİ BİR ANLAYIŞTIR”
Yerlilik ve millilik köken ötesi, meşrep ötesi, siyasi sınırlar ötesi bir anlayıştır. Bunu idrak edemeyenler, ihtiyaç duyduğumuz birlik beraberlik kardeşlik iklimini zehirliyorlar. Bir kez daha söylüyorum. Eğer mesele siyasi rekabetse siyasi mücadeleyse ben bundan asla kaçmadım, kaçmam. Ömrümün 40 yılı bu mücadeleyle geçti. Burada sözünü ettiğimiz konu ise, ülkenin ve milletin bekası mücadelesidir.

GAZETE2023


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
horoz 6 yıl önce

Türklük ve Türkçülük ayrımcılık değil ayrıcalıktır. sen Türk olmadığın için bunu bilmez anlayamazsın

Avatar
Enver Özçağlayan 6 yıl önce

Türklük, bir ırka, kavme mensubiyet sıfatıdır.Ki bunu bizi yaratan Allah aynen bildirmekte; kişinin mensubiyetini bilmenin birbirini tanımaya, sevmeye, kolay anlaşmağa ve gönül birliğine ulaşmağa vesile olacağına olacağını ifade ile bu duyguların daha gelişebileceğine işaret eder. Türkçülük ise bu mensubiyetten yana olanların müşterek şuur halidir.Müşterek şuur diğer Türk unsurlarıyla da ilişki kuracağından, bunu arzulamayanlar tarafından da hoş karşılanmazlar.Oysa doğru şuur ve düz düşünce İslamın hadimi ve kırbacı olan Türklerin biraraya gelmesini, Turan'ın ihya edilmesini hem Türklüğün, hem de dünyanın geleceği açısından gerekli-zaruri görür.

Avatar
bülent gezgin 6 yıl önce

bu kafayı yemiş. gidiyor geliyor galiba... bu kadroda olanların çalışabilir raporu alması diye bir şey söz konusu değil mi?

Avatar
Deli Kurt 6 yıl önce

Bir Türk'çü olarak biz seni zaten ayaklarımızın altına aldık yez-it..

Avatar
bülent gezgin 6 yıl önce

cibiliyetsizler ancak bu kadar yapar.

Avatar
Mehmet Batuhan Yarseven_ 061 4 yıl önce

Başınıza böyle milliyeti belirsiz insanlar getirirseniz kendisi Türk olmadığı için milliyetçiliği ayaklar altına aldık der.
kendi milliyetsiz çünkü. Elhamdullillah Müslümanız.
Bu ülkede 60 milyon Türk kökenli olarak bu devletin 1000 yıllık sahibiyiz. herkese sayımız var.
Ama eğer siz Türklüğü ayaklar altına aldık derseniz bunu unutmayız ve bir gün mutlaka biz de o milliyetsizleri ayaklar altına
alırız. herkes haddini bilecek. Beğenmeyen milliyetsizler Gürcistana Yunanistana gidebilir. Burası Türkiye biz Türkler burayı kanımızla aldık kanimizla veririz.

Avatar
Aslan Akbey 6 yıl önce

bu haberi yapan arkadaş sen bilmiyomusun? Türkçilük Türk Milliyetçiliğinin fikir hayatındaki adıdır. Yani her ikisi de aynı anlamı taşır. rte zaten hertürlü milliyetçiği ayakları altına alarak Türkçülüğe de hakaret etmişti.

Avatar
Türk Milliyetçisi 2 yıl önce

Ulan bu adamın Türklükle ilgili nasıl bir sıkıntısı var anlamış değilim Elhamdülillah Müslüman Türk' üm bir müslüman olarak kavmimi seviyorum kavmini sevmekle neden yargılanır ki insan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak Türklüğünden nefret etmek de ap ayrı bir sıkıntı