Erdoğan: \'İdeolojik siyaset kaybettirir\'
Başbakan Tayyip Erdoğan Ağrı'da halka seslendi. Başbakan, 'İdeolojik bir siyaset yaparak yaklaşmak kaybettirir. Onun için biz ideolojik yaklaşım değil eser siyasetine kalkacağız oyumuzu vereceğiz' dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

"ALÇAKÇA SALDIRIYA GEÇİT VERMEDİK"

Barış sürecini baltalamak istediler. Başaramadılar. Kardeşliğimizi bozamadılar. 17 Aralık ve 25 Aralık'ı da çözüm sürecini ortadan kaldırmak için yaptılar. Çünkü çözüm süreci kalıcı olursa Türkiye'ye kimse tutamaz. Bu alçakça saldırıya geçit vermedik.

"MİLLİ İRADE HIRSIZLIĞIDIR"

En büyük yolsuzluk hırsızlık milli irade hırsızlığıdır. Bize bu iftirayı atanlar aslında Milli iradeyi çalarak yolsuzluğun en büyüğünü yapmak istediler. Biz bu milletin bir kuruşunu yedirmedik yedirmeyiz. Bizim için Menderes'in adını ağzına almaya hakkı yok diyor. işte yüzsüzlük budur. Ağrı'da gerçi bu zatı konuşmaya gerek yok. O ayrı bir konu da... Çünkü zaten Ağrı'da bunun yeri yok. Belki siyasi hayatında bilmiyorum Ağrı'ya hiç geldi mi! Bunlar Ağrı'nın adresini bilmezler. Haritada yerini gösteremezler.

"MENDERES'İ YOLSUZLUKLA SUÇLAYAN KİM?"
 

Menderes'e ağır iftiralar atan yolsuzlukla hırsızlıkla suçlayan kim? CHP... 27 Mayıs darbesini alkışlayan kim? CHP... Menderes'e hakaretler eden kim? CHP... Menderes hiç şaibeli konumda olmadı diyor. Atmadığınız iftira kalmadı. Darbeden sonra bile alçakça iftira attınız yetmedi idam ettiniz. Şimdi de çıkmışlar arsızca pişkince güya bize Menderes'i anlatıyorlar. CHP tarihinin en kötü yönetimini yaşıyor.

"20 GÜN SONRA EN GÜZEL CEVAP"

Gelirken bir genç önüme çıktı. Dedi ki "Başbakanım son günlerde 17 aracı burada yaktılar" dedi. Şimdi  bu olayların kaynaklarını biz biliyoruz. Bu ülkede seçimi baskı altına alanlara sizin iradeniz 20 gün sonra en güzel cevabı verecektir. 20 gün gece gündüz demeden çalışmaya var mıyız?

"MİLLETİN DEDİĞİ OLACAK"

Ben belediyeciyim. İstanbul'u nereden aldık nereye getirdik. Şimdi Ağrı'da da aynısını yapacağız. Dün Şanlıurfa'da 100 bini aşkın insan vardı. Oradan Suruc'a geçtik. Orada da hamdolsun 20 bin insan meydandaydı. Bir aşktır gidiyor. Durmak yok... Yola devam.. . Bizim yürüyüşümüzü montajlarla dublajlarla durduramazlar. Siz ne derseniz o olur. Birilerinin değil milletin dediği olacak.

"OYLARIMIZI AK PARTİ'YE VERİYORUZ"

Milli gelirimiz 230 milyar dolardı. Şu anda 820 milyar dolar oldu. Şimdi 30 Mart'ta oylarımızı Ahmet'e Mehmet'e Hasan'a Hüseyin'e vermiyoruz. Oylarımızı AK Parti'ye veriyoruz. Çünkü bu paralel yapı ve yandaşları AK Parti'yi çökertebilmek için gayret içindeler. Ama onlara milli irade olarak sandıkta benim aziz milletim en büyük dersi verecek ben buna inanıyorum.

"BDP'NİN BİR ŞEYLE ALAKASI YOK"
 

Bunlar ekonomiyi batıracağız dediler fakat batıramadılar. Çok borç var dediler... Biz göreve geldiğimizde 100 liranın 73 lirası borçtu. Şimdi 100 liranın 35 lirası borç. Devletin borçlanma faizi yüzde 63 idi. Şimdi tek haneli rakamda. Bunlar benim halkımın cebinde kalıyor. Benim çiftçim Zİraat bankasından yüzde 59 fazile kredi alıyordu. Şimdi yüzde 5.. Esnaf yüzde 46 ile faiz alıyordu şimdi yüzde 5...
Ne CHP, Ne MHP ne de BDP'nin bunlarla alakası yok... Zaten BDP'nin hiçbir şeyle alakası yok. Tamamen ideolojik siyaset yapıyorlar. Siz şimdi bu seçimde hizmet siyasetine mi oy vereceksiniz yoksa ideolojik siyasete mi oy vereceksiniz!

"ELLERİNDEKİ KASETLER KORSAN ÇIKTI"

Şimdi çıkmış Pensilvanya mesajlar atıyor. Bilmiyorum burada da uzantıları var mı? Yok değil mi? Güzel... SMS'ler atıyorlar. AK Parti'ye oy vermeyin kime verirseniz verin. Fakat unutmayın. Yalancının mumu yatsıya kadar. Ama bununki yatsıya kadar bile yanmadı erken söndü. Şimdi istiyorum ki 30 Mart'ta buna tam anlamıyla mührü vuralım. CHP ve MHP'yi de kötü aldattı ha... Elimizde dosyalar var dediler. Kasetler var montajlar var hükümeti devireceğiz ekonomiyi batıracağız çözüm sürecini durduracağız dediler. Üç kafadar yola çıktılar ama yolu şaşırdılar. Ellerindeki malzemeler fos kasetler korsan çıktı. Darbeyi ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Bunlar günü idare ederken biz hizmette yola devam ettik. Elinizde ne varsa koyun ortaya dedim. Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz. 30 Mart'ta kasetler değil millet konuşacak millet!

"BENİM 24. GELİŞİM"

Bu benim Ağrı'ya siyasi hayatımda 24'üncü gelişim. Her mitingimiz elhamdulillah tarihi bir coşkuyla yaşandı. Burada biz akşamın karanlığında da miting yaptık. Beraber bu yolda yürüdük gece demeden gündüz demeden... Gideceğiz gündüz gece hiç endişe etmeyin. İnşallah daha farklı reformlar ve demokratik haklarla geleceği inşa edeceğiz. 30 Mart'ta vereceğiniz oylar kişilere değil AK Parti'ye vereceğinzi oylardır. Çünkü bu seçim adeta bir genel seçimdir. Bu bakımdan diyorum ki şu kalan 20 günde aman ha çok çalışalım. Kapı kapı dolaşalım inşallah. Bildiklerimizi bilmeyenlere anlatalım.

"İDEOLOJİK SİYASET YAPMAK KAYBETTİRİR"
 

Belediyecilik sıradan bir olay değildir. Bir deneyim ister. Bir tecrübe ister. Şu anda beş yıllık deneyimi yok farz edemeyiz. İdeolojik bir siyaset yaparak yaklaşmak kaybettirir. Onun için biz ideolojik yaklaşım değil eser siyasetine kalkacağız oyumuzu vereceğiz.

"BİZE AZ MI ÇEKTİRDİLER!"

Bunlar bize az mı çektirdiler.. Benim dört yavrumun dördü de imam hatipten mezun. Türkiye'de okuyamadılar. Başörtüsünden dolayı... Amerika'da başörtüsüyle okudu düşünebiliyor musunuz? Yabancı devlet adamlarına benim kızım kendi ülkemde okuyamadı deyince onlar bile şaşırıyordu. Ama Pensilvanya başınızı açın öyle okuyun diyordu... Ama ne oldu sabrettik. Men sabera zafera... Sabreden elhamdulillah zafere ulaştı...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.