Erdoğan faiz lobisinin önünde diz çöktü

Merkez, rekor faiz artışıyla doların ateşini düşürmek istedi ama istediği olmadı. Bu operasyonla sadecefaiz lobisi kazandı… Halk kaybetti


BAŞ­BA­KAN Ge­zi ey­lem­le­ri­ni fa­iz lo­bi­si­ne bağ­la­mış, “Ey­lem­ci­ler fa­iz lo­bi­si­ne ne­fer­lik ya­pı­yo­r” di­ye­rek sert eleş­tir­miş­ti. 17 Ara­lı­k’­ın ar­dın­dan da ay­nı şar­kı­yı söy­le­miş, “pa­ra­lel ya­pı fa­iz lo­bi­si­ne ça­lı­şı­yo­r” de­miş­ti… Ama her fır­sat­ta çat­tı­ğı fa­iz lo­bi­si, se­çim ön­ce­si kur­ta­rı­cı­sı ol­du.


Bü­yük kriz ka­pı­da

ÇÜN­KÜ; spor­dan di­zi­le­re, yar­gı­dan em­ni­ye­te her şe­ye ka­rı­şan Er­do­ğan, “M­B’­ye ka­rış­ma­ya yetkim yo­k” de­se de fa­iz ar­tı­rı­mı işi­ne gel­di. Eğer Mer­kez, fa­iz­le­ri ar­tır­ma­say­dı, do­lar bu­gün 2.40’ın üze­rin­dey­di. Se­çim­ler ön­ce­si tüm eko­no­mi alt üst ola­cak­tı. İk­ti­dar yıp­ra­na­cak­tı.

 

 


Ha­ni 1 do­lar, 1 li­ra ola­cak­tı?

Yan­daş ba­sın “E­ko­no­mi iyi, TL de­ğer ka­zan­dı. 1 do­lar, 1 li­ra olu­r” man­şet­le­riy­le ik­ti­da­ra yağ çe­ker­ken, Baş­ba­kan, TL sim­ge­si­nin ta­nı­tı­mın­da “Türk Li­ra­sı iti­bar ka­zan­dı­” di­yor­du. Pe­ki şim­di du­rum ne? Dev­le­tin çi­vi­si­ni çı­ka­ran ik­ti­dar yü­zün­den pa­ra­mız yer­ler­de. Olan va­tan­da­şa ola­cak.

 

Sözcü

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.