Başbakan Erdoğan hırsızlığı örtmek için HSYK\'yı suçladı

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları;

117 MARMARAY YAPTIRACAK PARA KASAMIZDA KALDI

Bugün Sakarya'da 528 milyon TL'lik yatırımın resim açılışını yapacak. İstikrar ve güven kuşkusuz bu 11 yılın en temel kavramları oldu. Mevcut uluslararası sitmede Türkiye gibi ülkeler söz konusu olduğunda, eğer bir kazanan varsa bir de kaybeden vardır. 2002 yılında Türkiye bütçesinin % 45'ini faiz ödemesine ayrıyordu şu anda % 13'ünü ayırılıyor. 11 yılda faizleri düşürmek suretiyle 117 Marmary yapacak kadar parayı ülkemize kazandırdık. Bu paralar da yollar inşa ettik. Okullar, üniversiteler inşaa ettik. Türkiye 11 yılda 642 lira kazanırken birileri de 642 milyar lira kaybetti. İstikrarın olduğu bir ülkede enflasyon düşer refah artar. Başarının tek sırrı insandır. Emek, istihdam, tüketim ve üretim hepsi insanın türevidir. Bizim yatırımı yapmamız gereken insandır.

Yetim hakkı yenmişse bununla mücadelede en başta biz oluruz anak iftera at tutmazsa iz bırakır mantğıyla olmamış şeyleri olmuş gibi gösterenleri ifa etmek de bizim görevimizdir.

ÇÖZÜK SÜRECİNİ HAREKETE GEÇİRENE KADAR TERÖR MESELESİ BİTMEDİ

Türkiye 30 yıldır terörle mücadele ediyor. Her gün acılar yaşadık. Her gün istişareler yaptık, nasıl bitiririz diye. Biz çözüm sürecini harekete geçirene kadar terör malesef bitmedi. 

LİBYA'DA 22 MİLYON SİLAH VAR

Dün Libyalı bir dostum yanımdaydı. Gece dertleştik uzun uzun. Şu an Libya'da 22 milyon silah var dedi. Ordunun dışında bu, halkta olan silah. Libya'nın nüfusu 6 milyon halbuki. Bu ne demektir. Libya büyük bir tehdit altında demektir. Orada fitilin ateşlenmesinde, birçok şeyi tamamiyle kaybedebilirler. 

ÖNÜMÜZDE İKİ SEÇENEK VAR

Önümüzdeki iki seçenek var, ya eski Türkiye devam edecek birileri kazanacak ya yeni Türkiye olaacak Türkiye kazanacak bazıları kaybedecek. Eski Türkiye gündemi belirleyen bir Türkiye'dir. Yeni Türkiye ise gündemi belirleyen bir ülkedir. Yolsuzluk adı altında başlatılan operasyonlar yeni Türkiye'nin inşası önüne çıkarılmış engellerdir. 

HSKY'YA SUÇ DUYURUSU

Bazı medya organlarına gizlilik esaslı dosyaları servis edenleri görüyoruz. Ben buradan suç duyurusunda bulunuyorum. HSYK açıklama yaptı, suç işledi, HSYK'yı millet yargılacak. Sen nasıl kalkıp adalet sarayının önünde bildiri dağıtacaksın? Böyle bir savcı adaletin yüz karasıdır. Yeni Türkiye'de egemenlik şarsız yargının olamaz. Her zaman hakkı savanan adaleti savunan bir ülke olmak için yeni Türkiyediyoruz.

HEM İÇERİDE HEM DE DIŞARIDA DİRENİŞ VAR

Eski Türkiye'nin alışkanlıklar yeni Türkiye'ye karşısında diremiyor, hem içeride hem de dışarıda direniş var. Bu saldırı başarısız olursa bundan sonra milletin iradesi yara almayacaktır. 

SALDIRI TOPYEKÜN MİLETİ HEDEF ALIYOR

Milletin iradesi meşruiyeti kabul etmiyoruz. 11 yıldır bu ülkenin istikametini millet çiziyor. Çizmeye de devam edecek, direnç ve saldırı topyekin milleti, Türkiye'nin istiklalini ve istikbalini hedef alıyor. Millet bize kal derken birilerinin git demesine hiç ama hiç kulak asmayız. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mülkiyeli ülkücü 4 yıl önce

O savcı o bildiriyi dağıtmak zorunda kalmıştır. son noktadır o an. savcı görevini yapmaya çalışmış ama engelleme ve baskı ile karşılaşınca kendi geleceğini ortaya koyarak " KAMUOYU " / " HALK " / " MİLLET " ile DURUMU PAYLAŞMIŞTIR. bence savcı doğru yapmıştır. SAVCI o an satre gibi davranmıştır. kimdir satre ve ne yapmıştır ; Fransa’nın en büyük devlet nişanı olan “Legion d’honneur” veriliyor elinin tersiyle itiyor, Nobel veriliyor, verdiği cevap müthiş: “Bu ödülü bana teklif etme fikri Kapitalistlerin benden intikam alma isteğinden başka bir şey değil”. Nobel de gerisin geri gönderiliyor… Fransa’nın Cezayir’i işgal altında tuttuğu yıllardır ve Sartre sokaklarda Fransa’nın bu haksız işgalini kınayan bildiriler dağıtmaktadır. Tabi çok göze batınca o zamanki Devlet Başkanı olan De Gaulle’a baskılar gelir “kulağının çekilmesi” konusunda. De Gaulle kendisi hakkında da atıp tutan ve düşünceleri kendiyle taban tabana zıt olan Sartre’ın arkasında durarak şu veciz sözü söyler: “Sartre’a dokundurmam! Çünkü Sartre Fransa’nın ta kendisidir.” yani SATRE FRANSADIR. demiştir. O SAVCI da TÜRKİYEDİR O AN.