Ankara Türk Ocakları;İki milletli federasyona taş döşeniyor

ürk Ocakları Ankara Şubesi Başkanı Türkan Hacaloğlu, öğrenci andının kaldırılmasına sert tepki gösterdi

Hacaloğlu, "19. yüzyıldan beri ülkemizde demokratik adımlar atılıyor. Ne hikmetse her demokratik hamle ya devletimizin veya milletimizin aleyhinde sonuç doğuruyor. Buna rağmen bir türlü demokrat olamadık. Çünküadımlar, ya dış güçlerin dayatması ile veya dış güçlerle yapılan ittifaklar sonucunda atılmıştır. Günümüzde de hergün bir demokrasi hamlesi atılıyor.

Yakında da bir demokrasi paketi açıldı. Sevinç çığlıkları atanların yanında, yetersiz bulup hayal kırıklığıyaşayanlara şahit olduk. Aslında ortada bir demokratikleşme hamlesi yoktu. Yapılanlar; İmralı görüşmeleri sonucundu, bölücülere -şimdilik- verilen tavizlerle, hem tavizleri örtmek hem de yaklaşan seçimler için seçmene sel‰m göndermekten ibarettir. Bu paketten Demokratikleşme değil, etnik unsurlardan milletler yaratma ve Türklüğü de etnik unsurlardan biri h‰line getirme hamlelerinden biridir. Bütün saklamalara rağmen görünen budur. Çünkü:

1.Etnik dillerin eğitim ve öğretim dili olarak kullanılmasına imk‰n hazırlanması

2.Öğrenci andının kaldırılması.

Konularını kapsamaktadır. Diğer hususlar örtme, gözden kaçırma maddeleridir. Her ne olursa olsun bu paketle; üniter yapının temellerine dinamit konmuş, bu suretle de mill” devleti yıkma adımı atılmıştır" açıklaması yaptı.

 

 

"TÜRK MİLLETİ, BU COĞRAFYAYI, CANINI KATARAK, KANI İLE SULAYARAK VATAN HåLİNE GETİRMİŞTİR"

 

" Etnik dilin kamu alanına taşınması Avrupa Birliği dayatmaları sonucunda " ferd” haklar " çerçevesinde başladı.Özel kurslar açıldı, tutmadı. Daha doğrusu tutturulmadı. Çünkü " grup hakkı talebi " vardı. Etnik dille eğitim çalışmaları böylece başladı. Bir mill” devlette eğitim dili tektir.

Eğitim dilinin çoğaltılması milletin yapısını bozar, ülke çok milletli h‰le gelir. Bu konunun bir kısım derslerin yabancı dille yapılması ile kıyaslanması, abesle iştigaldir. Kendini akıllı ve kurnaz sanmaktır. Milleti aptal görmektir. Etnik dilde eğitimin ülkenin parçalanmasına, ayrışmasına yol açacağını söyleyen Sayın Başbakan değil miydi? Ne değişti" diye soran Hacaloğlu, " Bu adımın burada kalacağını düşünecek kadar Türk milletini saf mı sanıyorsunuz? Nitekim " bu adımlar ne sondur ne de ilk " denmedi mi? Paketi destekleyen yazarlar; bölücü gruplara ağlayarak " Neden bunu yetersiz görüyorsunuz. Geniş çapta Kürtçe öğretecek eleman alt yapısı var mı? " diye yalvar yakar oluyor. ådeta sonun nereye varacağını işaret ediyorlar.

Gidiş bellidir. Cehenneme giden yol gibi iki milletli federasyona taş döşeniyor.

Öğrenci andını neden yasaklıyorsunuz? Nesine itiraz ediyorsunuz? Siz hiç düşünmediniz mi ki bu ant hangi şartlarda ve hangi düşüncelerle kondu?

Cumhuriyet, imparatorluğun enkazı üzerinde kurulmuştur. Cumhuriyet, mill” devlettir. Milli devletin bir milleti olur. Bu da Türk milletidir. Türk milleti, bu coğrafyayı, canını katarak, kanı ile sulayarak vatan h‰line getirmiştir. Bu ülkenin kurucusudur. Buna rağmen Türk milleti hiçbir etnik unsuru itmemiş, aşağılamamış, hor görmemiş, daima kendisinden kabul etmiştir. Ancak " Pis Türk " ," etrak-i b”-idrak " şeklinde aşağılanmıştır" açıklaması yaptı.

 

"BU COĞRAFYADA MİLLİ OLMAYAN DEVLETLERİN AYAKTA KALAMAYACAĞINI BİLMİYOR MUSUNZ?"

 

Hacaloğlu, şunları söyledi: "Cumhuriyet olmayan bir millet yaratmamış, iki bin yıldan beri bir millet olarak tarih sahnesinde yer almış Türk milletine mill” şuurunu kazandırmak için çalışmıştır.

Cumhuriyetin kurucu felsefesinde Türklük bir etnik unsur olarak yer almaz: Türkiye Cumhuriyetini kuran halkı Türk olarak isimlendirmiştir. Alman, Fransız, Amerikan gibi.

Bölücülerin ve siyas” ümmetçilerin etnik unsur tahrikçiliğine kadar kimse bu öğrenci andını okuduğu için gocunmamıştır.

Öğrenci andı,1933'te millet şuurunu kazandırmak ve pekiştirmek amacıyla söyletilmeye başlandı. Orijinal h‰linin muhafazası gerekirken, b‰zı ilaveler yapılarak günümüze kadar devam etmiştir. Öğrenci andına itiraz etmenin sebebinin Türklük vurgusu olduğunda şüphe yoktur. Amaç, Türklüğü genç beyinlerden uzaklaştırmak, hafızalardan silmektir. Çünkü milli devleti, üniter yapıyı başka türlü yıkamazsınız.

Eğitim dilinin çeşitlendirilmesi, Türklük kavramının silinmesi ile amaçlanan çok uluslu bir yapıya doğru geçmek, buna dayalı olarak federal veya konfederal yapıya dönüşmektir. Bu tutumu benimsetmek için de Osmanlıyı örnek gösteriyorlar.

 

TAKKE DÜŞMÜŞ KEL GÖRÜNMÜŞTÜR

Ya cahiller veya milleti ahmak sanıyorlar. Osmanlı Devleti'ni ne unsurların birliği, yani Osmanlıcılık ne de ümmetçilik kurtarmıştır. Hatta devlet kurtulsun diye Türkler Türklüklerini ink‰r etmişlerdir. Sonuç hüsran olmuştur. Aynı hüsranı bu millete yaşatamayacaksınız.

Bu coğrafyada mill” olmayan devletlerin ayakta kalamayacağını bilmiyor musunz? Kime hizmet etmek istiyorsunuz? Ortadoğu'da sınırların değişeceği söylenmedi mi? Irak'ın bütünlüğü pamuk ipliğine bağlı, Suriye parçalanmak üzere. Türkiye Orta Doğu'da değil mi? Sınırların değişmesinin toprak zaptı olmayacağı, etnik ve mezhep farklılığının kaşınarak gerçekleştirileceği açıktır.

Büyük devletlerin Sevr'de yapamadığını konjoktürel olarak eline güç geçirenlere de yaptırmayacağız.

Türk'e duyulan nefreti ve kini anlamakta zorlanıyoruz. Bu millet, Türk yaratıldığı için Allah'tan af dileyen meczupları da gördü. Müstevlilerin siyas” emelleri ile şahs” ihtiraslarını birleştiren hükžmetleri de gördü. Damat Ferit hükžmetinin okullardan Türklük kavramının uzaklaştırmak için talimat verdiğini de biliyoruz. Ne farkınız kalır? Büyük güçler de aynı şeyi talep ediyorlar. Kendilerinin asla uygulamadıklarını bize dayatıyorlar. Neden?

Türk'üm demek, "Ne mutlu Türk" üm diyene " demek birilerini rahatsız ediyormuş. Bizi de dememek rahatsız ediyor. Bizi saydınız mı?

Türk'üm demekten rahatsız olanları, Türk dememek suretiyle tatmin edemezsiniz. Dahasını isteyecekler. Verecek misiniz?

Türk milleti kavramını silmek Türklüğe mensubiyet şuurunu taşıyanları üzer, ancak Türklüğe kinle bakanlara da çok pahalıya patlar. Bu coğrafyada Türklüğü muhafaza etnik unsurların huzuru, Müslümanların esenliği için elzemdir. Tarih buna şahittir.

 

Türk milletini, Türklük şuurunu; Batının meccani ajanlarına, etnik bölücülere, siyas” ümmetçilere, azgın demokratların şahsi ihtiraslarına kurban edilmesine milletçe karşı koyacağız.

 

Dünyanın en kozmopolit ülkesi olan Amerika'nın çocukları sağ ellerini kalbinin üstüne koyarak Amerikan devleti, cumhuriyeti için, tek halk, tek vatan diye bağlılık yemini edecek, fakat bin yıldır kanı ile suladığı Türk vatanında Türk çocukları Türk'üm diyemeyecek? Diyecek. İktidarlar geçicidir. Millet her zaman var olacaktır.

 

Bu ülkeyi Bulgaristan h‰line dönüştürmeye kimse izin vermez. Bulgaristan'ı Bulgar Türkleri kurdu, ancak bugün Türklükten eser kalmadı. Bu coğrafyaya Türkiye adını vermesini sağlayan Türk milleti, bir Türk'süz Türkiye'nin yaratılmasına izin vereceğini mi sanıyorsunuz?

Bu paketler; demokrasi, çözüm paketleri değil birer çözülme paketleridir. Hedef, Türk devletini, mill” devleti, üniter yapıyı yıkmak; bunun için de Türklüğü tarihe gömmektir.

Herkesin şunu bilmesini istiyoruz ki ne demokrasi masalları ile ne Osmanlıcılık hülyaları ile ve ne de yüce dinimizi ideolojik hedeflerinize alet ederek bu milleti uyutamayacaksınız.

Bir teknede yoğrulmaya çalışılan Batının dayatmaları, PKK'nın istekleri ve ideolojik amaçlarınızın uygulanmasına imkan verilmeyecektir.

 

Takke düşmüş kel görünmüştür. 

Hazmetmeyeceğiz. 

Kurbağa değiliz; ısıtıp ısıtıp haşlayamayacaksınız. 

Bu millet sizin koyununuz değildir ve olmayacaktır. 

Ne mutlu Türk'üm diyene.'

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.