17-25 Aralık’ın ‘Rüşvet ve Yolsuzluk’la Mücadele Haftası’nın İlk Toplantısı İstanbul’da Yapıldı!

MHP İstanbul İl Başkanlığı’nın tertiplediği toplantıya, İl Başkanı  Mehmet Bülent Karataş,  MHP Genel Başkan Yardımcısı  Edip Semih Yalçın, Manisa Milletvekili  Erkan Akçay ile Merkez Disiplin Kurulu Üyesi  Yücel Bulut’un yanı sıra 17-25 Aralık Yolsuzluk Operasyonu kapsamında mağdur olan emniyet teşkilatı mensuplarının eşleri ve çocukları konuk oldu.

 

IMG_6482

İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, şu sözleri söyledi: “Ülkenin demokrasiden hızla uzaklaştığı ve her alana yavaş yavaş Darbe enjekte edildiği bugünler bütün kırgınlıkları, küskünlükleri ve tahammülsüzlükleri bir kenara bırakıp birlik olma günleridir.

Ülke adım adım felakete sürüklenmektedir. Ancak darbe dönemlerinde görülebilecek bu uygulamaların zaman içerisinde tüm muhalif adresleri de bulacağı yönünde makul şüpheler bulunmaktadır.

Yarın pişman olmamak için bugün konuşma günüdür. Akademisyeninden doktoruna, işçisinden emeklisine, işsizinden bürokratına kadar herkesin bu darbe sürecine demokratik çerçevede tepki vermesi gerekmektedir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nde “Memleketin dâhilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler” sözünü niçin ve kimler için söylediğini bugün maalesef milletçe yaşayarak tecrübe ediyoruz. Evet, Tek Türkiye’nin ismini dahi duymaya tahammülü olmayan bu iktidar sahipleri; önce kendilerinin sonra da çocuklarının ceplerini hatta evlerini parayla doldurup dindar nesil yetiştirme yalanlarıyla milletimizi kandırmaya çalışıp din tacirliği yapan, bölücü terör örgütünün sözde şehitlik açmasına, hain heykeli dikmesine, bayrağımızın gönderden indirme cüreti göstermesine gerekli cevabı veremeyen, teröristlere karşı alabildiğine hoşgörülü ancak terörle, yolsuzlukla, uyuşturucuyla mücadele eden kamu görevlilerine karşı alabildiğine acımasız ve zalim olan, ikinci evim dedikleri ülke liderinin karşısında süklüm püklüm hizaya geçip ABD, İngiltere, Almanya tarafından dinlendikleri ortaya çıkınca adeta dut yemiş bülbüle dönen bugünkü iktidar sahiplerinden başkaları değildir.

Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ’in “Gençliğimizi büyük bir savaş beklemektedir. Bozgunculuğa, tembelliğe, ahlaksızlığa, cehalete, yalancılığa karşı büyük bir savaş” sözlerinin de günümüzü işaret ettiğinden hiç şüphemiz yoktur.”

IMG_6517

İl Başkanı sözlerine şu şekilde devam etti:  “Ne yüce dinimizde ne de şanlı geçmişimizde yeri olan yalan, iftira, ötekileştirme, sindirme, yıldırma, korkutma ve tehdidin kendisini muhafazakâr tanıtan bir parti tarafından siyasetin başlıca araçları olarak kullanıldığına şahit oluyoruz. Okullarımızda andımızın okunmasına, kamu kurumlarının tabelalarında Türkiye Cumhuriyeti ibaresi bulunmasına tahammül edemeyen ve her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldığını iddia eden zihniyete karşı tavrımız çok açıktır. Partimizin Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin de açık ifadesiyle “Yeni Türkiye ölü doğmuş bir projedir.” Yapılan tüm hukuksuzlukları paralel çuvalına doldurup gizleme çabasının suya yazı yazmak olduğu er ya da geç anlaşılacaktır. Siz kendi aranızda koltuk kapmaca, başkancılık oynarken hain teröristler dağdan şehre inmiş, açıktan açığa tehditler savurur hale gelmiştir. İmralı’da elinin güçlendiğini söyleyen terörist başının elinin daha da güçlendirilmesi gerektiği yandaş akademisyenlerce dillendirilmekte, toplumun artık bazı şeylere hazır olduğu söylenmektedir. Bunlar bölücü başının serbest bırakılması için atılan adımlardır. Bu adımı atacak olanlar karşısında her zaman Milliyetçi Hareketi bulacaklardır. Hain teröristlere karşı gece gündüz bu vatanı bekleyen, yeri geldiğinde canını feda etmekten çekinmeyen, bayrak inmesin ezan dinmesin diye canını dişine takıp çalışan polislere karşı takındığı tavır acaba neyin kuyruk acısıdır? Zulüm, Türk Milleti’nin ruhunda ve özünde yoktur. Hıyanet, damarında Türk kanı akanların işi değildir. Hırsızlık ve yalan, Müslümanlık alameti değildir. Bu kutsal Anadolu toprakları, siz zevki sefa içinde yaşayın, canınız istediğinde istediğinize peşkeş çekin, istediğinizde üzerine villalar kondurun diye yaratılmadı. Oturduğunuz koltuklar aynı kişileri işinize geldiğinde kahraman işinize gelmediğinde hain ilan edin diye size emanet edilmedi. Devletin memurları da, sizin gönlünüzü hoş etmek, hukuksuzluklarınıza boyun eğmek, hırsızlıklarınıza göz yummak için memur olmadı. Sadece, atalarımızdan miras bu topraklara ve devletimize sahip çıktıkları için, zalimlere boyun eğmeyip kimsenin önüne yatmadıkları için, zulme uğrayan kahraman polislerimizin yanında olduğumuzu bu vesileyle bir kez daha vurguluyorum. Son olarak ülküsü devlet-i ebed müddet olduğu her halinden belli olan ve sırf bu sebeple iktidarın hışmına uğrayan tüm polislerimize ve onları yetiştiren ailelerine şükranlarımı sunuyorum. Milliyetçi Hareket dün olduğu gibi bugün de Hakk’ın ve haklının yanındadır ve yarın da aynı çizgide olacaktır.” dedi.

 

IMG_6587

 

 

 

Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın yapmış olduğu konuşmasında 14 Aralık operasyonuna değinerek; “Bu operasyonların kanunsuz, usulsüz şekilde devam edeceğinin belirtilerini 17 Aralık’tan itibaren yaşanan süreçte gördüklerini” söyledi.” İçerisinde basın mensuplarının olması, özgürlükler üzerinden hareket ettiğinizde kabul edilebilir davranış biçimi değil. Basın özgürlüğünü bir tarafa bırakmak suretiyle bu tür kuruluşlarımıza adeta baskın yaparcasına bu tip çıkışlarda bulunulması kabul edilemez. Sadece basın mensupları üzerinden değil, Türkiye ‘deki bütün kurumlar üzerindeki iktidar baskısının mutlaka sona erdirilmesi gerekiyor. Bu tür haksızlıklarla mücadelemiz devam edecektir” diyerek sözlerini sürdürdü.

Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, operasyonun zamanının da manidar olduğunu ifade etti. Operasyonun zamanlamasıyla ilişkin düşüncelerini “Operasyon, yargı paketi çıktıktan hemen sonra gerçekleşti. Yargı paketiyle bu ülkede 77 milyon insan makul şüphelidir. Makul şüpheli haline getirilmiş olması antidemokratik uygulamadır. Sözde hukukun üstünlüğünden bahseden bir zihniyetin bugün gelinen noktalarda kendi oligarşik yapısını kurmak suretiyle ülkeyi teslim almasıdır. Buna ‘dur’ diyecek güçte mutlaka halktır” diyerek belirtti.

IMG_6563

Konferansın yer değişikliği ile ilgili bir soruya da “Bu, iktidarın tahammülsüz olduğunun göstergesidir. Muhalefetin sesinin kesilme hamlesidir. 12 yıllık iktidarı sürecinde halka anlatacak bir şeyi kalmayan iktidarın, muhalefetin yolunu kesme, muhalefetle uğraşarak siyaset yolunu tercih etme biçimidir. Ancak bunlar bizim için bir şey ifade etmez. Halkımıza bu tür insanların gerçek yüzünü anlatacağız.” diyerek cevap verdi.

 

IMG_6529

 

İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, toplantının ardından 17-25 Aralık Yolsuzluk Operasyonu kapsamında mağdur olan emniyet teşkilatı mensuplarının eşleri ile görüştü.

IMG_6609

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.