Ülkücüler, 12 Eylül’ü Hiç Unutmadı

12 Eylül askeri darbesinin üzerinden 34 yıl geçti. 12 Eylül 1980 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri emir komuta zinciri içerisinde ülke yönetimine el koydu. TBMMve siyasi partiler kapatıldı. Siyasi parti liderleri tutuklanarak Zincirbozan’a gönderildi. Ülke yönetimine el koyan komuta kademesi kurduğu Milli Güvenlik Konseyi ile TBMM’nin yerine geçerek kanunlar yaptı ve ülkeyi bir hükümet gibi 1983 yılına kadar yönetti. Tankların paletleri altında kalan Türkiye demokrasisi çok uzun yıllar boyunca kurulan 12 Eylül rejiminin etkilerinden kurtulamadı.

MHP Zeytinburnu İlçe Teşkilatı yayınladığı bir bildiriyle Türkiye’nin 12 Eylül darbesine uzanan sıkıntılı günlerini tel’in etti. Bildiride Türkiye’nin 1980 öncesine güçlerin siyasi ve ekonomik egemenlik projelerinin hedefine yerleştirildiğini bu nedenle de Sovyet Rusya’nın uygulamaya koyduğu senaryolar ile başlayan kardeş kavgasının Anadolu çocukları arasına nifak soktuğuna dikkat çekildi.

Sol terörün ülkede yarattığı kaos ortamına karşı MHP ve Ülkücü Kuruluşların kendisini adeta süper ettiğine dikkat çeken MHP Zeytinburnu İlçe Başkanlığı, 12 Eylül askeri darbesini gerçekleştirenleri ise “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komuta kademesine sızan muhteris ABD beslemesi generaller çetesi” olarak nitelendirdi.

 

İşte MHP Zeytinburnu İlçe Teşkilatının 12 Eylül Bildirisi

 

12 Eylül 1980 askeri darbesinin etkileri, geride bıraktığımız 34 yıla rağmen milletimiz üzerinde nesilden nesile halen hissedilmekte, bizlerinde ideolojik ve manevi varlığımızda tazeliğini korumaktadır.

1980 öncesine şöyle bir baktığımızda günümüzde olduğu gibi ülkemiz coğrafyası, küresel güçlerin siyasi ve ekonomik egemenlik projelerinin hedefine yerleşmişti. Sıcak denizlere inme gayretinde ki kızıl emperyalist Sovyet Rusya’nın uygulamaya koyduğu senaryolar ile kardeş kavgası başlatılıyor, üniversiteler sol terör örgütleri tarafından işgal ediliyor, tek gayesi okumak olan saf Anadolu çocukları boykot adı altında derslere sokulmuyor, direnenler vurularak veya işkence ile katlediliyor, mahalleler, sokaklar hatta aileler bile bölünüyordu.

 

Sol terör hayatın bütün katmanlarında şiddetle boy göstermekte olup milletinin asayişini sağlamakla görevli olan polis teşkilatımız sol ideoloji mensubu Pol-Der ihanet şebekesi eliyle zulüm makinasına dönüşüyordu.

 

Yegane vazifesi vatanını iç ve dış tehditlere karşı korumak olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komuta kademesine sızan muhteris ABD beslemesi generaller çetesi ise darbe sonrası kapitalist sistemin hizmetine hazırlanıyordu. “27 Mayıs 1960 darbesine sahanda yumurta yerken karar verdik” diyecek kadar pervâsızlaşan bu zihniyet “Darbe şartlarının olgunlaşması için daha fazla kan dökülmesini bekledik” ifadesiyle ihanette zirve yapacaktı.

Ülkemizin gayri nizami bütün savaş metodları kullanılarak adeta bir kan banyosundan geçtiği bu karanlık dönemde, milletimiz kendisini millet yapan değerlerin en önemlisi olan Türk

Milliyetçiliği ve İslam inancı ile şahlanıyor, bu mukaddes mücadelesinde Bilge Lideri ve Başbuğu Alparslan Türkeş etrafında kenetlenerek MHP ve Ülkücü Kuruluşlar çatısı altında etkin ve en verimli şekilde her türlü gayrı milli taarruza karşı koymasını sağlıyordu. Yüce kitabımıza, yüce Peygamberimize, Al Bayrağımıza ve milliyetimize yapılan hayâsızca hakaretlere ve saldırılara karşı durdukları için çoğunlukla kiralık sol örgütlerin namlularından çıkan mermilerle, kimi zamanda işkencelerde insanlık dışı muamelelerle şehadet mertebesine ulaşıyorlardı.

 

Geçmişlerine derin acılar ile kazınmış onurlu bir hatıra olarak kabul ettikleri 12 Eylül darbesinden 34 yıl sonra şehit düşen Ülküdaşlarımıza Allah’tan (c.c) rahmet diliyor aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.

 

Yüce Rabbimiz, Türk Milletine bir daha 12 Eylüller yaşatmasın...

MHP Zeytinburnu İlçe Teşkilatı

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.