Ülkü Ocakları Toplantısı Yapıldı

 

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un katılımıyla, Osmaniye, Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş İl Ocak Başkanları ve aynı illerin ortaöğretim, teşkilat ve üniversite başkanları ile gerçekleştirilen 1. Bölge İstişare Toplantısı sonlandı.


Ülkü Ocakları Genel Merkezi binasında gerçekleşen toplantıda konuşan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, şunları söyledi:

“Çok değerli il ocak başkanları ve değerli yöneticileri toplantımıza hoş geldiniz. Bizleri burada buluşturan, kardeşçe kucaklaşmamıza vesile olan Yüce Allah’a hamd-ü senalar olsun. Yıllarca her türlü badirelere göğüs germiş, tüm sıkıntıları birlik ve beraberlik içerisinde atlatmış Ülkücü Hareket hamdolsun bugünde tüm sıkıntıları bertaraf edecek güçtedir. Bizler; gece uyumadan, gündüz yorulmadan Türk Gençliği’nin millî ve manevi olarak gelişmesi için mücadele edecek ve necip milletimizi layık olduğu noktaya taşımak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Bu yol şüphesiz ki kutludur, ancak kutlu olduğu kadar da zahmetlidir. Yolumuza taş koymak isteyenler, adımızı karalamaya çalışanlar muhakkak ki olacaktır. Hatta birileri birlik ve beraberliğimizi bozmak için yolumuzdan çevirmeye çalışacak, aklımıza şüphe düşürmeye çalışacaklardır. İşte bizleri bu tuzaklara çekmek isteyenlere asla müsaade etmeyeceğiz. Bugün dün olduğundan daha uyanık olarak Hacı Bektaş-ı Veli Hazretlerinin vecizinde belirttiği gibi bir olup, iri olup dünkünden daha fazla diri olacağız. Ülkemizin ve milletimizin gerek içerden gerek dışarıdan şer cephesince sarıldığı bugünlerde, sadece kendimiz için değil taşıdığımız görevler sebebiyle buna mecburuz. Ruhi Kılıçkıran ağabeyden Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimize kadar olan şehitlerimizin ruhlarının şad olması için, emanetlerini daha da yüceltmeli ve yükseltmeliyiz. Onların aziz hatıraları ve acıları hep canlı olarak kalacaktır.

Ancak biraz olsun acımızı hafifletmek için İllerimizde bulunan şehit ailelerimizle birebir ilgilenilecek ve şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerimize gözümüz gibi bakacağız. Erol Güngör Gelişim Programı, ocak içi eğitim seminerleri, kitap okuma kampları ile şehitlerinin izinde ve bilincinde nesillerin yetişmesi için çalışmalarınız tüm hızıyla artarak devam edecektir. Geleneksel Bilgi Yarışmamız ve münazara programlarımız ile bu bilgilerin sürekli taze kalmasını sağlayacağız. Milletimizin geleceği olan üniversiteli ve ortaöğretimli kardeşlerimizin çağın ihtiyaçlarına uygun donanımda vatanına ve milletine hizmet aşkıyla yanan, ufku çağı da aşan bir şekilde yetişmesi için dur durak bilmeyeceğiz. Bizleri tüm bu ideallerimizden kopararak sokakların karanlığına, dipsiz kuyulara çekmeye çalışan kaos planlamacılarına asla müsaade etmeyeceğiz. Ülkücülerin birilerinin keyfi için heder olması, karanlık senaryolarda figüran yapılması “Ülkü Ocakları” var oldukça mümkün olmayacaktır. Bizler tüm olan bitenin farkındayız, dün olduğu gibi yarın da gençliğimizin kötü alışkanlıklardan uzak ,milli ve manevi değerlerle bezenmesi için fedakarca çalışacağız. Bulunduğunuz coğrafya ,her türlü terör manipülasyonlarına açık bir bölgedir. O yüzden tüm teşkilatlarımız özellikle de üniversitede okuyan arkadaşlarımız çatışma ortamından uzak duracaktır. Arkadaşlarımızın öncelikli hedefleri okudukları bölümleri birincilik ile bitirmek olmalıdır.

Unutmamalıyız ki alimin mürekkebinin, şehidin kanından değerlidir. Canımızı seve seve uğruna verebileceğimiz vatanımızı ülküdaşlarımızın alın terleriyle sulayacağız. Bir Türkmen halısı gibi yurdumuzu birlik, beraberlik ve kardeşlik motifleriyle dokuyacak, mukaddeslerimize yönelen her türlü alçak saldırıyı göğsümüzdeki iman ile boğacağız. Her şeyden öte birbirimizi Allah için sevecek, “kâlû-belâ”dan gelen kardeşliğimizin bozulmasını isteyenlere müsamaha göstermeyeceğiz. Yine bulunduğunuz coğrafya da Suriye ve Irak’taki insanlık dışı durumdan dolayı ülkemize göç etmiş Türkmen soydaşlarımız bulunmaktadır. Türkmen soydaşlarımızın dertleri derdimiz, acısı acımızdır, her hal ve şartta ilginizi üzerlerinden eksik etmeyeceksiniz. Kendilerini “Ensar”ın “Muhacir”i karşıladığı gibi kabul edecek, Türk milletinin ülke sınırlarını aşan büyük bir aile olduğunu göstereceksiniz. Son olarak şunu da belirtmek isterim ki, sizleri siyasi tartışmaların içine çekmek isteyenlere fırsat vermeyeceksiniz. Ülkücü Gençlik oyuna ve sandığına sahip çıkmış, tarihe ve milletine karşı bu konudaki görevini yerine getirmiştir. Bundan sonra kısır siyaset münakaşalarına yer verilmeyecek biraz öncede ifade ettiğim gibi geleceğimiz olan gençliğin en donanımlı şekilde yetiştirilmesiyle hem hal olacaksınız. Buraya kadar geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. İllerinizdeki tüm ülküdaşlarımıza selam, dua ve muhabbetlerimizi iletin.” dedi.

Hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından 1. Bölge İstişare Toplantısı son buldu. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.