Sultanahmet Bombacısının Kimliği Netleşti

İstanbul Sultanahmet'te polislere yönelik canlı bomba eylemindeki saldırgan kadının Çeçen uyruklu Riana Ramazova olduğu ortaya çıktı. İstihbarat birimleri, eylemcinin IŞİD'le bağlantısını, hangi ülkeden Türkiye'ye girdiğini araştırıyor.

Bir po­li­sin şe­hit ol­du­ğu bir po­li­sin de ha­fif ya­ra­lan­dı­ğı İs­tan­bul Sul­ta­nah­met Tu­rizm Şu­be Mü­dür­lü­ğü'ne dü­zen­le­nen in­ti­har ey­le­min­de sal­dır­gan ka­dı­nın Çeçen uyruklu Rus pasaportu taşıyan Riana Ramazova ol­du­ğu or­ta­ya çık­tı. Saldırgan hakkında detaylı bil­gi­ler otop­si ve DNA in­ce­le­me­le­ri­nin ar­dın­dan net­le­şe­cek. Ola­yı ay­dın­lat­mak için MİT ve em­ni­ye­tin or­tak ça­lış­tı­ğı be­lir­til­di.

DHKP-C ÜST­LEN­Dİ AMA...

İs­tan­bul'da­ki tu­rizm po­lis ka­ra­ko­lu­na ya­pı­lan sal­dı­rıy­la il­gi­li Te­rör­le Mü­ca­de­le ekip­le­ri ve is­tih­ba­rat bi­rim­le­ri, in­ti­har ey­lem­ci­si­nin kimlerle bağlantısı olduğunu tes­pit et­me­ye ça­lı­şı­yor. Te­rör sal­dı­rı­sını her ne ka­dar te­rör ör­gü­tü DHKP-C üst­len­se de sal­dır­ga­nın Çeçen uy­ruk­lu ol­ma­sı ka­fa­lar­da so­ru işa­re­ti oluş­tur­du.

GE­NiŞ ÇAP­LI SO­RUŞ­TUR­MA

İs­tan­bul'da­ki sal­dı­rıy­la il­gi­li ge­niş çap­lı so­ruş­tur­ma ya­pan is­tih­ba­rat bi­rim­le­ri, in­ti­har ey­lem­ci­si­nin Çeçen uy­ruk­lu ol­ma­sı üze­ri­ne, "Mü­ca­hit fa­ali­yet­ler" un­sur­la­rı ara­sın­da yer alan ve te­rör ör­gü­tü IŞİD'in ele­ma­nı olup ol­ma­dı­ğı­nı araş­tı­rı­yor­lar. Ayrıca saldırganın han­gi ül­ke­den Tür­ki­ye'ye gir­di­ği araş­tı­rı­la­cak. İle­ti­şimini han­gi araç­lar­la yap­tı­ğı be­lir­len­dik­ten son­ra kim­ler­le ir­ti­ba­ta geç­ti­ği, han­gi ko­nu­lar­da bil­gi alış­ve­ri­şi yap­tı­ğı tespit edilecek.

 

 

BOM­BA NE­RE­DEN TE­MiN EDiL­Di?

İn­ti­har sal­dı­rı­sı­nı dü­zen­le­yen Çeçen uy­ruk­lu can­lı bom­ba­nın üze­rin­de­ki pat­la­yı­cı­la­rı ne­re­den ve na­sıl te­min et­ti­ği araş­tı­rı­lı­yor. Ayrıca saldırganın üzerindeki dü­ze­ne­ği yer­leş­ti­ren ki­şi­le­rin tes­pi­ti için de ça­lış­ma­lar sür­dü­rü­lü­yor.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Sultanahmet'te İstanbul Turizm Şube Müdürlüğü'ne canlı bomba saldırısı düzenleyen ve Kenan Kumaş isimli polis memurunun şehit olmasına neden olan kadın teröristin Rus uyruklu Riana Ramazova olduğu belirlendi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.