Rüşvetin dekontu olur mu? Olmuş.

Federasyona iş yapan bir firmanın sahibi, Başkan Osman Arslan’ın eşine havale ettiği 12 bin liranın dekontlarını Teftiş Kurulu’na sundu

İşit­me En­gel­li­ler Spor Fe­de­ras­yo­nu Baş­ka­nı ve AK­P’­den es­ki mil­let­ve­ki­li aday ada­yı olan Os­man Ars­la­n’­ın, rüş­vet al­dı­ğı id­di­a edil­di. Bir fir­ma sa­hi­bi, fe­de­ras­yon­dan ala­cak­la­rı­nı tah­sil ede­bil­mek için Ars­la­n’­ın ka­rı­sı­nın he­sa­bı­na ya­tır­dı­ğı 12 bin liranın mak­bu­zu­nu Genç­lik ve Spor Ba­kan­lı­ğı Tef­tiş Ku­ru­lu­’na sun­du.

Tehdit ve şantajla para istedi

Rüş­vet id­di­ala­rı­nın yer al­dı­ğı di­lek­çe­ye gö­re skan­dal şöy­le ger­çek­leş­ti:
2012 Dün­ya İşit­me En­gel­li­ler Fut­bol Şam­pi­yo­na­sı­’nın, or­ga­ni­zas­yon hiz­me­ti­ni ve­ren bir fir­ma, ala­cak­la­rı­nın öden­me­si için fe­de­ras­yo­na baş­vur­du. Başkan Ars­lan, öde­me­nin ya­pıl­ma­sı kar­şı­lı­ğı fir­ma­dan çe­şit­li mik­tar­lar­da na­kit pa­ra is­te­di. Ma­li sı­kın­tı içe­ri­sin­de­ki fir­ma is­te­ni­len pa­ra­la­rı Ars­la­n’­ın eşi­nin he­sa­bı­na ya­tı­rdı. Ancak firmaya yi­ne öde­me ya­pıl­ma­dı. Za­ra­ra uğ­ra­yan fir­ma, Fe­de­ras­yon Baş­ka­nı­’nı Ba­kan­lı­ğın Tef­tiş Ku­ru­lu­’na şi­ka­yet etti.
Di­lek­çe­de, “Ö­de­me­le­ri­mi­zi yap­ma­dı­ğı ge­rek­çe­siy­le Fe­de­ras­yo­n’­dan, teh­dit ve şan­taj­la pa­ra sız­dır­mak ve rüş­vet is­te­mek su­çun­dan ise Fe­de­ras­yon Baş­ka­nı Os­man Ars­la­n’­dan şi­ka­yet­çi­yi­z” de­nil­di.

\"\"

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.