Perinçek, Fırat Çakıroğlu'nun Cenazesine Yetişemedi..!
İşte Türk Solu'nun önemli isimlerinden,Odatv.com'un imtiyaz sahibi ve Sözcü Gazetesi yazarı Soner Yalçın'ın "Ülkücü Kardeşlerim" başlıklı yazısı:
 
 
Ruhi Kılıçkıran…

22 yaşındaydı. Osmaniyeli’ydi. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ikinci sınıf öğrencisiydi. Site Öğrenci Yurdu’nda kalıyordu. Öldürüldü. Tarih, 4 Ocak 1968 idi…
Ertuğrul Dursun Önkuzu…
21 yaşındaydı. Tokat Zile’ydi. Ankara Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulu öğrencisiydi. Okulun üçüncü katından atılarak öldürüldü. Tarih, 23 Kasım 1970 idi…
Süleyman Özmen…
23 yaşındaydı. Çorum Sungurlu doğumluydu. Ankara Ziraat Mühendisliği Yüksekokulu son sınıf öğrencisiydi. Vurularak öldürüldü. Tarih, 21 Mart 1970 idi…
Yusuf İmamoğlu…
25 yaşındaydı. Bursa İnegöl’lüydü. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi son sınıf öğrencisiydi. Vurularak öldürüldü. Tarih, 8 Haziran 1970 idi.
Alpaslan Gümüş, 3 Kasım 1975…
Yaşar Özcivlez, 6 Kasım 1975…
İsmail Tığlı, 21 Kasım 1975…
Fahir Doğan, 17 Mayıs 1976…
Hüseyin Büyükgöz, 25 Eylül 1976…
Hangisini yazayım; öldürülen ülkücüler listesi uzayıp gidiyor…
Recep Küçükizsiz’in derlediği “Bu Davaya Can Verenler” adlı kitapta hayatını kaybeden ülkücülerin nerede, nasıl, hangi tarihte öldürüldükleriyle ilgili kısa bilgiler var.
İlk öldürülen ülkücü Süleyman Özmen ardından ağıt yakılmıştı:
“Vur Bozkurt’um tilkiye
Vur kurtulsun Türkiye…”
Sonra….
“Türkiye’yi kurtarmak” adına binlerce genç vurularak toprağa düşürüldü.
Oluk oluk kan akıtıldı…
Akan kanlar; gözleri kör, kulakları sağır, vicdanları suspus etti.
Anadolu’nun gencecik ülkücüleri-devrimcileri birbirine düşman edildi.
Pusucular bugün de işbaşında…

“Ege’de birlik var”

Fırat Yılmaz Çakıroğlu…
Konya Akşehir, 1991 doğumlu. Ailenin tek çocuğu.
Öğretmen annesinin tayininden dolayı ilkokulu Diyarbakır’da; ortaöğrenimini Almanya’da ve liseyi Akşehir’de okudu.
Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi son sınıf öğrencisiydi. Bölüm birincisiydi. Akademisyen olmak için formasyon dersleri alıyordu.
Basketbolcuydu. Okul arkadaşıyla sözlüydü. Çok sevdiği bir kedisi vardı…
İdealistti. Edebiyata düşkündü.
Ege Üniversitesi Ülkü Ocakları sorumlusuydu.
Fırat Yılmaz, katledildi. Tarih, 20 Şubat 2015 idi.
Neden?..
Tarih 17 Ekim 2014.
Ege Üniversitesi’nin Atatürkçü Düşünce Topluluğu ve ülkücü gençler “Ege’de birlik var” pankartı arkasında yürüdü… Fırat Yılmaz en önde!..
Keza… Yakılan Atatürk heykelleri ve yakılan Türk Bayrakları üniversitedeki ülkücüler ile devrimci öğrencileri aynı safta buluşturdu. Ülkücüler, Türkiye Gençlik Birliği ile kol kolaydı. Fırat Yılmaz en önde!..
Atatürk ve Türk Bayrağı’nda birleşmişlerdi.
Yazmalıyım….
Cumartesi günü Doğu Perinçek telefon etti. Yemeğe davet etti. “Neden İzmir’e gidip Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun cenazesine katılmıyorsunuz?” dedim.
Birkaç saniye durdu, konuşmadı. Aklından ne geçti, bilmem. Bildiğim…
68 Kuşağı’nın önde gelen devrimcilerindendi. Nice can yoldaşını kanlı savaşta kaybetmişti. Ve ilk kez bir devrimci önder öldürülen bir ülkücünün cenazesine gidecekti.
“Birileri cenazede bize karşı tatsız olaylara sebebiyet verebilir; insanların acı gününün kahredebilmesine vesile olmayalım.”
Karşı çıktım, “Siz bir cenazeye gidiyorsunuz; cenaze evinde tatsızlık olmaz; acıyı paylaşmaya gelenlere kim ne diyebilir?”
Partili arkadaşlarıyla konuşacağını söyledi. Aradan bir-iki saat geçti; telefon etti.
Cenazeye gitmeye karar vermişti. Ancak yetişme olanağı yoktu; cenaze bugün kaldırılacaktı. Hem Vatan Partisi hem kendi adına çelenk yaptırmıştı. Partinin genel sekreteri Dr. Serhan Bolluk İzmir’deydi; o gidecekti cenazeye. Sonra ne oldu dersiniz?
Cenazede kendi bilmez birkaç kişi bu çelenkleri parçaladı! Çakıroğlu Ailesi bu terbiyesizliğe tepki gösterdi.
Kimi gençlerimizin kafasında Soğuk Savaş döneminde kurgulanmış “sol” ve “sağ” tanımları var. Umarım elbirliğiyle bunları aşacağız. Bir örnek vereyim:
1980 yılındaki Çorum olaylarını bilirsiniz; devrimciler ile ülkücüler arasına giren “kan davasına” yol açmıştı. Bu yazıya otururken öğrendim; yakın arkadaşım Çorum CHP il başkanı Gürsel Yıldırım, Çorum MHP il başkanlığına başsağlığına gidiyordu.
Görünen şu ki:
Gencecik Fırat Yılmaz, devrimciler ile ülkücülerin yıllar önce ayrılan yollarını tekrar birleştirmesine neden olacak… Fakat…
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Abdülhamit Karaca 3 yıl önce

Bir Ülkücü sitede geçmişleri( yüzlerce Ülkücünün katilli Ermeni p. Perinçek alçağı ''') ve bu günü ( Vatan partisi maskesi ile bir çok k... eskiden ülkücüleri safına çeken...) ile Ülkücülerin ,Türk Vatanının baş düşmanı,Apo alçağının baş dostu,AKPnin bugünki baş destekçisi bir d. perinçeğinin ve peşinden koşan marksist Allahsiz y.soner pu.. palavralarını haber değerinde ciğerle kan içınde inleyen biz Ülkücüler sunması büyük bir talihsizlik ve hatadır.Ne yaptığınızın farkındamısın ey site yöneticileri Ülküdaşlarım.Yeter ,yeter bu çekdiklerimize,TTK

Avatar
hüseyin albay 3 yıl önce

ihanete,bölünmeye,hırsızlığa,vurguncuya karşı olacaksa,karşı görüşler zaten aynı şeye hizmet ediyordur,hele hele mevzubahis olan vatansa,ayrılıkta azap,birlikte rahmet vardır