Oyunu Kullandı Cebine Koydu!

 MHP’li Eski İl Başkanı Oktay Aktaş, 1 Kasım'da kullandığı oy pusulasını sandığa atmayarak o oy pusulası ile gazetecilerin karşısına çıkarak partisinin yöneticilerini protesto etti.Toplantıda, 1 Kasım’da MHP’nin bu sonucu alacağını ama bu kadar hezimeti ise beklemediğini ifade eden Aktaş, seçim pusulasına MHP’ye mührünü bastıktan sonra pusulayı zarfın içine koyup sandığa atmadığını açıkladı. Boş zarfı sandığı atıp seçim pusulasını ise cebine koyduktan sonra o seçim pusulası ile gazetecilerin karşısına çıkan Aktaş, MHP Genel Merkezini kendi ikametgâhı haline getiren yönetici kadrosunu ve Kars milletvekili adaylarını belirleyenleri istifaya davet etti. Başta dörtlü ihanet çetesi olarak nitelendirdiği Şefkat Çetin, Oktay Öztürk, Semih Yalçın ve Mevlüt Karakaya'yı da istifaya davet eden Aktaş, MHP Lideri Devlet bahçelinin de bir an önce büyük kurultayı toplaması çağrısında bulundu.

MHP’DE İKTİDAR OLMA DİYE BİR HEDEF YOK

Siyasi partilerin genel ve yerel seçimlere iktidar olma hedefleriyle girmeleri gibi temel bir hedefleri olduğunu da hatırlatan Aktaş, MHP’nin son bir buçuk yılda yapılan bütün seçimlerde iktidar hedefi olmayan bir siyasi parti olarak seçimlere girmiş olduğunda altını çizen Aktaş, partisinin iktidarı hedeflemeyen bir parti olduğunu söyledi.

47 yıllık Milliyetçi Ülkücü Hareketin hedefinin her zaman iktidar olması gerektiğini de ifade eden Aktaş: “Türkiye’nin siyasi konjonktürü milliyetçi ülkücü hareketin sürekli iktidarı düşünme gibi bir zorunluluğu olmalı ve her seçimde iktidar hedefini mutlaka ortaya koymalıdır.

Son 30 yıldır milliyetçi ülkücü hareketin uyarıları, ülkemizin içerisine düşürüldüğü kritik durum ve bölünme politikaları ile söylemi gerçek oldu. Türk milletinin bütün fertleri bugün ülkemizin bir anarşi ve bölücülüğün güçlendiğini, Türk Kimliğinin silinmek istendiğini hatta anayasadan çıkartılıp atmak için fırsat kolladığını toplumumuzun büyük çoğunluğun farkındadır. Bu düşünceyi iktidara taşıyamayan genel merkezin hatasıdır.” Dedi.

“İKTİDARI DÜŞÜNMEYEN BU GÖRÜNTÜ İÇİMİZİ YAKIYOR”

MHP’nin iktidarı düşünmeyen bir tavır içerisinde olmasının içlerini yaktığını da açıklamasında belirten Aktaş’ın açıklaması şöyle:

“Yaklaşık 10 yıl Kars İl Başkanı görevini yürüttüm. 10 yılda il yönetiminin çeşitli kademelerinde görev yaptım. Toplam 20 yıl milliyetçi Harekete yönetici olarak hizmet ettim. Çocukluğumuzdan bugüne kadar bu hareketin bir neferi olarak hep çalıştım. Milliyetçi Hareketin iktidara talip olmayan bu görüntüsü yüreğimi yakıyor. Milliyetçi hareket Türk Milletinin umut ışığı olan partidir. Unutulmasın ki kendi içinde umut taşımayanlar ülkemize ve milletimize umut ışığı olamazlar.

BUGÜN GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİ HEYECANI OLMAYAN, UMUTLARI TÜKENMİŞ NE KENDİLERİNE NE DE HAREKETİMİZE UMUT VERMEKTEDİRLER

Her bir genel başkan yardımcılarının görevi ve sorumlulukları vardır. Odalarının girişinde filanca kurumdan sorumlu genel başkan yardımcısı tabelasını görürüz. Bunların görevleri tamamen tabeladan ibarettir. Araştırma geliştirme, mesleki kurumlarla iletişim yok. Araştırma gibi bir düşünceleri de yoktur. Rahatlarını bozmamak için ‘sus ve sadece dinleyici ol’ ilkesini benimsemişler. Genel başkan yardımcılarının rahatları yerinde. Genel merkezin tüm imkanları emirlerinde. Danışmanlar, sekreterler, yemekler, kahveler, çaylar... Onlara göre bu hizmetlerden faydalanmanın yolu susmaktan ve hiç birşeye karışmamaktan geçer.

BAHÇELİ’NİM ETRAFINDA TAM BİR SAADET ZİNCİRİ HALKASI OLUŞMUŞTUR

Sayın Genel başkanımızın etrafında tam bir saadet zinciri halkası oluşmuştur. Bunların görevi Sayın Genel Başkan’ı sürekli övmek, överek taktirini kazanmak ve genel başkanın güvenini kazandıktan sonra genel merkezdeki görevini yerine getirmeyip üstüne bir de kendi ikametgahı haline dönüştürmüşlerdir. Milliyetçi hareketin Genel merkezi artık Genel merkez yöneticilerin özel ikametgahına dönüşmüş durumdadır.

GENEL MERKEZİ KENDİ İKAMETGAHI HALİNE GETİREN YÖNETİCİ KADROSU…

"Seçim zamanı geldiğinde nasıl bir yol çizelim ki rahatımız bozulmasın? O zaman ahbap çavuş ilişkisiyle adaylarımızı belirleyelim. Bizlerin emrinde, bizlerin kontrolünde olmalı ve büyük çoğunluğunda milliyetçi ülkücü hareketin içerisinden olmamalı." düşüncesindeler. Sayın Genel Başkanı kendi düşünceleri doğrultusunda ve yanlış bilgilendirme yaparak yanlış yönlendiriyorlar. Sayın Genel Başkanımıza "Şu aday size karşı, bu aday teşkilatlara karşı, bu adaylar sizin düşüncelerinize karşı" denilerek gerçek milliyetçi ülkücü adaylarının önü kesiliyor. Yerine kendilerine uygun devşirme adayları belirliyorlar.

Yapılacak seçimde 40 ile 60 milletvekili çıkarma hedefi olan bir genel merkez konumunda olan bir yapılanma içerisindeler. Milliyetçi ülkücü hareket mensupları birçok ilde milletvekili adaylarından rahatsız. Adayı nasıl belirlediler; hangi kriterler esas alındı ve hangi özelliklere göre belirlendi. Bunları bir türlü açıklamazlar.Bu Genel Merkeze Anlayışına Göre Hiçbir Milliyetçi Ülkücü Hareket Mensubunun Fikrinin Önemi Yoktur.

ADAYLAR, KAPALI KAPILAR ARDINDA BELİRLENDİ?

Bizler kapalı kapılar ardında adayları belirledik. Sizlerde oy vereceksiniz. Buna mecbursunuz" diyerek milliyetçi ülkücü hareketin mensuplarını bir kul ve maraba gözüyle görüyorlar. Aday belirlerken fikirlerimizi sormazlar, düşüncelerimize itibar etmezler ve kendilerine uygun adayı belirlerler. Bizlerin düşünceleri önemli değildir onlar için. "Biz adayları doğru da belirleriz yanlış da belirleriz. Siz oy vermek zorundasınız." anlayışı içindeler. Oy vermeyenleri de MHP’nin düşmanı ilan ediyorlar. Oysa asıl MHP düşmanı olan yanlış adayları belirleyenlerdir. Küçük olsun benim olsun anlayışı olan bir genel merkez anlayışına sahibiz.

ADAYLAR HANGİ KRİTERLERE GÖRE BELİRLENDİ?

Kars Türkiye'nin sınırdaki çok kritik illerinden birisidir. Kars'ın adayları belirlenirken çok titiz bir çalışmanın, bir araştırmanın yapılması gerekir. Ama hiçbir çalışma, araştırma yapılmayarak aday belirleniyor. Kimliksiz kişiler öneriyor adayın yapısı, birikim, kültürü, araştırılmadan, incelenmeden; kim olduğu bilinmeden hemen aday yapılıyor. Bu son seçimde de Kars' ta yaşayan milliyetçi ülkücü hareketi savunan kişilerle alay edercesine aday belirlendi.

BAŞTA ŞEFKAT ÇETİN, OKTAY ÖZTÜRK, SEMİH YALÇIN VE MEVLÜT KARAKAYA VE GENEL MERKEZ YÖNETİCİLER DERHAL İSTİFA ETMELİDİRLER

Şimdi buradan sizlerin huzurunda Milliyetçi Hareket Partisi'nin 1 Kasım 2015 seçimlerinde aday belirleme komisyon üyesi olan Şefkat Çetin, Oktay Öztürk, Semih Yalçın ve Mevlüt Karakaya'ya soruyorum: “Kars adayını hangi kritere göre belirlediniz? Belirlediğiniz aday 7 Haziran 2015 milletvekili seçimlerinde CHP den Kars aday adayı olmuştur. Aday olabilir normaldir. Peki siz hangi özelliği vardı da CHP den getirilerek MHP den aday yaptınız. Çok merak ediyoruz. Bilmediğimiz özellikleri mi vardı. Vardı ise bu özellikleri lütfen açıklayın. Bu adayımız çok iyi yetişmiş ve tanınmış bir diplomat mı? Çok iyi yetişmiş, kendini kanıtlamış bir üstdüzey bürokrat mı? İyi yetişmiş bir akademik unvana sahip hoca mı? Çok iyi yetişmiş ülkemizde tanınan bir Hukukçu mu?

Yanında binlerce çalışanı olan ünlü bir sanayici mi?” Bu soruların cevabını bekliyoruz MHP nin Seçici komisyon üyelerinden?

KİM BU ERKAN KOÇALİ?

Kim bu Erkan Koçali? Bunca yıl yöneticilik ve nihayetinde il başkanlığı yapmış birisi olarak ben ilk defa adını duydum. Kapalı kapılar ardında aday belirleniyor kimseye sorulmuyor. Bu adayımızın kafasında milliyetçi ülkücü düşünce ile ilgili zerre kadar bilgiye sahip değil. Kafasının içinde MHP olmayan birisini Kars’a göndererek milliyetçi ülkücü hareketin mensuplarına hakaret ettiniz, aşağıladığınız. Bunun hesabını vermek zorundasınız…

EY KOMİSYON ÜYELERİ SİZLERDE ZERRE KARAR ŞEREF VARSA AÇIKLAYIN!

Ey komisyon üyeleri Sizlerde zerre karar şeref varsa açıklayın Kim belirledi kimler önerdi ve niçin aday yaptınız ve hangi özelliğinden dolayı aday yaptınız. Neden bu hareket mensuplarını aday yapmak istemiyorsunuz? Bu hareketin mensupları davalarına sahip çıkarken, çile çekerken, emek verirken, dik duruş gösterirken, il, ilçe ve beldelerde, köylerde davamızı anlatırken ve horlanırken, şimdi aday yaptıklarınız bizlere hakaret ederken demek ki komisyon üyelerin gözünde bizlerin hiçbir önemi yokmuş. Sizler komisyon üyeleri olarak milliyetçi ülkücü fikri ve ahlaki değerlerinden nasibini almayan yöneticilersiniz.

SİZLERİ BAŞTA MİLLİYETÇİ HAREKET MENSUPLARI OLMAK ÜZERE TÜM KARS HALKINDAN ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUM.

Sizleri Başta Milliyetçi Hareket Mensupları Olmak Üzere Tüm Kars Halkından Özür dilemeye Davet ediyorum. Milliyetçi ülkücü hareketin geçmişine bakınca iz bırakmış o kadar cevherimiz var ki kahramanları, önderleri ve her türlü fedakarlıkları yok sayan bir genel merkez anlayışına sahibiz. Oysa Türk Milliyetçisi ve ülkücüleri bir çırpıda sayılacak binlerce ismi varken. Milliyetçi hareketin Genel Merkezin en büyük sorunu bu kadroları bir arada tutabilecek iradeye sahip olamayışıdır. Çünkü ehliyetsiz liyakatsiz öngörüsüz bir genel merkez yöneticilerine sahibiz.

EY DÖRTLÜ ÇETE ÜYELERİ…

Ey dörtlü çete üyeleri sizler Alperenleri, Oğuzhanları, Kürşatları, aday yapmayarak kimlere yaranmak istemektesiniz. Kimlerin emeri altındasınız. Milliyetçi ülkücü hareketten aday yaptığınız adaylarınızın adları ise Evrimleri, Devrimleri ve Şirvanları aday yaptınız. Bu adlarla ne kadar övünseniz azdır. Milliyetçi ülkücü hareket mensupları sizleri asla affetmeyecektir. Milliyetçi hareketin 9 Işık ilkelerinden birisi Ahlakçılık, bir diğeri ise Şahsiyetçiliktir. Anlaşılan sizler bu ilkelerden biç bir ahlaki değer çıkarmamışsınız. Başta milliyetçi ülkücü tabanı yok sayarak bu hareketin hiçbir yerinde yer almayan kişileri aday yapan Şefkat ÇETİN, Oktay ÖZTÜRK, Semih YALÇIN ve Mevlüt KARAKAYA hemen istifa etmelidir. Ve genel merkez tüm yöneticilerde istifa etmelidir. Sizlerin 1 Kasımda yanlış değerlendirmeniz yanlış aday tespitiniz yanlış politikalarınız partimize ülkenin bu ağır şartlarında dolayısıyla en fazla oy artırması gereken bir dönemde, 'En ağır yenilgiyi' yaşattınız!

Sayın Genel Başkan Devlet BAHÇELİ acil olarak büyük kurultayı toplamalıdır.”
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hulki 2 yıl önce

İşte gerçek MHP li olmıyan ve MHP nin misyonu vizyonu nedir onu dahi bilmiyen bir şarlatanı il başkanı yapılrsa bu olur teşkilatlar en az Devlet Bey gibi bu davanın misyonuna ermiş kişilele oluşturmak şarttır. İktidarı öncelik sayandan sadakatta beklenmez hizmette hertürlü kutsalınıda satar vatanıda satar bu tür ünsanlar.

Avatar
inci 2 yıl önce

komisyon üyelerine ihanet ve şerefsizlikle itham eden kişinin yaptığına bak.Birde MHP il başkanlığı yapmış.Olayları bu kadar okuyabiliyor.Ufku o kadar.yazıklar olsun.