Olcay Kılavuz:Ülkesini en çok seven, vazifesini en iyi yapandır
 - Ülkü Ocakları Başkanı Olcay Kılavuz, “Biz ayrıştıran değil birleştiren olarak vatanımıza, bayrağımıza, milletimize bağlı Kürt kökenli kardeşlerinizle Bin Yıllık kardeşliği üniversitelerimizde de yaşatacağız”dedi.

Ülkü Ocakları Başkanı Kılavuz, 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, yeni eğitim ve öğretim yılının, ülkeye ve millete hayırlar getirmesini, öğrenci arkadaşlar açısından da rahatça eğitimlerini gördükleri bir dönem olmasını Cenabı Allah'tan temenni ettiğini vurgulayarak, “Üniversitelerimiz de, eğitim sistemimizin içinde bulunduğu sorunlar yumağından payını büyük ölçüde almış müesseselerimizdir. Öğretim faaliyetlerinin evrensel değerlerden uzak ve kalite standartlarının altında olduğu gerçeğinin yanı sıra, huzur ve güven ortamından yoksun bir şekilde faaliyetlerin sürdürülmeye çalışıldığı, tarafımızca üzüntü ve endişeyle gözlemlenmektedir. Zira geçtiğimiz yıllarda üniversitelerimizde, yaşanan olaylar ve terör saldırıları neticesinde eğitim öğretim faaliyetleri defalarca aksamış, üniversitelilerin can güvenliği sağlanamamıştır. Nitekim Fırat Çakıroğlu kardeşimiz de, bu tür bir olay neticesinde yetkililerin dikkat çektiğimiz bu sorunlara karşı çözüm süreci denen melanet sebebiyle takındıkları duyarsızlık sonucunda, üniversitelerde yuvalanmış alçak terör çetelerinin hedefi haline gelmiş ve şahadete ermiştir” ifadesini kullandı.


ÜNİVERSİTELER TERÖR ÇETELERİNDEN TEMİZLENMELİ


Üniversitelerin, terör çetelerinden derhal ve kararlı bir şekilde temizlenmesinin elzem olduğunu vurgulayan Kılavuz, şunları dedi: “Üniversitelerdeki, fikir hürriyetinin güçlendirecek ve öğretim faaliyetlerini bu terör çetelerinin ve bunların hamilerinin vesayetlerinden kurtulmasının yegane yolu bu olacaktır. Terör ve baskı gruplarından arındırılmış bir üniversite, özgür bir şekilde bilimsel faaliyetlerin yapıldığı, ülkemizin ihtiyacı olan yetişmiş insan gücünü karşılayacak bir irfan yuvası olacaktır.

Terör olaylarının son derece yoğunlaştığı ve tüm ülke sathında milletimizin bekası açısından tehdit oluşturduğu maalesef yadsınamaz bir gerçektir. Üzülerek belirtmek istiyoruz ki; ihanet şebekelerinin kirli oyunları ve tezgahları, eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte bunların öğrenci kılığındaki canavarları tarafından üniversitelerimizde de sahnelenecektir. Bu sebeple üniversite yönetimlerinin son derece temkinli olmaları, üniversitelerdeki güvenliği sağlayıcı önlemler almaları, üniversite özel güvenliklerinin emniyet güçleri ile eşgüdümlü bir şekilde çalışmasını sağlamaları ve terör örgütünün üniversite yapılarına karşı ciddi ve kararlı bir mücadele ortaya koymaları gerekmektedir. Aksi takdirde, gençlerimizin bin bir hayalle geldiği üniversitelerimiz, ilim irfan yuvası olmaktan çıkıp terör örgütlerinin karargahları haline gelebilecektir.

Bu nedenle başta Sayın Cumhurbaşkanı, Başbakan ve İçişleri Bakanı olmak üzere Devletimizin tüm yetkililerine ve emniyet güçlerine, Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı'na ve yöneticilerine, üniversitelerimizin rektörleri ve fakültelerimizin dekanları kıymetli hocalarımıza seslenmek istiyoruz ve uyarıyoruz: Böyle bir ortamda güvenlik zafiyeti veya ihmaller neticesinde üniversitelerde olumsuz bir tablonun ortaya çıkması halinde sorumluluk sadece terör örgütlerinde ve onların uzantılarında kalmayıp, ülkemizin ve üniversitelerimizin yönetiminden sorumlu olan herkese sirayet edecektir.

Geleceğimizin teminatı olan Türk gençliği asla ve asla günlük siyasi hesaplara alet edilmemelidir. Bir takım hesaplarla veya şahsi kaygılarla hareket edip koltukları muhafaza etmek için susarak, tek bir gencimizin dahi hayallerinin solmasına, gençliğinin heba olmasına ve terör örgütlerinin kucağına itilmesine asla müsaade edilmemelidir.

Buradan hareketle bir kez daha söylemek gerekmektedir ki Kürt kökenli kardeşlerimizin temsilcisi PKK terör örgütü değildir. Biz ayrıştıran değil birleştiren olarak vatanımıza, bayrağımıza, milletimize bağlı Kürt kökenli kardeşlerinizle Bin Yıllık kardeşliği üniversitelerimizde de yaşatacağız. Biz bunları yaparken Devletin yetkilileri de üzerine düşüne yapıp Üniversiteler, buralarda yuvalanmış bulunan ve herhangi bir terör örgütünün propagandasını yapan yahut şiddet içerikli eylemlerde bulunan tüm kişi ve gruplardan arındırmalıdır.”

ASIL VAZİFELERİ OLAN ÖĞRENCİLİKLERİNİ EN İYİ ŞEKİLDE YERİNE GETİRMELİDİRLER

“Ülkücü-Milliyetçi Harekete mensup gençler de, bu dönemde de eğitim ve öğretimlerine devam etmeyi öncelikli vazifeleri olarak telakki etmeli” diyen Kılavuz, şunları kaydetti: “ "Ülkesini en çok seven, vazifesini en iyi yapandır" şiarıyla hareket ederek, asıl vazifeleri olan öğrenciliklerini en iyi şekilde yerine getirmelidirler. Üniversiteleri karıştırmaya, eğitim ve öğretimi aksatmaya dönük, terör gruplarının propagandası mahiyetindeki saldırı ve tahrikler, üniversiteli arkadaşlarımızı hiçbir surette etkilememeli, öğretim hayatlarını başarıyla sürdürüp ülkesine hizmet etmek için lazım gelen kabiliyeti elde etmelerini asla engelleyememelidir.

Yarım asırlık kutlu bir çınar olan Ülkü Ocakları, milletine aşkla bağlı, insana hizmete sevdalı, insan haklarına ve evrensel değerlere saygılı, başarılı olma azminde ve kararlığındaki tüm gençlerin adresi, yuvasıdır.

Ülkü Ocakları, ülkesini seven gençlerin, belirli bir program içinde eğitim ve kültür faaliyetlerini sürdüren bir kurum olarak; başta eğitim çalışmaları olmak üzere kültürel ve sanatsal faaliyetlerle Türk gençliğinin milletine hizmet etmek üzere donanımlı bir şekilde yetiştirilmesini, sosyal sorumluluk projeleriyle yardımlaşma ve toplumsal kaynaşma bilincinin gençlerimize aşılanmasını ilke edinmiş bir kurumdur. Bu bakımdan ilim irfan yuvası olan Ülkü Ocakları, herhangi bir ayrım gözetmeksizin bütün Türk gençliğinin, her türlü tehlikeden, olumsuz ortamlardan ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulduğu evidir, yuvasıdır ve şaşmaz adresidir. Ülkü Ocakları'nın kapısı, Eğitim gördüğü esnada memleket meselelerine de kafa yoran, bunlara çözümler arayan, hayatının en verimli çağlarını dini ve milleti için en etkin biçimde kullanmak isteyen tüm üniversite öğrencilerine ve vatan sevgisiyle yoğrulmuş tüm yüreklere ardına kadar açıktır.

Ülkemizin aydınlık geleceğine ve milletimizin muzafferiyetine olan inancımızla çıktığımız bu yolda Türk gençliğine sonsuz güvenmekteyiz. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, yeni eğitim ve öğretim yılını huzurlu ve mutlu bir şekilde, kolaylıklarla tamamlamalarını temenni ediyorum.” 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.