Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bakan dayanmıyor
 Türkiye’nin istikrarlı bir turizm politikası olmadığını, sürekli kültür ve turizm bakanı değiştiğine de değinen Bülbüloğlu, “Tam dertlerimizi ve çözümlerini anlatıyoruz ve sonuç alacakken bakan değişiyor, yerine yenisi geliyor. 2013 yıl Ocak ayından bu yana dört turizm bakanı görev yaptı.

Bu durum bölge valilerimiz için de geçerli. Bir, iki yılda vali değiştiriyoruz. Devletin bir turizm politikası olmalı ve içinde bizlerin de bulunması gerekir. Bakanlıkla sektör temsilcileri mutlaka birlikte çalışmalı. Krizden çıkabilmek için dokuz eylem planı çıktı” diye konuştu.

‘BİZ DE İHRACATÇIYIZ’

Bu sene istenilen seviyede tur satışı gerçekleşmediğini belirten Bülbüloğlu, “Bu seneyi satamadık ki önümüzdeki yıl satılsın. Bu işi çok ciddi ve çok samimi olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı da bu işin içinde olmalı ve bu iş birlikte yapılmalı ki daha omurgalı yürüyebilelim. Biz turizmciler de ihracatçıyız” diye konuştu.

Otelimiz verdiğimiz hizmetin yüzde 95’i yerli. Dışardan gelenleri yedirip içirip gönderiyoruz ama biz hiçbir zaman ihracatçı olarak düşünülmüyoruz. 2013 yılından bu yana dört kültür ve turizm bakanı değişiyorsa ve halen markalaşmayı beceremediysek bırakın bu yılı daha şimdiden önümüzdeki üç yıl daha başta Antalya ve Muğla’nın Marmaris ilçesi olmak üzere turizmin bittiğini söyleyebiliriz” dedi.

KURTULUŞ REÇETESİ

Bülent Bülbüloğlu kurtuluş reçetesini ise kısaca “Güvenli bir ülke olduğumuzu dünyaya yaymalıyız. Otelcinin ayakta kalabilmesi için gerçekçi tedbirler almalıyız. Kültür ve Turizm Bakanlığı çok samimi olarak tüm sektörü bir araya getirip ciddi bir turizm politikası oluşturmak zorunda” diye özetledi.

3 YILDA 4 BAKAN DEĞİŞTİ

AK Parti’nin iktidara geldiği 3 Kasım 2002 tarihinden bu yana toplam Kültür ve Turizm 7 bakanı değişti. Ocak 2013 tarihinden bu yana ise 4 Kültür ve Turizm Bakanı’nın değişmesi dikkat çekti. Yani son 3 senede 4 bakan değişmiş oldu.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLARININ GÖREV SÜRELERİ

1 Erkan Mumcu 29 Nisan 2003-15 Şubat 2005
2 Atilla Koç 21 Şubat 2005-29 Ağustos 2007
3 Ertuğrul Günay 29 Ağustos 2007-24 Ocak 2013
4 Ömer Çelik 24 Ocak 2013-28 Ağustos 2015
5 Yalçın Topçu 28 Ağustos 2015-24 Kasım 2015
6 Mahir Ünal 24 Kasım 2015-24 Mayıs 2016
7 Nabi Avcı 24 Mayıs 2016-Görevde

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.