Konyevi cemaatinden AK Parti çağrısı
 "Görülen lüzum üzerine, yaklaşan 7 haziran seçimleriyle ilgili kamu oyunun bilmesini isteriz. Önümüzdeki günlerde ülkemiz ve islam alemi için çok önemli bir dönüm noktası bizi beklemektedir. 7 Haziranda Tüm dünya Müslümanlarının ve Türkiye’mizi seven herkesin gözü ve kulağı, gönlü ve umudu Türkiye’nin üzerinde olacak.

Ülkemizin çevresinde ve içinde alevlenen fitne ve ihanet ateşinin sönmesi için mucadele edildiği şu dönemde yapılan seçimin çok ehemmiyetli olduğunu unutmamamız gerekir.Bu hafta sonu kullanacağımız oylarla çok önemli bir tercih yapacağız. Çünkü açık seçik iki seçenek var önümüzde: Bir yanda on üç yıllık istikrarlı yönetimleri sayesinde önceki baskı döneminden kurtulup bütün islami hizmetlerimizi rahatlıkla yapabildiğimiz bir parti, diğer yanda ise açık açık din eğitimine, din hizmetlerine kısacası İslama savaş açmış, fitne odağı zihniyetler güruhu…

Geçmişte yaşanılan sıkıntıları unutmamalıyız. Resulullah (s.a.v.) ın ” Mü’min, bir delikten iki defa ısırılmaz” hadisi şerifi mucibince, mü’minlerin özellikle bu durumlarda ferasetli olmaları gerekmektedir. Mevcut hükümetimizin tüm alanlarda gösterdiği başarılarını bir vefa olarak hatırda tutmamız, bir şükür edasıyla da tavrımızı ve seçim tercihimizi bu yönde yapmamız icap eder.

Hz. Ömer (radıyallahu anh) ‘e ait olduğu bildirilen bir vecizede, “İnsanların en akılsızı başkasının dünyası için kendi ahiretini satandır” buyrulur.Bugün bütün ehli küfrün ve maalesef dini-imanı tahrifata uğramış bazı grupların saldırılarıyla, son 13 yıldır, islamî hassasiyetlere sahip olan bir hükümeti iş başından göndermek üzere adeta bir şer ittifakı oluşmuştur.

Birbirinin hatalarını ve ihanetlerini hiç eleştirmezler. Devlete ve hükümete adeta topyekun ve acımasızca saldırırlar. Sözlerde olmasa bile kalplerde birleşen şer güçlerin Allah adına insanlığa hizmet eden bir hükümete ne kadar da tahammülsüz olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Bir kısım ihanet şebekelerine ve fitne odaklarının tuzaklarına düşmemeliyiz. 

Sonu belli olan bir dünyada eli kanlı dili şerli munafıklarla beraber olamayız. Dinimizi ve imanımızı şer güçlere teslim edemeyiz… Dinî-İnsanî hizmetlere kol kanat geren bir iktidara karşı çıkmanın Allah katında çok büyük bir vebal olduğunu her mü’minin bilmesi gerekir. Müslümanların en büyük gücü birlik ve beraberlik içinde olmaktır. Bu birliği bozmak büyük bir ihanet olacaktır.

İslam âlemi ağlamaktan gözyaşları kurumuş kan ağlıyorken, memleketimiz civar ülkelerin mazlumları için bir sığınak olmuş, Resulullah (s.a.v.)ın yolunda giden ensar yüreğiyle mazlum-muhacir kardeşlerimize gönlünü açmıştır. Ve bu kutsî harekat, tüm dünyaya insanlık dersi veren başta Sn.Cumhurbaşkanımız Receb Tayyip Erdoğan ve Ak Partihükümetimizin vesilesiyle olmuştur ELHAMDULİLLAH. 

Bütün bu şartlar göz önüne alındığında, başlanan hayırlı işlerin tamamlanması için bizlerde üzerimizde olan ağır sorumluluğun bilinciyle, ülkemizin geleceği, huzurun bekası, kardeşliğin devamı, siyaseten değil dinimizin bir vecibesi olan birlik ve beraberliğimizin bozulmadan devamı, ümmet ve mukaddesat düşmanlarına fırsat vermemek için, 

Ak Parti’yi desteklemenin zaruri olacağı yönündeki vicdani kanaatimizi paylaşmanın elzem olduğunu düşünüyoruz." 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.