İsmailağa cemaati'nden Yeni Şafak'a: İftiracı ve fitneci!

Mahmud Ustaosmanoğlu'nun bacanağı Muhammed Keskin’in Marifet Dergisi’nde yer alan ‘Kimin Yeni Türkiyesi?’ başlıklı makalesi kamuoyunda büyük yankı buldu. Ancak hükümet yanlısı iki gazete, makaleyi sayfalarına taşıyan haber sitelerini, gazeteleri ve İsmailağa cemaatini hedef aldı. Bunun üzerine dernekten “Fitne ve yalancılıkları tescilli.” sözleriyle sert tepki geldi.

Mahmud Ustaosmanoğlu'nun bacanağı Muhammed Keskin’in Marifet Dergisi’nde iktidara sert eleştiriler yönelten ‘Kimin Yeni Türkiyesi?’ başlıklı makalesinin yankıları sürüyor. Marifet Derneği, hükümete yakın Y.Şafak ve Sabah’ın ‘ismailaga.org.tr’ sitesindeki açıklamaya atfen yaptıkları çarpıtma haberlere yönelik bir açıklama yaptı.

Y.Şafak, ‘Mahmud Efendi Hazretleri’nin her yaptığı işi provoke etmeye çalışan ve onun mübarek lisanıyla fitneci ve yalancı olduğu tescil edilen gazete’ olarak tanımlandı. Dergide çıkan yazının, ehl-i sünnet yolu hakkındaki ciddi kaygıları dile getirdiği belirtildi. “Yazı, dilsiz şeytan durumuna düşmemek için kaleme alınmıştır. Şeyhimize sormadan herhangi bir adım atmamaktayız.” denildi.

Marifet Derneği’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklama özetle şöyle: “Mahmud Efendi Hazretleri’nin bacanağı ve derneğimizin başkanı olan Muhammed Keskin’in, Marifet Dergisi 24. sayısında yayınlanan ve kamuoyunda gündem olan yazısı hakkında bazı itirazlara cevap verme ihtiyacı hasıl oldu. Yazının muhtevasına itiraz etmeye mecal bulamayanların konuyu başka yerlere çekmeye çalışmasını ibretle takip etmekte, öncelikli olarak şunları beyan ve ilan etmeyi münasib bulmaktayız. Başta Muhammed Keskin Hocamız olmakla birlikte bizler sadece Mahmud Efendi Hazretleri’nin ihvanı ve hizmetkarlarıyız. Zira bizler mürşide nisbeti şeref kabul ediyor, herhangi bir mekana nisbeti uygun bulmuyoruz. Muhammed Keskin Hocaefendi’nin Marifet Dergisi’nde çıkan yazısı, tamamen din-i mübin-i İslam’ın doğru anlayışı olan Ehli Sünnet yolu hakkındaki ciddi kaygıları dile getirmekte ve siyasi bir maksat gütmemektedir. İsmailağa Cemaati’ni temsil iddiası ise söz konusu değildir. Yazı dinî ve millî birliğimizi tehdit eden tehlikelere dikkat çekmiş ve dilsiz şeytan durumuna düşmemek için kaleme alınmıştır. Mahmud Efendi Hazretleri’nin her yaptığı işi provoke etmeye çalışan ve onun mübarek lisanıyla fitneci ve yalancı olduğu tescil edilen Y.Şafak Gazetesi hakkında da Müslüman kardeşlerimizi ikaz etmek istiyoruz.

İFTİRACI VE FİTNECİLER

Mahmud Efendi Hazretleri altı sene önce malum gazetenin sahibi olan Ahmed Albayrak’ı telefonla aramış ve Hayreddin Karaman hakkında uyararak ona yazı yazdırılmamasını rica etmiştir. Ahmed Albayrak ise bu ikazı dikkate almamış bilakis gazetesi vasıtasıyla her fırsatta düşmanca davranmaya, yalan ve iftiraya devam etmiştir. Şunu da belirtelim ki bizler, hizmetinde bulunduğumuz Şeyhimize sormadan herhangi bir adım atmamaktayız. Allahu Teâlâ cümlemizi doğru anlayışa muvaffak kılsın. İftiracı ve fitnecilerin şerrinden muhafaza eylesin. Amin. Selam hidayete tabi olanlara olsun.”

EHL-İ SÜNNETE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPILIYOR

Mahmud Ustaosmanoğlu’nun bacanağı, İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden Muhammed Keskin'in Marifet dergisinin 24. sayısında kaleme aldığı yazısında hükümetin bazı uygulamalarını ve son dönemde yaşananları eleştirmişti. Yazıda, eski AB Bakanı Egemen Bağış ve İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın Kur’an ve Peygamber Efendimiz’e (sas) yönelik ölçüsüz sözlerine tepki gösterilmişti. ‘Şia ve Vehhabi çevrelerle yakınlaşılırken, Anadolu’nun asli unsuru ehl-i sünnetin üvey evlat muamelesi gördüğü’ vurgulanan makalede, cemaatlerin maruz kaldığı baskı şu ifadelerle aktarılmıştı: “Özellikle geçen yüzyılın ilk yarısında vaki olan ağır baskı ve zulüm devresinde İslam’ın taşıyıcı ayakları olan ve bugün halkın şuurunu nakış nakış işleyen tarikat ve cemaatlerin çeşitli bahanelerle dışlanması, baskıya ve ötekileştirmeye maruz bırakılıp emeklerinin yok sayılması ya da o buhranlı zamanlar atlatıldıktan sonra sadece işin siyasi tarafında boy gösterenlerce sahiplenilmesi vahim bir kadirbilmezlik olarak karşımıza çıkmaktadır.”
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.